Eesti uudised

Politoloog Rein Toomla: Eesti on valmis naispeaministriks! (59)

Kristel Veerus, 28. veebruar 2018, 12:56
Foto: Aldo Luud
Politooloog Rein Toomla sõnul pole enne valimisi valitsuses suuri muudatusi näha. Aasta pärast märtsis toimuvad parlamendivalimised võidab tema hinnangul Reformi- või Keskerakond.

Toomla sõnul pole hetkel valitsuse kukkumist näha ning tõenäoliselt püsib praegune võimuliit järgmise aasta märtsis toimuvate valimisteni. "Valitsusest võiks tahta ära minna IRL, et aasta pärast valitsusvälise erakonnana rohkem hääli saada. Aga see ei pruugi tähendada valituse vahetumist, sest IRL ei tunne mingit tungi moodustada koalitsiooni Reformierakonnaga," räägib Toomla ja lisab, et ka IRLi koalitsioonist lahkumisel jääks Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide vähemusvalitsus tõenäoliselt püsima.

Järgmise aasta märtsis toimuvatel valimistel säilitavad Toomla sõnul liidrirolli Reformi- ja Keskerakond, kuid kumb võidab, pole võimalik veel ennustada. Valimiste võidule ta kolmandat kandidaati ei näe. Kui valimised võidab Reformierakond, on tõenäoline, et Eesti saab esimese naispeaministri.

Samal teemal

Toomla sõnul on ühiskond selleks valmis ja naispeaminister võetakse vastu sama tavapäraselt kui kõik senised. "Aga esmalt peab Kaja Kallasest saama Reformierakonna uus juht ja see pole ka imelihtne protseduur," vastab Toomla.

___________________________________

Tuleva aasta märtsis on järgmised riigikogu valimised, kus selgub uue valitsuse koosseis ning määratakse ka ministritoolid. Et Kaja Kallas on huvitatud Reformierakonna nimekirjas peaministriks pürima, on naine vihjamisi ka ise öelnud. Eesti Ekspress sahistab aga, et sotside esinumber võib olla praegune tervishoiuametnik Maris Jesse. Keskerakonnas jätkab tõenäoliselt peaministrikoha püüdmist Jüri Ratas. Vabaerakondlaste esinumber selgub siis, kui valitud on erakonnale uus esimees. Pole välistatud, et selleks valitakse tagasi Artur Talvik. EKREs nähakse peaministripotentsiaali erakonna esimehes Mart Helmes. IRL aga oma tõenäoliseid kandidaate ei avalda – on see Helir-Valdor Seeder, Urmas Reinsalu, Tunne Kelam, Sven Sester või keegi teine, näitab vaid aeg.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee