ÕL TV | Õhtuleht
25. veebruar 2018 16:41

ÕL VIDEO | Karmel Killandi teeb enne EV otsesaadet ära metsiku kodutöö (10)

Laupäeval, 24. veebruaril tähistas Eesti vabariik oma 100 aasta juubelit suurejoonelise peoga Tartus, Eesti Rahva Muuseumis, kust tehti terve õhtu jooksul otseülekandeid kõikidesse Eesti suurematesse väljaannetesse ja telekanalitesse. Üks ETV maratonsaate saatejuhtidest oli ka armastatud telenägu Karmel Killandi.

Uurisimegi, kui suure kodutöö enne taolist suursündmust tegus naine tegema pidi.

Karmel: Ma ei hakka üldse salgamagi, tõepoolest teen alati enne otsesaadet ära mahuka kodutöö. Ega siin ei aita muu, kui inimeste kohta hästi palju lugeda. Keegi ei tea ju kõigist kõike. Aga tegelikult peaks julgema ikka natuke improviseerida ka. Lõppude lõpuks oleme ju kõik siin omad, eesti inimesed. Kõigil peab olema tore pidu. Isegi, kui sa mõne väikse apsu teed, siis pole hullu. Eriti siin tunnen, et inimesed tahavad intervjuueerijate ja televisiooniga kaasa mängida. Lõpuks oleme ju kõik tulnud siia selleks, et kodudesse seda pidu vahendada, mitte igaüks iseennast näidata. Aga kodutöö tuleb korralikult ära teha ikkagi, sellest ei pääse.    

Kas oled rahul, et Eesti suur suur sünnipäevapidu toodi ERMi, paljude meelest oleks ikka rahvusooper Estonia Tallinnas õigem koht kolnud?

Eks arvamusi on pooleks. Aga mina olen seda meelt, et vahel tuleks suurte sündmuste tähistamiseks vaadata ka teisi suursuguseid hooneid. Olgem ausad, siin ERMis on ju 10 000 ruutmeetrit imeilusat ja kaasaaegset pinda ja miks mitte seda ära kasutada. Ja vähemasti on meil siis, mida mäletada. Nendel, kes kiruvad ja nendel, kes on selle üle rõõmsad.

1500 inimest on suur hulk rahvast ja loomulikult nad mahtusid siia paremini ära. Istekohti oli tõesti pisut vähem, aga tänu sellele mahtus rahvast rohkem saali, et kuulata presidendi kõnet ja vaadata kontserti. Seega sai sellest erilisest peost tänavu osa poole rohkem inimesi.    

Karmel Eikner-Killandi Foto: Robin Roots