Eesti uudised

Vanadaami ravile toonud sugulased haihtusid igaveseks  (74)

Jekaterina Pavlova, Denes Kattago, 2. märts 2018, 14:50
Eve Karmo õendus- ja hooldusabikliinikusFoto: Stanislav Moškov

Mida teha kui lähedase inimese ravi käib teil üle jõu? Mis vahe on hooldekodul ja hooldusabikliinikul? Kõige tähtsam on selgeks teha oma haige lähedase vajadused ja anda talle õiget abi.

Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) õendus- ja hooldusabikliiniku ühe palati uksel seisab vanem proua, kes pöördub õe poole: „Aidake mind palun, ma ei oska telefoni sisse lülitada.“ Medõde võtab selle kätte ja selgitab: „Teil on aku tühjaks läinud. Paneme laadima.“ Kliiniku neljas korrus on mõeldud haigetele, kes kannatavad muu hulgas ka mäluhäirete käes, kirjutab Õhtulehe venekeelne väljaanne Vecherka.

Kliiniku direktori Eve Karmo sõnul piisab tavaliselt kolmest nädalast statsionaaris, mille järel haige läheb koju taastuma. „Kahjuks on olnud juhtum, kus sugulastega sai kokku lepitud, et vanaema tuleb lühiajaliselt meie kliinikusse. Eakas naine saabus, kuid tema sugulased kadusid jäljetult. Neid oli võimatu leida ja me pidime pöörduma sotsiaalameti poole, kes võttis vanaema eest hoolitsemise enda peale. Õnneks on need üksikjuhtumid,“ möönab Karmo.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. märts 2018, 16:28
MINGIT ARUTELU POLE JU TOIMUNUDKI?! Poliitikud pole hoolduskindlustuse idee osas kaugeltki ühte meelt – kust tuleb raha, kas tõesti maavaradest?
6. märts 2018, 23:43
Tiina Kangro "Foorumis": meil lebavad maas igasugused uhked võimalused, aga nendest ei võeta kinni
12. jaanuar 2018, 23:03
Omastehooldajate valusad valikud: kuidas edasi elada, kui eakas sugulane vajab pidevat abi?
10. jaanuar 2018, 19:55
Aleksi lugu: „Mina mähkmeid ei vaheta! Saadan ema hooldekodusse.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee