Eesti uudised

Advokaat Särgaval keelati oma klientide Hirve ja Gammeri esindamine (24)

Äripäev, 26. veebruar 2018 08:13
Vandeadvokaat Viktor Särgava.Foto: Mati Hiis
Hiljuti kinni peetud ning kuritegelikku ühendusse kuulumise eest kahtlustuse saanud vandeadvokaadil Viktor Särgaval keelati advokatuuri juhatuse poolt Hirve-Gammeri kriminaalasjades õigusteenuse osutamine, kirjutab Äripäev.

Otsust tehti möödunud teisipäeval, kui toimus Eesti advokatuuri juhatuse korraline istung, kuhu oli ühe päevakorrapunktiga seoses kutsutud ka advokaadibüroo Laus & Partnerid vandeadvokaat ja partner Viktor Särgava.

Advokatuuri juhatus leidis, et kuni advokaat on ise menetlusalune, ei peaks ta suhtlema klientide nimel uurimisorganitega ega ajama kriminaalasju kohtus, mistõttu otsustas juhatus Särgava tegevuse osaliselt peatada ning keelata tal kriminaalasjades õigusteenuse osutamise, kuni kestab tema suhtes kriminaalmenetlus.

Särgava enda versioon koosolekust oli palju leebem. Vandeadvokaadi sõnul talle ei keelatud kriminaalasjades õigusteenust osutamist, vaid leiti konsensuslikult, „et on parem, kui ma (Särgava – toim) kuni kriminaalmenetluse lõpuni kliente kriminaalasjades ei esinda.“

Samal teemal

22.02.2018
Arvatav allilma liider Hirv käis kapo juhiga jahil
16.02.2018
VIDEO | Vaata, kui pahaaimamatult tegutses täna läbiotsitud Beer House veel eile
16.02.2018
FOTOD | Politsei sulges Dunkri tänava pikaks ajaks ning otsis tõendeid Hirve ja Gammeri kaasusega seoses
16.02.2018
VIDEO | JÕUGA PIKALI! Vaata, kuidas politsei krimijõugu kambaliikme maha murdis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee