Urmas KlaasFoto: Aldo Luud
Toimetas Denes Kattago 1. märts 2018 09:18
Tartu linnapea Urmas Klaasi ütles, et tartlastele ei sobi kui linna külje alla rajatakse 54 päeva aastas haisu levitav tselluloositehas.

"See on eelkõige sõnum valitsusele ja ministeeriumitele, kes eriplaneeringut juhivad, et taolist olulise keskkonnamõjuga ja ka majandusliku mõjuga tehast tänase teadmise järgi Tartu lähedusse ei saa planeerida ilma tartlaste seisukohta arvestamata," ütles Klaas ERRi uudisportaalile antud usutluses.

Klaas märkis, et ka tema toetab väga ettevõtlust ja Tartu linn soovib, et ettevõtlus areneks.

"Ka puidu väärindamine on väga mõistlik ettevõtmine, aga me peame aru saama, et seda ei saa teha 100 000 inimesega linna ja selle lähiümbruse väljatossutamisega. Välisõhu kvaliteedi halvenemine ja mõju Emajõele on ju see, mis otseselt mõjutab ka Tartu linna ettevõtluskeskkonda," sõnas linnapea senise majandusmudeli ohtuseadmisest.

Samal teemal

Kommentaarid  (88)

Tõnu Anton 3. märts 2018 11:22
Muidugi saab Taru linn Emajõele Tartust ülesvoolu rajatav tehas kõige suurema reostusega Emajõe ja ka lekkivad haisud, sest tuuled on valdavalt läänekaartest ja just Tartu suhtes tehase asukoha suunast.
See pole siiski ainus probleem. Keegi pole avalikult rääkinud, kuhu jõuab välja reostatud Emajõe vesi. See teeb nimelt tervele Eestile tiiru peale. Emajõest liigub vesi Peipsisse, sealt Narva jõe kaudu Soome lahte ja sealt koos Neeva jõe ja teiste Soome lahte suubuvate jõgede vetega Soome lahte pidi mööda Eesti põhjarannikut maailmamere poole. Ei maksa arvata, et tselluloosi tootmises rohkelt kasutatav ja jõkke tagasi suunatav vesi ei sisalda ka pärast kõige paremat puhastamist kahjulikke aineid. Neid jõuab aastas Emajõkke siiski tonnide viisi ja see mõjub hävitavalt aja jooksul nii Emajõe, aga ka Peipsi järve elustikule.
Nagu tabavalt ütles üks talumess, kui ta kuulis tselluloositehase ehitamisest Emajõe äärde, et nüüd ei tooda sealauta mitte elumajja, vaid lausa tagatuppa, kust kogu sopp peab enne väljasaamist kogu maja läbima.
tööstusi pole ,,rikkale,, maale vaja 2. märts 2018 19:46
kerjame eurotoetusi ja paneme niisama pihku-vingu
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS