Eesti uudised

Mida arvavad reisijad SmartLynxi lennukitest? (6)

Greete Kõrvits, 28. veebruar 2018 21:21
Tallinna lennujaamas hädamaandus SmartLynxi lennuk.Foto: Robin Roots
Lennuk, mis 28. veebruaril Tallinna lennujaamas hädamaandumise tegi, kuulub Läti firmale SmartLynx. Üsna vanade lennumasinate ja tagasihoidlike retsensioonidega lennufirmal on väiksemaid intsidente olnud varemgi.

2017. aastal 25aastaseks saanud Läti lennufirmale SmartLynx kuulub hetkel 15 lennukit. SmartLynx Estonia nime all lendavad kuus lennukit. Kolmteist lennukit on Airbus A320-200 mudelid, kaks Airbus A321-200 tüüpi. PlaneSpotters vahendab, et SmartLynxi lennukite keskmine vanus on 17,6 aastat. Võrdluseks: eestimaise Nordica lennukite keskmine vanus on 8,3 aastat.

Samal teemal

Smartlynxil on Eestis olnud kaks varasemat intsidenti: 2013. aastal sai A320-200 lennuk Antalyast Tallinnasse Tallinna suunal lennates äikeselöögiga pihta. Maandumine jätkus tavapäraselt. 2014. aastal lendas Airbus A320-200 Bulgaariast Tallinna, kui maandumisel juhtus õnnetus - lennuki saba põrkas maandumisel vastu maandumisrada. 

Kui lugeda TripAdvisorist reisijate kommentaare, siis näib, et üldiselt ollakse SmartLynxi suhtes neutraalselt meelestatud. „Pole mingit põhjust arvata, et SmartLynxi lennuk on kuidagi rohkem või vähem ohutu kui näiteks easyJeti oma,“ kirjutab üks kommenteerija. Teine leiab, et võib-olla näevad SmartLynxi lennukid natuke rääbakad välja lihtsalt sellepärast, et vajavad uut värvikihti - vanuse poolest, toob ta välja, saadab Lufthansa vahel taevasse hoopis vanemad lennumasinad.

Lennureiside veebilehel Kayak on SmartLynx reisijatelt saanud koondhinde 6,6 punkti kümnest. Kõige kehvemaks peavad reisijad toitu ja meelelahutust (SmartLynxi pardal ei ole istmetel ekraane), hinnates mõlemat skooriga 6,2. Kõige meeldivamaks osaks peavad reisijad 7,2 punkti eest meeskonnaliikmete viisakust ning, tänase uudise valguses ehk üllatavalt, lennuki maandumist.

Veebileht Shadow aga annab tunduvalt negatiivsema numbri - reisijate koondhinnang SmartLynxile on vaid 38 protsenti sajast. „Parema meelega veereksin roostes ämbriga mäest alla,“ lajatab üks rahuolematu klient.

Lisaks SmartLynx Estonia Airlinesiga juhtunud intsidentidele on lennufirmal veel kolm väiksemat õnnetust. 2016. aastal Brnos ja 2012. aastal Nizni Novgorodis olid süüdlasteks õnnetud linnud. 2012. aastal lendas lind kohe pärast lennuki õhkutõusmist mootorisse, mille järel lennuk pidi hädamaanduma. See õnnestus edukalt. Brnos ei jõudnud lennuk veel õhku tõusta, kui üks suleline masinavärgis elu kaotas. 2013. aastal Mallorcalt Newcastle'isse suunduma pidanud lennuk pöördus lekke tõttu tagasi. Lennuk tegi hädamaandumise Barcelonas, olles eelnevalt umbes 40 minutit linna kohal tiirutanud.

Samal teemal

06.10.2018
Smartlynx peab maksma reisijatele tohutu summa hüvitisi
14.02.2018
Smartlynxi lennuk maandus Tallinnas seiskunud mootoritega
01.02.2018
TV3 VIDEO | Erik Sakkov: hädamaandumise teinud lennuk oli õnnelik õnnetus
01.02.2018
Tallinnas hädamaandunud lennuk põrkas vastu lennurada, õnnetuse uurimine käib