Eesti uudised

Riik püüdis ekskohtunikust kaitseväe majorit pensioniga tüssata (25)

Juhan Haravee, 3. märts 2018, 16:24
OI AEGU: 15 aastat tagasi ei võinud kohtunik Ilmar Kikkas kuidagi ette näha, et kord tuleb tal sootuks teises vormis ise enda ja oma kamraadide õiglase pensioni nimel võitlusesse minna.  Foto: ARVO TARMULA

Kaitseväelased, kes loodavad pärast teenitud aastaid vähegi väärilist tegevteenistuspensionit näha, peavad olema ettevaatlikud. Seadus lööb mundrikandjat kahte lehte: ühed saavad rohkem, teised vähem. Ametnikud soovivad teenistusest lahkuvaid mehi-naisi näha pigem teises grupis, kuhu sattus ka major Kikkas. 

Endine Lääne maakohtu kohtunik Ilmar Kikkas (57) on teenekas ja mitmekülgne mees. Umbes 18 aastat oma elust on mees pühendanud kaitseväele, seda nii enne kui ka pärast saatuse tahtel üsna lühikeseks jäänud kohtunikukarjääri. Kohtunikuks nimetas 40aastase Ilmar Kikkase president Lennart Meri 2000. aasta oktoobris.

Kolm aastat hiljem, 2003. aasta juuli alguses vabastas president Arnold Rüütel Riigikohtu esimehe ettepanekul kolleegide hulgas hinnatud Kikkase ametist tema ametisse sobimatuse tõttu. Veel pool aastat varem oli justiitsminister Märt Rask kohtunike esimesel korralisel täiskogul Kikkast esile tõstnud, kuna mees oli avaldanud soovi minna vabatahtlikult appi tööle Narva linnakohtusse.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee