AlarmsõidukFoto: Mattias Tammet
Denes Kattago 23. veebruar 2018 16:47
Narvas EV100 juubeli teenetemärkide jagamise üritus läks kahjuks üle aja ja sundisid riigikogu esimeest Eiki Nestorit tagasiteel Tallinna alarmsõitu tegema, sest ees ootas kohtumine eelmise presidendi Toomas Hendrik Ilvesega.

Epp-Mare Kukemelk riigikogu kantseleist ütles Õhtulehele, et riigikogu esimehe auto võib kiireloomuliste ametiülesannete täitmisel kasutada alarmsõiduki erisusi tingimusel, et tagatud on kaasliiklejate ja sõitjate turvalisus.

Riigikogu esimees Eiki Nestor. Foto: HEIKO KRUUSI/Linnaleht

Riigikogu esimees Eiki Nestor võttis kolmapäeval vastu riikliku teenetemärgi pidulikul tseremoonial „Eesti tänab“ Tartu ülikooli Narva kolledžis. Tseremoonia algas kell 12 ja kestis kavandatust kauem.

Kell 17 pidi Riigikogu esimees osalema Eesti Vabariigi 100. aastapäeva võimukõneluste õhtul õiguskantsleri kantseleis, kus kuulas president Toomas Hendrik Ilvese loengut.

„Seoses pingelise ajakavaga oligi vaja sel päeval kasutada kiireloomuliste ametiülesannete täitmiseks alarmsõiduki erisusi. Teenetemärgi pidulikult tseremoonialt enne lõppu lahkumine olnuks kohatu, samuti olnuks ebaviisakas õiguskantsleri üritusele hilineda,“ selgitas Eiki Nestor. 

Riigikogu esimees lisas, et soovib Eestile palju õnne iseseisvaks riigiks saamise sajandal aastapäeval!

Alarmsõidud võivad ka ohtlikult lõppeda, teatavasti sattus peaminister Jüri Ratas sügisel Tallinna südames Draamateatri ees avariisse.

REIKOP ALARMSÕIDUST: pidime tõesti kiiresti sõitma

Foto: Kuvatõmmis videost

Vilkuritega kiire alarmsõidu Narvast Tallinna tegi kaasa ka seal president Kersti Kaljulaidilt teenetemärgi pälvinud „Ringvaate“ saatejuht Marko Reikop, kes jagas elavalt oma muljeid.

Riikliku teenetemärgi üleandmine Marko Reikopile. Foto: Stanislav Moshkov

"Mul ei tule eales võimlust, et ma saan Eiki Nestori auto peale hääletada, ma helistasin talle ja küsisin, kas sa võtaksid mind enda auto peale, ja ta ütles, et miks mitte," selgitas ta Menu vahendusel ja tõi välja, et ta arvas küll, et tegemist on glamuursema autoga, kuid tegelikult oli see üks tavaline väike Audi.

"Eiki Nestor kiirustas kella viieks Tallinnasse tagasi," rääkis Reikop. "Tal on ju alarmsõiduki auto, vilkurid pandi ikka tööle. Ja ega meie riigikogu liikmed niisama lõbusõitu ei tee, ta pidi Toomas Hendrik Ilvesega kohtuma jõudma kella viieks, pidime tõesti kiiresti sõitma."

Vaata videost!