Pilt on illustratiivne.Foto: PantherMedia/Scanpix
Toimetas Aadu Hiietamm 27. veebruar 2018 18:00
Peterburis pääses vanglakaristusest 55aastane dirigent ja kunstilütseumi õpetaja Juri Bondarenko, kel oli seksuaalsuhe 14aastase õpilase Liisaga (nimi muudetud), vahendab kohalik meedia. 

Venemaa teenelise kunstniku Juri Bondarenko suhe Liisaga algas 2014. aastal. Viimase vanemad said sellest teada 2016. aastal, kui nende tütar jäi õpetajast rasedaks ja tegi abordi. Nad kaebasid tütrepilastaja kohtusse. Bondarenkot ähvardas süüdimõistmisel vanglakaristus. Ta jättis haigestumisele viidates korduvalt kohtusse tulemata, et protsessi pikemaks venitada.  

Mullu novembris sai Liisa 18aastaseks. Detsembris lahutas Bondarenko 35 aastat kestnud abielu ja abiellus Liisaga. Nad esitasid abielutunnistuse 31. jaanuaril kohtule.

26. veebruaril mõistis Peterburi Kirovi rajooni kohus Bondarenko suguühtesse astumise eest alla 16aastase tüdrukuga üheks aastaks vangi ja keelas tal kolm aastat töötada õpetajana. 

Kuid Bondarenko pääses karistusest, sest Venemaa kriminaalkoodeksis on punkt, mis vabastab alla 16aastasega seksinu vastutusest, kui ta abiellub ohvriga. Seda kunstnik tegigi. 

Liisa isa ei usu, et Bondarenko tema tütart armastab. Tema sõnul pole kunstnikul Liisa vastu tundeid ja abielu oli vaja sõlmida vaid vanglast pääsemiseks. Paraku saab seda fiktiivseks tunnistada vaid ühe abikaasa taotlusel. Liisa aga usub siiani, et armastus on vastastikune.