Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja Sven Kirsipuu (keskel). (Teet Malsroos)

Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja Sven Kirsipuu hoiatas ministeerium algusest peale, et suurel alkoholiaktsiisi tõstmisel on väga laiad usalduspiirid ja vead on sinna lausa sisse programmeeritud.

„Arvestama pidi piirikaubanduse riski (mis osutus oodatust suuremaks), varumise erinevusi ja sellest tulenevalt firmade ettearvamatut käitumist,” ütles Kirsipuu ja lisas, et kurb on kuulata, kuidas nüüd prognooside tegijad tanki pannakse.

„Aga seda, et rahandusministeerium tegi vea, on kurb kuulata. Tegime eelmisel aastal ka „vea” sotsiaalmaksu prognoosimisel, mida laekus arvatust rohkem. Prognoosidesse ongi vead sisse kirjutatud!” ütles Kirsipuu. „Eks igaüks otsib enda põhimõtetele ja sõnumitele tuge erinevatest kohtadest,” vihjas fiskaalpoliitika juht ministeeriumi kritiseerinud poliitikutele.

Refereeritud artikli täsitekst Ärilehes

Jaga artiklit

31 kommentaari

V
virk  /   10:57, 4. märts 2018
Vaat kui vastus on ette antud (no et peab sobima eelarvesse), siis ei ole väga keeruline sobivat tehet välja mõelda. Samas, kui üks oluline tegur/muutuja on inimeste käitumine tulevikus, siis on võimalik ennustada trende, kuid täppi panna on võimatu.
R
Refi agent  /   17:01, 3. märts 2018
Riigiametnik saab palka maksumaksjalt ja vastutan tehtu eest! Kui ei oska-taha teha tõest prognoosi, siis peab valima teise töö.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis