Toimetas Triinu Laan 24. veebruar 2018 13:16
Eesti hobusekasvatajate kingitus Eesti 100. sünnipäevaks on 100 rakendis hobust. Ettevõtmise idee autor ja eestvedaja on hobusekasvataja ning treener Maie Kukk, kelle enda tallis on kasvamas 25 hobust.

Hobusekasvatajad  rakendasid aktsiooni käigus oma lemmiku saani ette, tegid pildi ja laadisid üles FB leheküljele „Tori võistlused“. Peamiselt on rakendisse pandud tori hobused, ent leidub ka palju eesti hobuseid ja ponisid.

Eesti edukaim rakendisportlane  Ülar Raudsepp tunnistas, et kahtles algul ettevõtmise edukuses, ent kuna kokku kogunes üle 100 rakendi, ei olnud ta kiidusõnadega kitsi: „Uskumatult uhke olen teie üle, head sõbrad!“

Ürituse eesmärk oli propageerida hobustega tegelemist  ja ühtlasi säilitada ning edasi anda hobuse rakendamise iidset oskust. Kui kunagi oli hobune igapäevaelu lahutamatu  osa, siis tänaseks hakkavad  ununema mõisted nagu look, rangid, sedelgas, roomarihmad ja leied, mis kõik on hoburakendi osad.

Kulina mõisa perenaine Evelin Poolamets, kes andis aktsiooni oma panuse  kahe hobuserakendiga, käis välja idee: „Kõik need sada rakendit võiks ka päriselt kokku tulla. Talvel võiks pärimuskultuuri väärtustavaid  rahvaüritusi rohkem olla.  100 hobusaani kokkutulek oleks tõeline suurüritus.“

Rohkem pilte vaata SIIT.