Eesti uudised

ÕL VIDEO | Päästja jagab soovitusi: mida jälgida, et maja kütmisest ei tõuseks leek? (8)

Maarit Stepanov | Video: Alar Truu, 27. veebruar 2018 18:02
Foto: Alar Truu

Külmakraadide saabudes hakatakse maja kütmisele rohkem mõtlema ning tuleb ette sedagi, et tähelepanu nõuavad külmunud veetorud. Mida jälgida, et soovist saada sooja ei sünniks õnnetust?

Nõmme Päästekomando rühmapealiku Holger Enoki sõnul saavad päästjad külmade ilmade saabudes koheselt tavapärasest rohkem väljakutseid, mis seotud küttekollete ja elektriseadmetega. „Küttekolded ei ole võibolla korralikult hooldatud, on katkised, tuli saab sealt kuskilt levida,“ kirjeldab ta lühidalt. Ta lisab, et kui ahju ümbruses on kergestisüttivat kraami, võib sädemest kiiresti saada leek. 

Kui hakata praegu mõtlema oma küttekolde seisukorrale, on Enoki sõnul juba hilinetud - need toimetused tuleks teha enne külma aega. „Aga kui nüüd ikkagi meenub, et korstnapühkija käis ammu, siis tuleb kindlasti telefonitoru võtta ja helistada ning saada ta esimesel võimalusel kohale,“ soovitab Enok toonitades, et küttekoldeid tuleks hooldada vähemalt kord aastas. „Korstnapühkija saab [ahju] üle vaadata, annab hinnangu - kui on midagi vaja parandada, saab parandada ja nii saamegi ohutumad kütteseadmed.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.02.2018
Elekter on täna viimase kahe aasta kallim
27.02.2018
ÜLIPAKANE TULEKUL! Kuidas end käreda külma eest kaitsta?
27.02.2018
ÕL VIDEO | MÄGIPÄÄSTJA: sellise külmaga otsige vanaema püksid välja!
27.02.2018
Pilguheit minevikku: 1940. aasta rekordpakane tappis vareseid ja lõhkus telefonikaablit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee