Eesti uudised

Uudis täieneb!

Lisatud Video!

Laevaliiklus Prangliga katkes, vald kutsus appi kopteri (15)

Küllike Rooväli, 27. veebruar 2018, 14:57
Õhuväe kopter R44 tegi Pranglilt inimeste äratoomiseks kuus lendu. Küllike Rooväli
Prangli saarel ootasid inimesed võimalust pääseda mandrile, sest parvlaeva Wrangö tabas rike, kuid vaatamata selle parandamisele esmaspäeval ei saa alus seni Leppneemest väljuda tormi tõttu.

Kolmapäeval on laeval siiski plaanis sadamast välja murda ja reis saarele ära teha, kuna pood vajab kaupa ja vallaelanikud tahavad mandrile. Vallavalitsuse töötaja Igor Ligema ütles, et kui laev siiski jää tõttu saarele sõita ei saa, püütakse leida võimalus viia toit sinna kopteriga.

Teisipäeval toodi kuue lennuga saarelt ära ligi 20 inimest, kellest umbes poole moodustasid koolivaheajal saarel olnud lapsed. Tegu polnud enamasti kohalikega, vaid saarel puhkemaju omavate peredega.

Ligema ütles Õhtulehele, et vald esitas kolmapäeva hommikul abipalve õhuväele, et need hakkaksid oma kopteriga pühade ajast saarele jäänud puhkajaid ja saareelanikke mandrile Leppneeme vedama.

Õhuväe õppekopterites R44 on kaks reisijakohta, kui lennatakse ühe piloodiga, siis kolm reisijakohta. Õhtuleht nägi kolme reisi saabumist, pardal oli korraga 2-4 inimest, kellest osa koolieelikud ja vanemad lapsed. Lendu julgestas sadamas õhuväe piloot Armin Mau.

15 KOMMENTAARI

ä
ätt. 28. veebruar 2018, 07:58
Oli kord aeg kui omati veel õhkpadjal liikurit.Nägin isegi seda Miiduranna sadamas kui mittevajalikku vedelemas.Tolleaegsetel vallajuhtidel olid käed jalad tööd täis sahkerdamisega ja laevuke kanti kiiruga kui mittevajalik maha.Uuel vallajuhil on võimalus soetada uus teatud fondi rahade eest.
l
Linnamees 27. veebruar 2018, 20:58
Tubli kaitsevägi, et appi tuli, ei hakanud mingi seadusepunkti taha pugema.
Loe kõiki (15)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee