Vandeadvokaat Viktor Särgava. (Mati Hiis)

Hiljuti kinni peetud ning kuritegelikku ühendusse kuulumise eest kahtlustuse saanud vandeadvokaadil Viktor Särgaval keelati advokatuuri juhatuse poolt Hirve-Gammeri kriminaalasjades õigusteenuse osutamine, kirjutab Äripäev.

Otsust tehti möödunud teisipäeval, kui toimus Eesti advokatuuri juhatuse korraline istung, kuhu oli ühe päevakorrapunktiga seoses kutsutud ka advokaadibüroo Laus & Partnerid vandeadvokaat ja partner Viktor Särgava.

Advokatuuri juhatus leidis, et kuni advokaat on ise menetlusalune, ei peaks ta suhtlema klientide nimel uurimisorganitega ega ajama kriminaalasju kohtus, mistõttu otsustas juhatus Särgava tegevuse osaliselt peatada ning keelata tal kriminaalasjades õigusteenuse osutamise, kuni kestab tema suhtes kriminaalmenetlus.

Särgava enda versioon koosolekust oli palju leebem. Vandeadvokaadi sõnul talle ei keelatud kriminaalasjades õigusteenust osutamist, vaid leiti konsensuslikult, „et on parem, kui ma (Särgava – toim) kuni kriminaalmenetluse lõpuni kliente kriminaalasjades ei esinda.“

Jaga artiklit

24 kommentaari

O
on  /   15:53, 1. märts 2018
Selle kriminaalidega seotud kaitsja (advokaadi) ema on kauaegne Harju maakonna esikohtunik , aasta ema nimega nimetatud Helve Särgava, nüüd pensinär, aktiivne sots. Uskumatu, mis Eestsi toimub. Juristi, juhtiva kohtuniku juristist keskeeas poeg on kambas kriminaalidega. Võimalik vaid üdini koorumpeerunud Eestsi.
  /   22:08, 26. veebr 2018
see ju vana vanglapätt Kirimohhin ,vangla ülikooli tudeng

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis