Päästeamet sümbolpilt Foto: Robin Roots
Toimetas Denes Kattago 28. veebruar 2018 10:30
Päästeameti Ida päästekeskus on Siberist saabunud kõrbeda külma tõttu on registreeritud mitmeid põlenguid ja tavapärasest rohkem ülekütmisest puhkenud tuleõnnetusi.

28. veebruaril kell 4.14 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Pargitaguse tänaval 5-korrulise kortermaja  kolmanda korruse korteris inimesel läksid riided seljas põlema.

Sündmuskohal selgus, et korteris elavad vanem ema (94) koos tütrega. Öösel nad magasid erinevates tubades. Varahommikul ärkas tütar seetõttu, et tööle rakendus suitsuandur ja läks kiiresti kööki, kus nägi, et ema seljas põlevad riided.

Selgus, et ema hakkas gaasipliidil teed keetma ja pliidi kohale kummardudes süttis pearätik ja riided. Tütar aitas ema kustutada ja sai ise ka põletushaavu. Ema viidi raskes seisundis haiglasse, tütrele meedikud osutasid esmaabi kohapeal. Päästjad tuulutasid ruume.

Pargitaguse põleng Foto: Päästeamet

Naaber keeldus korstnapühkijast

27. veebruaril kell 11.10 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Kukruse linnaosa Jõhvi maanteele, kus kortermajas oli teisel korrusel naabri korter suitsu täis. Selgus, et esimesel korruse korteris elab eakas mees, kes ei ole nõus tellima korstnapühkijat.

Kui ta kütab ahju oma korteris, siis naaberkorter täitub suitsuga. Korteris ei ole suitsuandurit ja omanik ei soovi seda paigaldada. Info edastanud KOV-le. Päästjad tuulutasid ruume, tegid selgitustööd, edastasid info kohalikule omavalitsusele ja keelasid kasutada ahju seni, kui kohale tuleb korstnapühkija.

Kell 11.26 teatati häirekeskusele, et Tapa linnas Jakobi tänaval põleb leegiga sõiduauto. Sündmuskohal selgus, et põles sõiduauto kapoti alune mootori ruum. Päästjad kustutasid põlengu kell 11.50. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Kell 19.30 teatati, et Vinni vallas Kadila külas Pärna tänaval eramajas põleb korsten. Päästjad kustutasid põlengu kell 20.36. Majas oli suitsuandur, mis ei rakendunud tööle.