Eesti Vabariigi 100. juubel

EESTI ON IME! Euroopasse naasev president Ilves tahab kasutada Eestit suurte muutuste käivitajana (55)

LP, 23. veebruar 2018 11:45
President Toomas Hendrik Ilves saabus Tallinna lennujaamaFoto: Robin Roots
Juba palju kohtumisi pidanud eelmine president Toomas Hendrik Ilves (64) vihjab oma Kadrioru büroos antud usutluses, et plaanib naasta Euroopasse teostamaks plaane maailma edasise arengu suhtes – nende käivitaja võiks olla Eesti.

Ta viibib Eestis vaid napi sünnipäevanädala, et juba esmaspäeval sõita Jamaicale rääkima Kariibi mere saarte rahandusministritele digiteerimisest ja Eesti edusammudest selles vallas. „Kõikjal on suur huvi e-riigi vastu,” möönab Ilves kirglikult tööst rääkides.

Samal teemal

Pärast vabariigi presidendi ameti mahapanemist 2016. aasta sügisel ja Stanfordi ülikooli siirdumist on ta andnud Eesti e-riigi teemal kümneid intervjuusid välisajakirjandusele, esinenud paljudel konverentsidel ning saanud e-riigi arendamise eest kaks olulist auhinda – Mohni auhind Bertelsmanni fondilt ja maailma küberliidri auhind Boston Global Forumilt.

Poole intervjuu ajal saabub tütar Kadri Keiu (15) kuulab huviga, kuidas isa arutleb maailma tuleviku üle, puistates kui varrukast enda ideid. Kadri Keiu elavneb, kui Ilves annab mõista, et tema tulevik võib olla seotud Euroopaga.

Refereeritud artikli täistekst LPs

Samal teemal

26.11.2018
SÜNNIPÄEVAGALERII | President Toomas Hendrik Ilves tähistab täna 65. sünnipäeva
31.02.2018
TV3 VIDEO | Toomas Hendrik Ilvese tütar Kadri Keiu õppis Ameerikas inimestele naeratama: Eestis pole see kombeks
16.02.2018
IT-firmad on hädas, sest ülikoolidest pole kasu
01.02.2018
UUED PRAAMID SÜÜDI: tihe liiklus ei lasknud muhulasel loomi pidada