President Toomas Hendrik Ilves saabus Tallinna lennujaama (Robin Roots)

Juba palju kohtumisi pidanud eelmine president Toomas Hendrik Ilves (64) vihjab oma Kadrioru büroos antud usutluses, et plaanib naasta Euroopasse teostamaks plaane maailma edasise arengu suhtes – nende käivitaja võiks olla Eesti.

Ta viibib Eestis vaid napi sünnipäevanädala, et juba esmaspäeval sõita Jamaicale rääkima Kariibi mere saarte rahandusministritele digiteerimisest ja Eesti edusammudest selles vallas. „Kõikjal on suur huvi e-riigi vastu,” möönab Ilves kirglikult tööst rääkides.

Pärast vabariigi presidendi ameti mahapanemist 2016. aasta sügisel ja Stanfordi ülikooli siirdumist on ta andnud Eesti e-riigi teemal kümneid intervjuusid välisajakirjandusele, esinenud paljudel konverentsidel ning saanud e-riigi arendamise eest kaks olulist auhinda – Mohni auhind Bertelsmanni fondilt ja maailma küberliidri auhind Boston Global Forumilt.

Poole intervjuu ajal saabub tütar Kadri Keiu (15) kuulab huviga, kuidas isa arutleb maailma tuleviku üle, puistates kui varrukast enda ideid. Kadri Keiu elavneb, kui Ilves annab mõista, et tema tulevik võib olla seotud Euroopaga.

Refereeritud artikli täistekst LPs

Jaga artiklit

55 kommentaari

L
Lea  /   19:05, 24. veebr 2018
Ilves oli täiesti mõttetu president.
H
hea isa  /   17:13, 24. veebr 2018
Muretseb poja koha eest Euroopas.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis