Saksamaa liidukantsler Angela Merkel esmaspäeval Berliinis toimunud Kristlik-Demokraatliku Liidu kongressil. Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Aadu Hiietamm 26. veebruar 2018 18:00
Saksa mainekas ajaloolane ja ajakirjanik Guido Knopp ei näe alates 2005. aasta sügisest valitsust juhtivat liidukantslerit Angela Merkelit (63, pildil) samas reas ajalooliselt suurte kantslerite Konrad Adenaueri, Willy Brandti ja Helmut Kohliga.

Knopp ütles intervjuus ajalehele Neue Osnabrücker Zeitung, et piiri avamine põgenikele 2015. aasta hilissuvel oli vastuolus kõigi teiste Euroopa valitsuste püüdluste ja kavatsustega ning nad olid toimunust šokeeritud. Merkel üritab nüüd küll Euroopa partneritega kooskõla leida, kuid seni ebaõnnestunult.

Just seetõttu ei pea ajaloolane Guido Knopp Angela Merkelit ajalooliselt suureks kantsleriks. Küll on aga seda pärast Teist maailmasõda läänesuunal usalduse taastanud Konrad Adenauer ja idapoliitikas suuri asju korda saatnud Willy Brandt. Helmut Kohl läheb aga ajalukku suure kantslerina tänu sellele, et suutis kasutada äärmiselt nappi ajavahemikku ja taasühendas Saksamaa.  

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

!!! 26. veebruar 2018 19:07
Islam on korduvalt üritanud Euroopat vallutada. Araalasted, muhamedi järglastel on õnnetunud kristlikust kultuurist välja rebida ning hõlvata Lähis ida (Süüria, Iraak, Palestiina, Liibanon. Egiptus, kogu Põhja-Aafrika, Väike-Aasia, ja mõned alad Euroopast balkanilt. Ida poolt aga on islam hõivanud iidse Pärsia (Iraan) Pakistani, Kesk-Aasia alad, osa iidsest Indiast /Pakuistan ning Bangladesh.) Ja veel kaugemaudki alasid.
Esimene pealetung Euroopale oli VII-VII saj. Bagdadi kaliifi Harun l Rašidi päevil. Kuna ei õnnestunud Bütsantsiotseerünnakuga murda, toimus sissetung lõunast, läbi Hispaania. Peaagu Pariisini, kus Karl Martelli rüütliväed nad puruks ning Hispaaniasse lõid. Kus püsiti kuni 1492. aastani. Euroopa vastupealetung väljendud XI-XIII saj. ristisõdades, kuid edu Palestiinas oli vaid ajutine, lühiajaline. Teine islami suurpealeung Euroopale toimus XIV - XVII. saj.osmani türklaste läbi. Vallutati Balkani maad, Eumeenia, Bulgaaria, Serbia, Ungari, piirati kahel korral Viini linna. Näib et praegu toimub uus, kolmas laine. kuid seekord kavalalt, mitte sõjajõu vaid sisse imbumise ning vaikse hõivamise teel. Millele frau Merkel on lahkelt ukse avanud.
26. veebruar 2018 22:07
Neil on võimukas siseliitlane, kes neid kasutada lootis, aga saab valusalt kõrvetada.
nipi 25. juuni 2018 19:17
ja me teame mis rahvusest see liitlane on
26. veebruar 2018 18:55
Kas keegi pidas või? Ennäe uudist,.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS