Eesti Vabariigi 100. juubel

LÖÖ KAASA | EV100 puhul saab Matveret kuulata, muuseumi, looma- ja botaanikaeda ning tuleb palju muid rahvapidusid (1)

Toimetas Denes Kattago, 23. veebruar 2018 14:40
Vaade Pikast HermannistFoto: HEIKO KRUUSI/Linnaleht
Tallinnas saab tähistada Eesti vabariigi 100. sünnipäeva paljude pidulike ettevõtmistega.

24. veebruari südapäevast kuni õhtutundideni saab Toompargis asuval Snelli tiigil uisutada ning ühtlasi õhtul suurelt ekraanilt presidendi kõnet ja pidulikku vastuvõttu jälgida; uisud saab laenata kohapealt. Uisutajatele pakutakse tasuta teed ja pirukaid, mängib meeleolukas muusika ning presidendi kõnele järgneb aastapäeva ilutulestik Toompea nõlvalt.

Samal teemal

Traditsiooniliselt tähistatakse riigi sünnipäeva ka Tallinna kõrgeimas punktis - Jüriöö pargis, kus süüdatakse kell 15 võidutuli, kõnelevad poliitikud ja sõjaväelased ning Vabadussõjas langenute mälestusmärgi juurde asetatakse pärjad. Tseremoonia järel pakutakse  linnarahvale sooja suppi.

Tallinna filharmoonia Mustpeade majas on riigi pidupäeval võimalik osa saada kaheosalisest tasuta kontserdist – kell 12 astub üles kaitseliidu Tallinna maleva orkester (dirigendid Kalev Kütaru ja Jaak Karlis) ning kell 13 võtab esinemisjärje üle Tallinna Kammerkoor (dirigent Mariell Aren).

Pirita korraldab matka „Vabariigi terviseks!“. Matka algus- ja lõpp-punkt on Pirita spordikeskuses ning osalema on oodatud kõik huvilised. Kõndimisega alustatakse kell 10 ning kahe tunni jooksul läbitakse üheskoos ligikaudu 10 kilomeetrit. Pärast vahemaa läbimist pakutakse osalejatele pirukat ja sooja jooki, soovijad saavad ka sauna. Matka juhib kogenud matkajuht ja Pirita linnaosa tervisedenduse peaspetsialist Kaido Bammer.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistavad ka botaanikaaed ja loomaaed. Botaanikaaed kingib riigi suure sünnipäeva puhul kõigile tasuta sissepääsu. Sinna pääseb erandkorras läbi Lasnamäe-poolse rippsilla värava kella 10-17. Loomaaias maksab 24. veebruaril pilet vaid 1 €; piletikassad on avatud kella 9-15, kuid territooriumil võib viibida kuni kella 17-ni. Siseekspositsioonid on avatud kella 10-16 ning lasteloomaaed töötab kella 10-17.

Tallinna linnamuuseum korraldab mängu „Lõvid vapile!“. Mäng kestab kella 12-15 muuseumi kolmes filiaalis - Kiek in de Kökis, Fotomuuseumis ja Neitsitornis. Mängu on oodatud igas eas mängu- ja ajaloosõbrad. Mängijaid ootavad lustlikud küsimused, millele vastamise eest saab igas muuseumis lõvitempli. Kolm lõvi kokku kogunud mängijad saavad osaleda auhinnaloosis.

Kiek in de Kökis saab kohtuda kolme lõviga ja teha koos nendega muuseumiselfi. Fotomuuseumis saab fotograafilt tellida traditsioonilise punase vaiba pildi. Neitsitornis pakutakse päevakohast menüüd, lisaks samasugust torti nagu presidendi õhtusel vastuvõtul. Komandandi aias müüb Neitsitorn hernesuppi ja riigipirukat. Pakutakse ka sooja jooki: tuleviku helget teed.

Marko MatvereFoto: Teet Malsroos

Nõmmel tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva 24. veebruaril Nõmme kultuurikeskuses (Turu plats 2) kell 16 algava kontsertaktusega, kus kaunis emakeeles laulavad Linda Kanter ja Marko Matvere, kaastegevad Jürmo Eespere klahvpillidel ning Jaan Jaanson basskitarril. Kontsert on tasuta.

Täna algusega kell 18 saab Pirita kloostris nautida Vabariigi auks korraldatavat tulemängu – süüdatakse Raekoja platsilt toodud ja suureks tuleasemeks seatud jõulukuuse pakud. Üritusel esineb Birgitta koor. Lasnamäel kultuurikeskuses Lindakivi (Koorti 22) annab kell 18 Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks tasuta kontserdi USA Euroopa vägede orkestri diksiländansambel. Kontsert toimub koostöös USA suursaatkonnaga Eestis. Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistavaid pidulikke ettevõtmisi on toimunud hulgaliselt ka eelnenud päevadel:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee