Eesti uudised

Piinlik küll, aga hümni tuleb laulda müts peas – selles rahvamassis saab liigutada vaid suud, aga mitte käsi! (7)

Jaanus Kulli, 26. veebruar 2018 00:01
NAGU SIPELGAPESA: Veel pimedas rühkisid sajad inimesed mäkke, kuniks Toompea linnuse kõrval asuv Kuberneri aed oli rahvast tulvil.Foto: Stanislav Moshkov

„Hoia, Jumal, Eestit,“ kõlab kõrvus Juhan Aaviku koorilaul, kui hommikul kell pool seitse uksest välja astun. Tean, et see lugu kõlab täna paljudes Eesti linnades palju kordi. Ja täna on Jumal meid tõesti kuulda võtnud. Maa on imeliselt puhas ja valge, sajab laia lund.

Tund enne lipu heiskamist on Tallinna tänavad veel üllatavalt tühjad. Põhiliselt askeldavad seal kojamehed labidatega. Keegi – kes muu kui ikka kojamees – tõttab kuskile, kaenla all pika varre otsas sinimustvalge. Kas valge lume või ei tea, mispärast, aga silme ette tuleb tänase päeva kontekstis kohatu pilt Vene filmidest viimasel hetkel kuusega koju tõttavast papist.

Vabaduse väljakul on juba rahvast rohkem. Ja iga minutiga tuleb inimesi aina juurde. Igast küljest. Sihiks Mayeri trepp. Kes siis Mayeri treppi ei tea?! See on see trepp, mida palistavad malmist dekoratiivvaasid ja mis viib üles Komandandi teele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.03.2018
Riigikogu muudab Eesti lipu seadust
06.03.2018
Rahvuskonservatiive pahandab, et IRL kaaperdas hümnieelnõu
02.03.2018
Sooneutraalsus ja „juudipärasus“: hümnidebatte on peetud kogu aeg
27.02.2018
VIDEO | Rusikaga näkku, põlvega makku - nii algas EV100 tähistamine Narvas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee