Maailm

FOTOD | Ameerika usklikud relvafännid kogunesid automaatidega jumalateenistusele (13)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. märts 2018 16:42
Foto: Reuters/Scanpix
Pärast 14. veebruari koolitulistamist on paljud ameeriklased seda meelt, et tulistamises kasutatud poolautomaatne AR-15 relv tuleks kas ära keelata või selle kättesaadavust vähemalt piirata. Kuid mitte kõik ei arva nii.

CBS News kirjutab, et kolmapäeval kogunesid sajad relvaentusiastid ühte Pennsylvania kirikusse, võttes kaasa just AR-15 tüüpi püssid. Ürituse näol oli tegemist õnnistustseremooniaga - siiski inimeste, mitte relvade õnnistamisega.

Samal teemal

Pulmarõivais, relvi kandvad ja kroonitud peadega kirikukülastajad taaskinnitasid oma abielutõotusi ning said preestrilt õnnistuse. Mõned olid isegi krooni kuulihülssidest valmistanud. Kirik, mille nimi on eesti keeles Maailmarahu ja Ühinemise Pühamu usub, et põlatud mõrvarelv AR-15 ongi piiblilugudes mainitud „raudsau“, millega paganate üle valitsetakse (Ilm 2:27). Kirik ja paljud selle külastajad on Korea päritolu.

Jumalateenistus möödus rahulikult, kuid väljas valvasid relvadega palvetajaid politseinikud, kohale olid tulnud ka mõned meeleavaldajad. Lähedalasuvates koolides sel päeval tunde ei toimunud.

Teenistusel osalejad olid kohustatud relva ukse peal kontrollida laskma, relvad pidid olema eelnevalt tühjendatud ning päästik nõuetekohaselt kinni seotud.

Samal teemal

24.02.2018
ÕL USAs | Õpilased, õpetajad ja lapsevanemad: „Aitab juba neist tulistamistest!“
14.02.2018
FOTOD JA VIDEO | USA kooliõpilased alustasid streiki
09.02.2018
GALERII | Kaitsepolitsei avastas juhuslikult viimaste aastate suurima relvaarsenali
26.01.2018
VIDEO | Vaata, kuidas koolitulistamise pärast muretsev mees hävitab oma lemmikrelva