Kadri KõusaarFoto: Erlend Staub
Õhtuleht 26. veebruar 2018 23:03
Kuna väga paljud avaliku elu tegelased ning lugejad on avaldanud arvamust NO99 filmi „NO31: Teekond” kohta, küsisime, mida arvavad sellest filmist ning 204 000 euro suurusest eelarvest Eesti tuntud filmitegijad.

Ilmar Raag: „Kuna ma olen filmitegija, siis ma ei saa professionaalse eetika tõttu seda kommenteerida. Kui ma oleksin ükskõik, millises muus ametis, siis ma kindlasti ütleksin midagi, aga selles ametis ei saa ma seda teha. Ma olen seisukohal, et režissöör ei saa teise režissööri tööd kommenteerida.”

Katrin Maimik, Toomas Hussar, Tanel Toom, Rainer Sarnet ning Kristian ja Ilmar Taska ei ole kõnealust filmi näinud ega oska seetõttu arvamust avaldada. „Ma vaatasin nii, et ma rääkisin rohkem juttu. Otsast lõpuni küll ei näinud, ainult siit-sealt,” ütleb Sarnet.

Hendrik Toompere võrdles etendust oma Facebooki postituses kooliteatri filmikatsetusega. „See viitab sellele, et kõik on kuidagi võimelised eesti asjas sõna sekka ütlema. Ja et sellega antakse innustust, et ükskõik, mis probleeme ka pole, ikka filmi moblaga oma lugu üles. See on omamoodi sotsiaalne projekt, mis innustab.”

Kadri Kõusaar on samuti Facebookis kirjutanud, et filmiinimesena tahaks ta seda kulude rida näha. „Minu viimane film „Ema” maksis kolm korda vähem (tõsi, siin käib jutt veel 300 000 euro ümber – toim) ja kui mõelda, millise takistusraja peab läbima ükskõik milline tavarahastusega film,“ viitab Kõusaar, et alates stsenaariumist kuni produktsioonini tuleb iga detaili kaitsta ja põhjendada, miks üks või teine asi just nii palju maksab.

Rain Tolki küsimus aga ärritab: „Mis mõttega te seda teemat tõstatate? Kas te tahate praegu Eesti rahvale tõestada, et Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo on varastanud mingisuguse raha riigilt ja selle tasku pistnud? Mingit odavat, nõmedat populaarsust ajate taga. Tahate lihtsalt inimesi panna kadetsema, vihkama vähegi abstraktsema kultuuriga tegelevaid inimesi ja võita sellega nõmedat odavat populaarsust mingile lollakale lehele.”

Rain Tolk Foto: Robin Roots

Samal teemal

Kommentaarid  (18)

Jessauul 28. veebruar 2018 16:59
See, et end riigi nisa otsa imenud (EFI toetused) tegelased nüüd äkki ei saa, ei taha, ei oska kommenteerida on ju arusaadav. Hirm eksida kõrgemalseisjate vastu, toitva käe vastu on suur. Kuidas siis muidu seletada seda, et elukutseline arvamusliider Ilmar Raag nüüd enam midagi ei arva. Muuseas oli ta usin teiste tööde arvustaja (kuulus ka kriitikute ühendusse) ka siis kui juba ise filme tegi. M.O.T.
Sander 27. veebruar 2018 16:27
No on ikka tibil kotkapilk, sellis pikalt küll välja ei kannataks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS