Filmiprodusent Harvey Weinstein. (Andrew Kelly / Reuters)

Filmistuudio Weinstein Co., mille üks asutajaid on seksiskandaali sattunud produtsent Harvey Weinstein, taotleb pankrotti, kuna firma müük investoritele ei õnnestunud, vahendab Los Angeles Times.

„Me saame aru, et see on väga õnnetu olukord meie töötajatele, võlausaldajatele ja kõikidele ohvritele. Paraku pole juhatusel muud valikut kui püüelda ainsa mõistliku lahenduse poole ehk kuulutada välja pankrot,“ teatas filmistuudio juhatus pressiteates.

Otsus tehti vahetult pärast seda, kui juhatusel ei õnnestunud rahalistes raskustes siplevat filmistuudiot müüa ühele investeerimisfirmale. Iseenesest oli tehing, mille suurusjärk küündis 500 miljoni dollarini, lõpusirgel, kuid pandi 11. veebruaril ootamatult ootele. Selle põhjuseks oli stuudiole esitatud tsiviilhagi, mis tekitas läbirääkimistel lisapingeid ning päädis kokkuvõttes tehingu katkemisega.

Investorid uskusid enda sõnul, et filmistuudio on jätkusuutlik, kuid nägid hagi põhjal, et Weinsteini firma edasi arendamine on ainult ilus mõte, mida pole võimalik täide viia.

Weinstein Co. on otsinud rahalist tuge alates möödunud aasta oktoobrist, mil tuli ilmsiks, et Harvey Weinstein on kümneid naisi seksuaalselt ahistanud.

Jaga artiklit

6 kommentaari

:
:/  /   20:49, 1. märts 2018
Kahju. Parimad filmid tulid just sealt.
,
,,A,,  /   17:41, 28. veebr 2018
Häbi on olla Eesti Riigi alam. Peale sellist õiglus ilmingut.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis