2
fotot
Hilja Klaar ja tütar Pille Kuusniit (Erlend Štaub)

President Kersti Kaljulaid kutsus EV100 vastuvõtule Eesti Rahva Muuseumisse ligi 1500 külalist ning teiste seas saabus kätlema ka Hilja Klaar koos tütrega. Tegelikult oli kutse mõeldud hoopis kultuurkapitali elutööpreemia laureaadile Halja Klaarile.

Avalikkusele tundmatut Hilja Klaari nimetasid Halja Klaariks ka kätlemistseremooniat kommenteerinud ETV saatejuhid Anu Välba ja Margus Saar.

Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe ütles Õhtulehele, et kutse saadeti valele inimesele inimliku eksituse tõttu.

"Eks ta inimliku eksituse kapsaaeda läheb. Kahetsusväärne segadus tekkis sarnaste nimede tõttu. Presidendi kantselei suhtles täna proua Halja Klaariga ja vabandas vea pärast," ütles Linnamäe.

Linnamäe Klaariga isiklikult ei suhelnud, kuid tema teada mindi laiali sõbralikus üksteisemõistmises.

Halja Klaar (Tairo Lutter)
Hilja Klaar tütrega (Raigo Pajula / VPK)

Eelmisel aastal suutis presidendi kantselei sarnast apsakat napilt vältida. Toona saadeti kutse Räpina kirikuõpetajale Urmas Nagelile, ehkki see oli mõeldud tema nimekaimule, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi direktorile Urmas Nagelile. Kirikuõpetajale saadetud kutse võeti tagasi, kuid vabariigi aastapäeva peol Estonias hõigati tema nimi ikkagi välja.

"Proual oli palju ettevalmistusi tehtud, kleit oli ka valmis," rääkis kirikuõpetaja Urmas Nagel möödunud aasta veebruaris Õhtulehele.

"Vabandati mitu korda, et vastuvõtule ei olnud mõeldud meid kutsuda," meenutas Nagel kantseleilt saadud telefonikõnet. "Mis seal ikka, eksiti. Ma ei trügi ju Estoniasse." Ta ei mõistnud samas, kuidas presidendi kantselei ei suutnud neid peokülaliste nimekirjast maha võtta ja nad ikkagi välja hõigati.

Jaga artiklit

360 kommentaari

K
kelly  /   21:13, 4. märts 2018
minul tekkis sama küsimus, et ma oleks kohe kindlasti vaadanud, kes said preemiaid ja võrrelnud, kas ehk on kellelgi sarnane nimi, oleksin isegi helistanud, et ikka asjas kindel olla, ei saadetud seda kutset ju nädal enne vastuvõttu....ja äärmiselt inetu oli siiski minna kätt suruma, kui ikka hõigatakse maha teine nimi ja elutööpreemia eest ka veel, nemad aga marssisid uhkelt ja veel kippusid pikemalt vestlema tähtsatena, no on ikka imelik, ise oleksin küll otsad andnud, no ei suudaks võõraste sulgedega end ehtida. Ja ärge tulge mulle ütlema, et nemad ei teadnud, kui mitte proua, siis proua tütar kohe kindlasti uuris välja tegeliku kutsutu, lihtsalt pigistati silma kinni ja kasutati juhust....ise poleks ilmaski suutnud nii tegutseda. Aga inimesed on erinevad...
J
Juhan.  /   12:35, 4. märts 2018
Täiesti tavaline sattus vastuvõtule ja riigikogulasele jäi kohe sööki väheks.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis