(Stanislav Moshkov)

Tõsiasi, et Jevgeni Ossinovskit soovib peaministri rollis näha vaid 3% küsitletutest, on muutnud sotsid silmanähtavalt ärevaks. Nurinat erakonna sees saab vaigistada tõdemusega, et aasta enne valimisi ei pretendeeri esimehe kohale ühtki teist tõsiseltvõetavat parteilast. Küsitavam on, kas kõigi teiste süüdistamine peale iseenda – alkoholipoliitikat lõpuni kaitsev Ossinovski on näpuga näidanud nii eelmisele valitsusele kui ka praeguste koalitsioonipartneritele – veenab ka valijaid.

Milles süüdistate?

Tallinna Sadama kriminaalasja süüdistusakti kohtule saatmine pooltoorelt on kahtlemata piinlik, kuid kas ka protsessi edasist kulgu määrav? Prokuratuur on akti tagastamise vaidlustanud kõrgemas astmes, kuid sealnegi võit ei annaks põhjust rõõmustamiseks – asja arutamine liiguks tagasi Harju maakohtusse ja samale kohtunikule, kes pidas süüdistusakti arusaamatuks. Parafraseerides tuntud vanasõna: üheksa korda mõtle, üks kord süüdista.

Rahasüst jumala abita

Õiguskantsleri hinnang, et kirikutele okupatsioonikahjude hüvitamiseks miljonite andmine on põhiseadusega vastuolus, võiks valitsust kõigutada tühistama otsust, mis on algusest peale paistnud piisavalt põhjendamata ja teiste võimalike kannatajate suhtes ebaõiglane. Ometi on ministrid andnud märku, et sobiv ja eelkõige seaduslik kulurida asja vormistamiseks kindlasti leitakse. Kas samasuguse vastutulelikkusega võivad arvestada ka sundüürnikud?

Uus juht, vanad kombed

Kas Keskerakonna koostööleping Ühtse Venemaaga on külmutatud või juba sulab, oleneb vaatlejast. Valitsusjuhina on Jüri Ratas rõhutanud esimest, kuid kas fakt, et kesknoorte endisel välissuhete sekretäril piisas vaid Ühtse Venemaa esindajaga ühendust võtta, kui juba tutvustati teda Putinile isiklikult, ei tõesta pigem vastupidist? Kõnealune noor lahkus erakonnast, kuid selge see, et erakonna uuenemine ei saa piirduda vaid liikmeskonnaga.

Õnnestunud eksitus

Eksikombel kultuurkapitali elutööpreemia laureaadi asemel presidendi vastuvõtule n-ö tavalise inimese kutsumine on andnud ainest uueks rahvatarkuseks – parem Hilje kui mitte kedagi. Õige kah, eliit on niigi teada-tuntud, tavainimeste enam märkamisest ja tunnustamisest on ainult võita.

Jaga artiklit

43 kommentaari

K
kes need 3% on  /   20:39, 24. märts 2018
nii palju toetajaid? Kuidas?
V
valve  /   13:25, 7. märts 2018
Vaatasin eile foorumi,kus olme erakonna naised valutasid südant eakate inimeste olukorra üle.Püüti leida variante ,kuidas aidata vanadel inimestel oma haigustega ja puuetega toime tulla ja kuhu neid paigutada ,kui selleks tekib vajadus. Ainus reformierakonna esindaja Maris LAURI oli skeptiline, toetudes Euroopa Pangaliidu otsusele , selgitades et mitte midagi pole vaja teha. Eriti raha paigutamise ja kindlustusfondi loomise vastu oli ta eriti. Selge see,et tunnusta eakaid inimesi ja selleks raha kulutamist peavad nad mittevajalikuks. Need on noored inimesed, nagu Rõivas ja nad leiavad,et raha tuleb kulutada eliidi elu turgutamiseks, neile pidude korraldamiseks, uhkete kostüümide hankimiseks ja nii edasi. Rahva olukord on teisejärguline ja selleks pole vaja pingutada ega kulutusei teha..

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis