Maailm

Valge Maja kommunikatsioonijuht Hope Hicks pani ameti maha (1)

Ohtuleht.ee, 1. märts 2018 00:01
Hope HicksFoto: J. Scott Applewhite/AP/Scanpix
Valge Maja kommunikatsioonijuht ja USA president Donald Trumpi üks kauaaegsemaid nõuandjaid Hope Hicks teatas kolmapäeval, et ta loobub ametist.

29-aastane endine modell ühines Trumpi presidendikampaaniaga 2016. aastal, kui tal polnud poliitikas mingeid kogemusi, kirjutab The New York Times. Temast sai üks väheseid nõuandjaid, kes mõistis Trumpi isiksust ja stiili ning suutis presidenti oma meelt muutma panna.

Hicks on lahkumist kaalunud mitmed kuud. Ta ütles kolleegidele, et ta on saavutanud kõik võimaliku selles ametis, mis tegi temast Washingtoni ühe mõjuvõimsama inimese.

Samal teemal

Päev enne lahkumisest teatamist andis Hicks kaheksa tundi kestnud tunnistuse esindajatekoja luurekomiteele. Hicks tunnistas neile, et on oma ametis pidanud mõnikord rääkima väikeseid hädavalesid, kuid rõhutas, et ta pole kunagi midagi valetanud seoses uurimisega Venemaa sekkumisest 2016. aasta presidendivalimistesse.

Hicksi sõnul on tal presidendi vastu vaid suur tänutunne ning president polnud samuti kiitusega kitsi.

"Hope on väljapaistev ja ta on viimasel kolmel aastal teinud suurepärast tööd," ütles Trump. "Ta on tark ja tähelepanelik ning tõeliselt suur inimene. Jään teda enda kõrvale igatsema, kuid kui ta rääkis mulle teiste võimaluste jahtimist, mõistsin teda täielikult. Ma olen kindel, et teeme koostööd ka tulevikus."

Hope Hicks Foto: Carlos Barria/Reuters/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee