(Martin Ahven)

Võta korraks aeg maha ja mõtle, mida tähendab sinu jaoks see, et elad Eesti riigis. Kas see tähendab, et Eesti on kõigest koht, kus elad või midagi muud. Meil on oma vabariik. Iseseisvumine, Teine maailmasõda, nõukogude okupatsioon ja taasiseseisvumine. Kas pole see märk meie tugevusest?

Kui mu vanaema rääkis, kuidas ta sai olla osa Balti ketist, siis tulid mulle pisarad silma. Nii paljud on näinud vaeva selleks, et saaksime olla vabad ja meil oleks oma keel. Või siis laulev revolutsioon. Neid üritusi on veel ja veel. Mulle meeldivad Heinz Valgu sõnad – ükskord me võidame niikuinii! Ta uskus, et me saame vabaks. Peaksime olema õnnelikud ja tänulikud neile, kes aitasid Eestil saada vabaks riigiks.

Meil on oma emakeel, meil on emakeelne ülikool, meil on imeline regilaul, meil on rahvarõivad, tantsu- ja laulupidu, rehielamud, palju ilusaid rabasid, soid, metsi – millest on meil puudu? Aitäh kõigile, kes on panustanud Eestisse ja võidelnud meie kodumaa eest!

Jaga artiklit

7 kommentaari

?
?  /   11:38, 2. märts 2018
kas see on mingi klassikirjand? Vanasti pidime kah kirjutama teemal "Miks on nõukogudemaal hea elada?" Kes ilusti kirjutasid, said paremini ülikooli sisse
M
Meie ühiskond vajab tegelikult väga suurt tuge! Väga plju esineb töökiusamisi ja koolikiusamisi!  /   16:02, 28. veebr 2018
Panin aastate möödumisel tähele seda,et kuidas inimesi tööl ja koolis taga kiusatakse.Küll see inimene on täitsa haige,ei oska normaalselt rääkida,ei hoolitse enda eest hoolitseda no mida iganes.Siis narritakse lapsi ja täiskasvanuid halvade elude üle,küll peredes juuakse,ei ole uusi puhtaid riideid,narritakse välimuse pärast,kodud on viletsad,pole kusagil pesta,ei saa kõike rahulikult kõike võtta.No mida iganes! Ei tea,kas inimesed kohe üldse ei tunne elust rõõmu või mis neil viga on.Olgu see selleks! Meist keegi ei teadnud,et kas sündisime siia ilma tervena või haigena.Me lihtsalt peame sellega leppima.Täna "Pealtnägija" saates on teemaks inimesed,kelle elud on nii käest ära,see võib ükskõik kellega juhtuda.Need kes on haigeid puudega inimesi solvanud või narrinud raske tervise üle.No eks vaadaku kas siis on naljakas või ei ole.Mõned on minu kuuldes öelnud sedasi: "Minuga midagi sellist kunagi ei juhtu".Aga kus me seda teame? Selle peale öeldakse,et "Ära sõna oma elu ära,pärast hiljem kahtsed".Peame võtma elu sellisena nagu ta on.Me peame võtma igat inimest sellisena,nagu ta on.Ja rohkemat polegi vaja.Peaksime tundma rõõmu oma Eesti riigi üle,kes on saanud tähistada oma 100.aastapäeva.Läbi elanud nii häid kui ka halbu aegu.Oleme uhked selle üle,et meil on midagi,mille nimel elada.Elada selle nimel,et meie riigis on ohutum olla,ei ole asjad nii hullud.Nagu seda on terves maailmas.Kus on kogu aeg paugud lahti,raketid lendavad ühest otsast sisse ja teisest välja.Inimesed võitlevad ja põgenevad ,et saaksid oma elu ja tervist hoida.Neid toetatakse kuidagi moodi selle nimel,et jaguks toitu,vett,hügjeeni ja peavarju,kus end välja magada!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis