Eesti uudised

EDUKAS TELEFONIMÜÜK ALZHEIMERI-HAIGELE: „Ema pensionist läheb iga kuu enam kui kümnendik puukide toitmiseks.“ (38)

LISA KOMMENTAAR

ats 3. märts 2018 22:48
Miks need hooldajad ei lüli ometi telefoni välja, kui hommikul tööle lähevad ? Dementne ei oska ju tagasi panna, kui lukus on.
Vanur 3. märts 2018 08:17
Mitte ainult toidulisandite jms.pakkujad ei helista,vaid ka mingid õhupuhtuse kontrollijad,tolmuimejate müüjad ja kes teab,mis asjamehed veel.
Hiljuti teatas mulle meeldiv naishääl ,et ta soovib mulle kinkida soodsa nutitelefoni koos ülisoodsa kõnepaketiga.Ma ei saanud aru,kust ta helistas ja miks mulle midagi kinkida tahetakse. Lõpuks selguski ,et ta soovis lasta sulgeda minu Elisaga sõlmitud lepingu ja koos telefoniga saata omapoolse uue lepingu. Ma hakkasin hädaldama,et olen seni kasutanud nuppudega telefoni ja ei oska uue nutitelefoniga otsekohe midagi peale hakata ning ei soovi kingitust. Kui oleksin pakkumise vastu võtnud ,siis oleksin olnud praktiliselt võimetu kellelegi helistama ja vajadusel abi kutsuma.
Kahjuks on vähe abi kallist kingitusest,mida kasutada ei oska.
oska öelda "Ei" 2. märts 2018 15:53
Raukusnõtrade kohta ei tea kommentaarida, aga ka endal on vahel neile telefonimüüjatele "e"i öelda Küll tulevad tasuta mu diivant puhastama, küll üritavad ajakirju ja d-vitamiine müüa. Samas on mul neist kahju: nad pole ju robotid, vaid inimesed meie hulgast, sageli puuetega noored, kes teevad oma tööd. Viimati lasin endale Tervise-ajakirja tellimuse pähe määrida
Juhan. 2. märts 2018 08:49
Üks on äri teiseks need usuhullud kes käivad ukselt uksele vaatavad mida sinu korteris on ja oma mesijutuga meelitavad vanuritelt vara välja.
Siku 1. märts 2018 16:03
Kõige rohkem paneb mind imestama, kust nad mu numbri saavad? Mu telefoninumber pole kunagi avalik olnud.
mina 1. märts 2018 16:41
olin aastaid tagasi mingil perioodil äkki lausa hädas igasugu toidulisandite ja ei-te-mis "hädavajaliku" saasta müüjatega.
lõpuks muutus see nii tüütuks, et hakkasin uurima, kust nad minu numbri on saanud, sest ka minu number polnud tol ajal avalik. selgus, et olin ise hiljuti osalenud mingis loosimises või vastanud mingile küsitlusele, ei mäletagi enam, kuhu oli n.ö. auhinna kättetoimetamiseks vaja kirjutada ka oma kontaktandmed. seda, et kuskil oli imepisikeses kirjas tekst, et minu andmeid võib kasutada.... ma loomulikult tähele ei pannud.
õnneks sain suure vaevaga oma numbri sellest süsteemist kustutatud ja nüüd on enam-vähem rahu majas, kuigi number on olude sunnil avalik.
mingit auhinda ma tookord muidugi ei saanudki ja sellest alates väldin igasuguseid loosimisi ja uuringuid.
Nukits 28. veebruar 2018 17:07
Telefonimüük peaks olema rohkemate piirangutega, see äri ei ole eetiline. Tehingut saab küll tagantjärele tühistada, aga see on tehtud raskeks - kontaktnumbritel ei vastata, firmaaadress on välismaal (enamasti Leedus või Poolas) ning kui küllaltki lühike ostust taganemise periood mööda on läinud, peab olema väga läbilöögivõimeline, et kestustellimusest või ostust materiaalsete kadudeta lahti saada
peatad 28. veebruar 2018 21:36
toote-teenuse eest maksmise, küll nad siis ühendust võtavad
Kogu netimüük peaks jälgitud olema sel juhul 1. märts 2018 10:30
Kui palju müüakse mingit toidulisandit, mis isegi vähki ravib!
Kui siis uurid, tuleb välja, et arvamuse avaldajaid reaalselt ei eksisteeri ja isegi soovitajad-arstid on suvalise valge kiltliga pildiga inimesed, otsing meditsiinitöötajate registrist mingit tulemust ei anna.
Ka muud "looduslikud" poed ja netimüük on liiga suureks paisunud. Toote tutvustused on üles puhutud, kui autoriteetsest allikatest järele kontrollida, siis on ka palju vastunäidustusi, aga need on müüja lehel targu mainimata jäetud.
Turustajad on enamasti meditsiinilise hariduseta hakkajad inimesed.
Dementsed on kaitsetud ja jäävad kaitsetuteks 28. veebruar 2018 14:12
Telefonimüüja helistab ja vuristab teksti ette, lõpus küsib: ”kas paneme siis pakikese teele”, vanur ütleb et pange ja ongi kogu lugu!
Enne olukord ei muutu, kui tehakse mingi vabariiklik kataloog telefonidest, mis numbritele on KEELATUD helistada.
Siis alles saab vaidlustada selle pähemääritud kaupade saatmise.
*
Tegelikult on ka arukat inimest kerge haneks tõmmata. Tihti on saadetised kestva lepinguga, näiteks mingi toidulisandi esimene proovipakk minimmalse hinnaga, edasi juba ülikallis.
28. veebruar 2018 15:47
Sel juhul tuleb hakata hooldajal endal oma haiget lähedast kaitsma, telefon ära võtta, välismaailmaga suhtlemine piirata või eestkoste alla võtta. Midagi saab ikka ära teha.
Sur 28. veebruar 2018 22:22
Milleks meil valitsus kui elanikud peavad ise ennast kaitsma.
Sellisel juhul sobib meile anarhistlik riigikord, kus toimub omakohus.
Kuule, "Sel juhul" 1. märts 2018 10:41
Artikkel ongi sellest, et mingi kord peaks majja löödama ja tolle memmekese tütar hakkab taotlema teovõimetuks tunnistamist, et endale hooldusõigus saada.
Sel juhul muidugi müük ei lõpe, aga rahaasju korraldab tütar ja vaidlustab need postisaadetised, mis on ka omaette närvikulu.
Aga palju on ka selliseid vanureid ja muid inimesi, kes ka õnge langevad ega pea dementsed just olema.
Endine 28. veebruar 2018 13:22
Kah kunagi olude sunnil mõni kuu telefonimüügiga tegelenud. Põgenesin sealt nii kiiresti, kui vähegi võimalik. Müüja ei saa valida, kellele ta helistab ja kaupa pakub, veel vähem teab kliendi tausta ja tervislikku seisundit (õigemini ei tea üldse). Kui ma sain aru, et teisel pool telefoni on kas vanadusest või haigusest ebaadekvaatne inimene, loobusin pakkumisest, südametunnistus lihtsalt ei lubanud. Aga tean ka kunagisi kolleege, kes neid inimesi halastamatult ära kasutasid. Ja mis kõige hullem, sellist müüügistrateegiat toetasid müügijuhid ja kes müüjatest selle järgi ei toiminud, said halastamatult ja avalikult kolleegide ees noomida. Ilmselt kasvatuslikel eesmärkidel. Kõned ju kõik salvestatakse ja kontrollitakse, kuidas müüjad tööd teevad. Õnneks olen ammu tagasi erialasel tööl ja mõtlen, et kui kunagi peaksin mingil põhjusel oma praeguse töö kaotama ning peaksin valima kas telefonimüügi või vabasurma vahel, sii valiksin tõenäoliselt viimase...
jalgrattaga 1. märts 2018 09:02
...no ära vabasurma ikka vali. :)

Eino Taruk 28. veebruar 2018 13:18
"Telefonimüüja võib dementsele vanainimesele müüa mida iganes ja kui palju iganes, seadus mingeid piiranguid ei sea."
