Maailm

GALERII | JAHMATAV: Siberi karm talv vallutab ja šokeerib Roomat ning Lääne-Euroopat (26)

Denes Kattago, 26. veebruar 2018 15:43
Rooma, ItaaliaFoto: Scanpix
Vahemerelise kliimaga Rooma elanikud on šokeeritud, sest alates eilsest on neil maha sadanud lumi. Külm kimbutab ka Lääne-Euroopat, kus sellega pole harjutud. Briti meedia on Siberist saabunud talve juba ristinud „Ida metsaliseks“ (Beast from the East – toim.).

Vaata galeriist!

Lumevaiba paksus ulatub Roomas juba nelja sentimeetrini, mis on soojaga harjunud roomlastele küllaltki ebatavaline nähtus.

Itaalia pealinna koolid suleti ning ametnikud avasid rongijaamad kodututele hädamajutuseks. Roomas oli õhutemperatuur esmaspäeva hommikul null kraadi, kesknädalaks ennustatakse juba kuute külmakraadi. Uut lumesadu siiski õnneks mitte, kirjutab Iltalehti.

Ka Torinos sundis tugev lumesadu ära jätma kohaliku Juventuse ja Atalanta vahelise jalgpallikohtumise pühapäeval.

Poolas külmus laupäeval kaks inimest surnuks. Kokku on külm sel hooajal juba alates novembrist nõudnud 48 inimelu. Kirde-Poolas Leedu ja Kaliningradi piiri ääres asuvas Gołdapi linnas mõõdeti täna öösel kell 26,2 kraadi külma.

Külmalaine kimbutab ka Prantsusmaad, kus reedel külmus surnuks kaks inimest. Külmakraade on seal juba kümme. Ka seal on võimud avanud raudteejaamad kodutule.

Sama käib ka Berliini kohta, kus hinnanguliselt elab juba 3000 inimest tänaval. Kodutute varjupaigad on juba peaaegu täis ning inimesi majutatakse vaksalitesse. Sel nädalal ubatakse kuni 20kraadise pakase paukumist.

Ka Suurbritannia ilmateenistus andis täna Ida-Inglismaale külma ilma ja lumesaju hoiatuse. „Tulekul on viimaste aastakümnete külmim talv,“ hoiatab teenistus. Tegu on kõige külmema talvega osale Inglismaal ja Walesile alates aastast 2013 või isegi võib-olla 1991. aastast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee