Eesti uudised

PRIVILEEG VÕI LIIKLUSRIKKUMINE? G4S kaubik ületas kiirust ja kihutas keset Tartu linna (12)

Katrin Rohtla, 28. veebruar 2018 16:17
G4SFoto: Laura Oks
Teisipäeval jäi Tartus teiste liiklejate vahel silma G4S sinine Peugeot´ kaubik, mis Sõpruse sillal kihutas oma paarkümmend kilomeetrit lubatust suurema tunnikiirusega. 

Kell 16.30 märkas linnaliikluse kiirusel liikuv sõiduk, et temast kimab Sõpruse sillal mööda turvafimale kuuluv rahaveo kaubik.

Kui lubatud kiirus on 50 km/h, siis G4S kaubiku kiirus oli pealtnägija sõnul vähemalt 70-80 km/h.

Pealtnägijat pani muretsema, et kas G4S juht rikkus liikluseeskirja või ongi turvafirmal privileegid?

Tartu patrulltalituse välijuht Maido Kolk kinnitas Õhtulehele, et liiklusseadus kehtib ühtviisi kõikidele juhtidele. Sealhulgas on kohustatud kehtivaid nõudeid täitma ja piirangutest kinni pidama ka turvafirma patrullid.

"Kuivõrd turvafirma masinad ei ole operatiivsõidukid, siis ei ole nende juhtidel ka õigust lubatust kiiremini sõita," täpsustab Kolk.

Firma vabandab

G4S Eesti kommunikatsioonijuht Reimo Raja tunnistab pärast kontrollimist, et nende sõiduk tõepoolest ületas kirjeldatud kohas ja ajal kiirust.

"Meie andmed näitavad, et auto maksimumkiiruseks oli 67 km/h. Liikluseeskirjade rikkumist G4S ei tolereeri ja meie töötaja käitumisele ei ole mingit õigustust," selgitab Raja, et täna autojuhiga vesteldi ja ta tunnistas oma eksimust. Nii vabandab Raja firma töötaja liikluskäitumise pärast.

Samuti palub kommunikatsioonijuht, et kui keegi märkab G4Si autot liikluseeskirju rikkumas, siis annaks ta sellest firmale esimesel võimalusel teada.

"Saatke foto või video selgitava kirjeldusega (aeg ja koht) g4s@ee.g4s.com või G4S Eesti Facebooki lehe kaudu sõnumina. Kui tuvastame, et meie töötaja on liikluseeskirja rikkunud, siis kindlasti tegeleme temaga. Koolitame oma töötajaid ohutult liiklema ja peame oluliseks olla liikluses teistele eeskujuks," võtab Raja juhtunu kokku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee