Eesti uudised

Tulekahjus hukkunud mees oli keeldunud suitsuanduri paigaldamisest (2)

Arvo Uustalu, 27. veebruar 2018, 17:50
LEEGID AKNAST: Päästjate kohale jõudes lõid leegid esimese korruse korteri akendest välja.Foto: Kenno Soo

Ööl vastu üleeilset oli Viljandi äärelinna kahekordses kortermajas põleng, kus hukkus üks majaelanik ning mitu inimest pääsesid tänu kiiresti kohale jõudnud päästjatele. 

26. veebruaril kell 19.43 teatati häirekeskusele, et Viljandis Reinu teel asuva kortermaja koridoris on kuulda suitsuanduri helisignaali ja tunda on suitsulõhna. Päästjate kohale jõudes ulatusid puidust kortermaja ühe esimese korruse korteri purunenud akendest leegid aga juba välja. Suitsusukeldujad sisenesid majja ja summutasid trepikotta levinud leegid ning alustasid põleva korteri kustutamist maja seest. Redeli abil päästeti akende kaudu kaks suitsulõksu jäänud elanikku ning trepikoja kaudu toodi välja veel kolm elanikku. Lausleegis põlenud korterist leiti kell 20.23 hukkunud inimene. Kolm majast päästetud kannatanut viis kiirabi haiglasse ning kahte turgutas kiirabi kohapeal.

Päästeameti inspektorid said majaelanikelt info, et põlenud korteris elanud mees oli järjepidevalt eiranud tuleohutusnõudeid. Ta oli suitsetaja ega olnud nõus suitsuanduri paigaldamisega oma korterisse. Naabrid olid aja jooksul seal korduvalt kõrvaldanud kõrbema läinud toidust tingitud tuleohtu ja paigaldasid tulekahju hirmus mehe ukse taha koridori suitsuanduri.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

2. märts 2018, 18:12
FOTOD | ÕNNELIK ÕNNETUS: Tartu tulekahjule said jaole juhuslikult lähedal viibinud päästjad
1. märts 2018, 10:58
FOTOD | Mis on päästjatele külmalaine ajal kodudes silma jäänud?
28. veebruar 2018, 10:30
FOTO | Vanadaami seljas läksid riided põlema, kuid suitsuandur päästis hullemast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee