KIIRE REAGEERIMINE: Maarjamaa hariduskolleegiumi Tapa õppekeskuses süüdati ühes toas madrats. Kiiresti kohale jõudnud päästjad tõid tossu täis toast välja 16aastase tütarlapse.Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja
Arvo Uustalu 27. veebruar 2018 22:15
Pühapäeva õhtul tekkis Maarjamaa hariduskolleegiumi Tapa õppekeskuses põleng, kui 16aastase erikooli tüdruku toas süttis voodimadrats.

Laupäeval peeti Maarjamaa hariduskolleegiumi Tapa õppekeskuses pidulikult vabariigi aastapäeva. Päev hiljem, 25. veebruari õhtul kell pool kümme sagisid hoone esimesel korrusel aga päästjad.

Tuletõrje häiresüsteem käivitus kohe, kuid erikooli töötajad otsustasid mitte siseneda tuppa, mis oli juba musta tossu täis. „Töötajad käitusid õigesti. Päästjad jõudsid kohale väga kiiresti ja seepärast polnud vaja ka riskida,“ räägib kooli direktor Pille Vaiksaar. Tapa päästekomando asub ju vaid poole kilomeetri kaugusel Maarjamaa hariduskolleegiumi hoonest Tapal Linda tänaval.

Tossu täis toast välja toodud 16aastasele tütarlapsele osutas kiirabi kohapeal esmaabi, kuid haiglasse polnud vaja teda viia. Ida päästekeskuse pressiesindaja Jevgenia Parve sõnul süütas tüdruk tõenäoliselt ise oma madratsi. Juhtunut uurib edasi politsei süütamisparagrahvi alusel. 

„Kahjuks pole võimalik selliseid juhtumeid päris sada protsenti vältida. Kaameraid tubadesse panna ei saa, kuid tubades on häiresüsteemid ja suitsuandur andiski kohe põlengust märku,“ selgitab kooli direktor.

Direktor Vaiksaar lisab, et tegu on õnneliku õnnetusega ning keegi põlengus viga ei saanud. Tapal asuvas erikoolis elavad õpilased üksiktubades ning erinevalt varasematest aastatest õpivad koolis nii poisid kui ka tüdrukud. Millega ja mis asjaoludel neiu madratsi süütas, näitab uurimine. Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Jelena Filippova ütles Õhtulehele, et praegu on veel vara rääkida süütamise täpsematest asjaoludest.

Maarjamaa hariduskolleegium on põhikool, kus õpivad kasvatuse eritingimusi vajavad lapsed. Kaks aastat tagasi 2. märtsil ründas sama kooli Kaagvere õppekeskuse 14aastane tüdruk kooli töötajat, tekitades talle vigastusi.

Suurim lasteasutuse põleng toimus 2011. aasta 20. veebruaril Haapsalu lastekodus, kus vingumürgituse tagajärjel hukkus kümme last ja noorukit. Tookord hakkas päeval kell pool kolm tulekahjusignalisatsioon küll tööle, kuid päästjate kohale jõudes põles maja juba lahtise leegiga. Toonane põleng sai alguse voodihaigete ruumist.