Saab lepingud tühistada
Loe artikkel täies mahus läbi enne kommenteerimist! 28. veebruar 2018 13:55
Pealegi dementne inimene pole mingi lepingute tühistaja, kui ei saa aru isegi sellest, mis tal postipakis on ja miks see talle üldse toodi!
Isegi aruka inimesel on tükk aega vaja vaeva näha, kui neist puukidest lahti saab.
Eino Taruk 28. veebruar 2018 14:01
Kui piiratud teovõime või haigus on tõestatud saab lepingu tühistada.,
Selleks peab isik olema teovõimetu ja talle on määratud eestkostja 28. veebruar 2018 14:21
Kõnealuse isiku puhul seda tehtud pole!
Veelkord: enne kommenteerimist loe artikkel läbi!
Marukõmm 28. veebruar 2018 09:11
Üks asi on need telefonimüüjad. Aga ÕL jagab ise enda lehel "Tesla Eco Saver" reklaami, mis lubab elektri pealt 70% kokku hoida. Raha ei haise?
hallooo,seaduseloojad 28. veebruar 2018 08:54
Mingeid inimese tervisest johtuvaid piiranguid müügitegevusele pole seatud.
Kas meie riigis kunagi mingid pätte ohjeldavad seadused ka vastu võetakse
telefonimüük = vargusega 28. veebruar 2018 07:57
Tee mõisted selgeks 28. veebruar 2018 14:23
Pole midagi omastatud seaduse vastaselt.
ussr 27. veebruar 2018 23:36
Ühele mu tuttavale oskas Soome loodusravimite tootja mingeid toidulisandeid päris korraliku summa eest kaela määrida. Tuttav ütleb, et mida ma teen kui pakid koju saadetakse, kusjuures ta ise ei olevatki nagu neid toidulisandeid tahtnud. Soovitasin pakki mitte vastu võtta, kui 1 pakk tagasi läheb, küll siis ära lõpetavad.
seal tuleb peale esimest pakki 28. veebruar 2018 12:28
kindel EI öelda järgnevatele.Seda tuleb E kirja teel teha,
muidu neist lahti ei saa.
Pole nii lihtne 28. veebruar 2018 14:11
Peale esimest pakki on antud mingi aeg, et "kestotilaus" lõpetada. Kui maha magad, tuleb mõne nädala pärast uus ja kui lõpetatud ei ole, tuleb maksta.
Siis ei aita ka see, kui paki avamata tagasi saadad. Nii see on.
. 27. veebruar 2018 23:23
"Tarbijakaitseameti avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski sõnul seadus sellises olukorras abikätt ei ulata"
Nii ongi.Minu ema muudkui tellis ajalehti ja mida kõike oma Alzheimeriga,aga ei mäletanud oma õiget aadressi ja ütles, mida veel mäletas---väga vana aadressi...Sellest hoolimata leiti meid üles andmebaasist!
ma saan aru 27. veebruar 2018 23:22
sellest tütrest. Ema ei tea, mida ta teeb ja pole võimeline aru saama. Teisest küljest, kui keegi müügimehe kaupa ei osta, ei teeni ju müügimees mitte midagi. Kaup on vaja ju maha müüa. Tekib surnud seis. Hulludele ei või müüa aga samas palk on vaja ju välja teenida, et üür, maksta, söök osta, autole kütus jne jne. Kuidas eda olukoda siis lahendada ?
28. veebruar 2018 15:44
las müügimehed hakkavad ausalt tööle. tore oleks, kui keegi ei ostaks.
27. veebruar 2018 21:08
Meil lahenes asi hästi, haige andis oma telefoni ise käest ära ja ütles, et tema kõnesid enam vastu ei võtta. Muidugi on olukord keerulisem, kui haige elab üksi ja telefoni on tarvis temaga ühenduse hoidmiseks. Lähedaste olukord ongi väga keeruline, sest ei saa keelata võõraid kõnesid.
... 28. veebruar 2018 14:26
Ja siis muretsed kogu aeg, kas kõik on korras - on äkki kukkunud, midagi pliidile unustanud või hoopis kodust jalutama läinud.

Tohoh 27. veebruar 2018 21:00
Mis mõttes puukid, puuk on see, kes on laisk, aga müügiagent on töökas, kui ta suudab kaupa maha müüma. Või sinu arust nt toidupoe müüjad samuti on puugid, nemad ise ju mitte midagi ei tooda?
Puuk pole samuti laisk 27. veebruar 2018 22:42
sest kui verd ei imeks k00leks nälga.
Usin 28. veebruar 2018 22:09
Siis ju seksinälg samuti on töökuse ilmning
jah 28. veebruar 2018 03:31
müügiagendid on puugi käsilased ja nende taskutesse tõepoolest ei sattu eriti midagi.
puugid, kelle taskuid täidetakse, on nende firmade omanikud, kelle heaks need sinu töökad müügiagendid töötavad.
saan aru, et inimestel on raske tööd leida, aga... siiski ei saa ma aru, kuidas suudetakse sellist tööd teha ja valimatult, ükskõik kellele, mingit saasta kaele määrida.
mul õde kunagi oli väga raskes majanduslikus seisus ja proovis ka telefonimüüjana lisaraha teenida, aga üle nädala vastu ei pidanud. ütles et raha on küll väga vaja, aga tema südametunnistus ei luba vanainimestele kaela määrida asju, mida neil kindlasti vaja ei ole.
To jah 28. veebruar 2018 22:11
Siis ju kõik, kes müüvad oma toodangu, on puugid.kasvata toiduaineid ise, kui ei taha puukidega kokku puutuda
jah 1. märts 2018 10:26
vabandust, aga sa oled ikka päris juhm kui võrdled toiduainete tootjaid/kasvatajaid telefonimüügi firmadega.
kas oled kuulnud, et näiteks mõni kartulikasvataja helistab inimestele koju ja kui õnnestub proovipakk kaela määrida, siis hakkad edaspidi iga kuu koti kartuleid saama ükskõik, kas sul on neid vaja või ei?
mul isiklik kogemus Eestis puudub, aga kõik sellised petuskeemid käivad ringi, kui ühes riigis läheb jalgealune tuliseks, siis liigutakse edasi järgmisesse. mõned aastad tagasi oli Rootsis teema teravalt üleval, pealtnägija laadne telesaade proovis ajada nende firmade jälgi. probleem oli sama - igasugust jama määriti kaela ja sageli said inimesed alles siis kui olid n.ö. proovipaki kätte saanud, teada, et edaspidi tuleb iga kuu raha välja käia kuni lepingu lõpetad. aga see lõpetamine oli tehtud peaaegu et võimatuks, telefonile lihtsalt ei vastatud, pakki tagasi saata ei õnnestunud jne.
saatejuhtidel õnnestus küll välja selgitada mõned nimed, kes firmadega seotud, aga need ei kinnitanud oma seotust firmadega ega nõustunud ka kohtuma. kogu see äri oli üles ehitatud nii, et jäljed viisid mitmesse riiki ja ka seotud isikud kolisid ühest riigist teise, muuhulgas ka Taani ja Eestisse.
!!! 27. veebruar 2018 19:48
Eks äri on ju püha asi. Ja müügitöö, s.o. ebavajalike asjade pähe määrimine geniaalsuse tipp. Mida ei tohi mitte kuidagi piirata.