Krimi

Viljandis alaealise tüdruku vägistanud ja tapnud mees tunnistas kohtus tapatööd (21)

Gerly Mägi, Arvo Uustalu, 2. märts 2018, 12:41
 Aldo Luud
Viljandi kohtumajas jätkus istung 22aastase Tairo Poopuu üle, kes süüdistuse järgi läinud aastal Viljandi järve ääres 17aastase neiu vägistas ja tappis. Kui neljapäevase istungi järel ei avaldanud noormees mingit kahetsust, siis reedel võttis ta kohtusaalis süü osaliselt omaks.

Neljapäeval kell kümme tõi konvoi käeraudades 22aastase Tairo Poopuu kohtusaali. Välisuksest mindi pooljoostes paarikümne sekundiga teisele korrusele. Pikka kasvu tugeva kehaehitusega poolkummargil liikunud noormehe näoilmest oli raske midagi välja lugeda. Küll jättis ta kasutamata võimaluse telekaamerate ees ohvri lähedastelt andestust paluda.

Istungid kuulutati kannatanu huvides ja süüdistatava eraelu kaitseks kinniseks. Esimene istung kestis vaid kümmekond minutit, sest ringkonnaprokurör Marja-Liina Talimaa esitas kohtule täiendatud süüdistuse ja kohtualust kaitsev vandeadvokaat taotles seepeale vaheaega. Kohtuasi jätkus reedel. 

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Marja-Liina Talimaa esitas avakõnes süüdistusest kokkuvõtte ning andis ülevaate kohtus esitatavatest tõenditest, mis kinnitavad kuriteo toimepanemise asjaolusid.

Kaitsja vandeadvokaat Sirje Must leidis avakõnes, et tema kaitsealuse osas on tõendatud kannatanu surma põhjustamine, kuid ülejäänud süüdistus ei ole tõendatud.

Süüdistatav ütles, et süüdistus on talle arusaadav ja ta tunnistab end süüdi osaliselt ehk tapmises.

Reedesel kohtuistungil uuriti kirjalikke tõendeid ning kuulati üle tunnistajaid ja kannatanu.

Kohtuistung on planeeritud veel viiele päevale kahel järgmisel nädalal. Kui asja arutamine kulgeb plaanipäraselt, toimub kohtuvaidlus 19. märtsil.

Kohtuistung on kannatanu huvides ja süüdistatava eraelu kaitseks kinnine, avalik on vaid kohtulahendi kuulutamine.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi kutsus Poopuu eelmise aasta 10. juuni keskööl 17aastase tuttava neiu endaga kohtuma. Koos sõideti Viljandi järve ääres asuva puhkekoha juurde, kus noormees neiule kallale tungis ja vägistas. Süüdistav pigistas vägistamise käigus neiut kätega kõrist, kuni too suri. Kägistamise eesmärk oli vägistamist hõlbustada ning seda hiljem varjata.

„Uue seksuaal- ja vägivallakuriteo toimepanemise tõenäosus viie aasta jooksul on 41–62%. Viru vangla ei toeta kinnipeetava vabastamist vangistusest tingimisi enne tähtaega,“ selgitas Viru kohus oma otsust neli aastat tagasi. Kriminaalhooldusametnik nägi kinnipeetava puhul uue kuriteo toimepanemise riskidena alkoholi tarvitamist, mõtlemist ja käitumist. Poopuud ei vabastatud enne tähtaega seetõttugi, et tal oli juba teine kriminaalasi lõpetatud, kuid ta ei teinud sellest õigeid järeldusi. Samuti oli teda korduvalt karistatud väärteokorras.

Poopuu jätkas napsitamist. Ta tegi mõrvaöölgi purjus peaga avarii ja lahkus seejärel sündmuskohalt. 

Kui Poopuu tunnistatakse mõrvas süüdi, võib kohus teda seekord karistada kaheksa- kuni kahekümneaastase või eluaegse vangistusega.

Samal teemal

29. august 2018, 14:47
Neiu vägistanud ja mõrvanud noormehe karistus jäi muutmata
30. aprill 2018, 10:20
FOTOD KOHTUST | Tüdruku vägistanud ja tapnud noormees läks 15 aastaks vangi
19. märts 2018, 17:00
Prokurör nõuab 17aastase neiu vägistanud ja tapnud Poopuule eluaegset vangistust
6. märts 2018, 13:16
TEELE, TEELE, MOHAMED, KUS EGIPTIMAA: teismelist tüdrukut ahistanud egiptlane saadetakse maalt välja

21 KOMMENTAARI

p
Pärnakas 7. märts 2018, 21:33
Imelik on lugeda, see sama vend ostis mult 2017 kevadel ära BMW.
Koha peal tundus vend juba väga imelik.
v
viktor 4. märts 2018, 13:09
sellised "need" eestlased on!
Loe kõiki (21)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee