15
fotot
Kolmapäeval sai Wrangö taas merele minna ning sõitis enda jaoks ka sadamatesse raja sisse. (Küllike Rooväli)

Kui teisipeval veeti Prangli saarele koolivaheajaks sugulastele külla tulnud lapsi ja nende vanemaid mandrile lausa õhuväe kopteriga, siis kolmapäeval võis üle mere sõita juba laevaga.

Torm vaibus ja vaatamata karvasele ilmale lükkas parvlaeva Wrangö kapten käigu sisse ja murdis jäätuvast Leppneeme sadamast välja.  Kui pühapäeval oli alust jääs saadud vigastuse tõttu tabanud rike, siis teisipäeval sundis aluse sadamas olema tormine ilm.

Viimsi vallavalitsus kinnitas kolmapäeval, et kui jää peak hakkama sõitmist segama, tegeldakse uuesti kopterilendude korraldamisega, kuid esialgu on lootus laevaühenduse jätkumisele.

Vallavalitsus kinnitas, et kõik, kellel oli vaja teisipäeval hädasti mandrile saada, toodi õhuväe kopteriga ära.

Kolmapäeval tegi Wrangö ühe reisi, neljapäeval toimub Kihnu Veeteede kodulehe andmetel väljumine Kelnasest kl 07.30 asemel kl 17.00. Väljumine Leppneemest toimub graafikujärgselt kl 15.30.

Mingit eile massimeedias välja kuulutatud jäävangistust ei ole saarel olnud, sest kinnisjääd on Muuga lahe piirkonnas vaid kalda all, lahe keskpaik ja avameri on aga täiesti vabad, kuna torm on vähese jää lõhkunud.

Kinnisjääd leidub vaid Leppneeme ja Kelnase sadamas, kuid sellega saab Wrangö ise hakkama.

Jaga artiklit

4 kommentaari

M
mnjahhh...  /   14:16, 2. märts 2018
Kuhu see valla hõljuk kadus?
K
kas üllatab?  /   02:51, 1. märts 2018
elu on meil ikka liiga hea. Metsavennad oleks selle 1 päeva jutu peale kõhud kõveras naernud.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis