Maailm

Mõrvatud ajakirjanik uuris Itaalia maffia ja Slovakkia valitsuse sidemeid (4)

Aadu Hiietamm, 28. veebruar 2018, 18:00
ÜKS MILJON EUROT: Slovakkia peaminister Robert Fico (keskel), politseijuht Tibor Gašpar (vasakul) ja siseminister Robert Kalinak (paremal) demonstreerivad ajakirjanikele miljonit eurot, mis valitsus lubas maksta mõrvarini viiva info eest. Foto: AFP/Scanpix

Slovakkia peaminister Robert Fico demonstreeris ajakirjanikele miljonit eurot, mis valitsus lubas maksta uuriva ajakirjaniku Jan Kuciaki ja tema kihlatu Martina Kušnirova mõrvari tabamiseni viiva info eest. Samal ajal teatas kohalik meedia, et Kuciak valmistus tõestama Slovakkia valitsuse seost Itaalia maffiaga. 

Jan Kuciaki ja Martina Kušnirova surnukehad leiti pühapäeva hilisõhtul Kuciaki kodumajast Velka Mačas, mis asub pealinnast Bratislavast 60 kilomeetrit pool. Meest oli tulistatud rindu ja naist pähe. Mõrvar oli jätnud surnukehade kõrvale padruneid, mis tähendab allmaailma keeles hoiatust.

Kuciak töötas alates 2015. aastast  Šveitsi–Saksa meediakontsernile Ringier Axel Springer Media AG kuuluvas portaalis aktuality.sk uuriva ajakirjanikuna. Slovakkia politseiülem Tibor Gašpar ütles, et mõrvamotiiv võib peituda tema tööalases tegevuses. Nimelt olid Kuciaki tähelepanu all peamiselt prominentsed ettevõtjad, kel on ärisidemed nii valitsevate sotsiaaldemokraatide (Smer) kui ka organiseeritud kuritegevusega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

2. oktoober 2018, 21:10
PALGAMÕRV: Slovakkia uuriva ajakirjaniku tapmise eest maksti 70 000 eurot
27. september 2018, 11:31
Slovaki politsei tabas uuriva ajakirjaniku ja tema kihlatu mõrvarid
27. märts 2018, 10:16
Slovakkia sai uue peaministri
12. märts 2018, 15:57
Slovakkias astus noore ajakirjaniku mõrva tõttu tagasi juba neljas riigiametnik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee