Eesti uudised

SÕBRAPÄEVA EELNÕU: kaitseväe juhataja hakkab põhipalgana saama pea 6000 eurot (43)

Toimetas Denes Kattago, 1. märts 2018 09:49
Kaitseväe juhatajaFoto: Robin Roots
Tänavu sõbrapäeval, 14. veebruaril valitsuse istungile esitatud eelnõu kohaselt kehtestatakse kaitseväe juhataja ametikoha põhipalga suuruseks 5900 eurot. See korraldus jõustub 1. märtsil 2018. 

Kaitseväe juhataja kaasmaalased nii rikkalt ei ela. Statistikaameti teatel oli eelmisel aastal keskmine brutokuupalk 1221 eurot, ning see tõusis eelneva. aastaga 6,5 protsenti. 

Samal teemal

Eelnõu rakendamisel kohaldatakse kaitseväe juhatajale palga kehtestamisel sarnast põhimõtet teiste kõrgemate riigiteenijate ametikohtadega, kus palk on fikseeritud enne ametikohale asumist ning ametikohale nimetamisel mittemuutuv. Kaitseväe juhatajale muutuvpalka ei maksta. Erinevalt kõrgemate riigiteenijate palgast, ei toimu ka palga indekseerimist.

Vastavalt riigikaitse arengukavale on tegevväelaste palgad tõusnud samas ulatuses riigi keskmise palga tõusuga, mis oli aastatel 2016 ja 2017 kumuleeruvalt hinnanguliselt 14,3%. Kaitseväe juhataja ametikoha palk on püsinud samal tasemel alates 2016 aasta algusest. Eelnõu kohaselt tõuseb kaitseväe juhataja ametikoha põhipalk 13,5%.

Tööjuhendi kohaselt vastutab kaitseväe juhataja kaitseväe valmisoleku eest täita riigikaitselisi ülesandeid, mis tähendab valmistuda ja kaitsta Eestit sõjaliselt. Tema juhtimise ulatus on igapäevaselt üle 4000 tegevväelase ja teenistuja ning üle 3000 ajateenija.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee