Maailm

Trumpi endised abid Manafort ja Gates said uued süüdistused 

Toimetas Piret Kütt, 23. veebruar 2018 12:49
Rick Gates (fotol vasakul) ja Paul Manafort Foto: AFP/Scanpix
USA eriprokurör Robert Muellerilt said uued süüdistused Donald Trumpi kaks kunagist abi -  presidendi endine kampaaniajuht Paul Manaforti ning viimase koostöö- ja äripartner Rick Gates. 

Meestele esitati süüditus seoses mitme maksu- ja panganduspettustega kirjutab BBC. 2017. aasta oktoobris süüdistati neid aga rahapesu vandenõus ning valeütluste andmises. 

Manaforti kõneisik ütles Reutersile, et tema klient viimaseid süüdistusi omaks ei tunnista, Gatesi esindajalt ei õnnestunud väljaandel aga kommentaari saada. 

32-st punktist koosnevas süüdistuses seisab, et Gates aitas Manafortil varjata maksuametnike eest enamat kui 30 miljonit USA dollarit. Gates ise varjas ametnik eest üle 3 miljoni suurust sissetulekut. Meeste raha voolas läbi madala maksumääraga firma, mida nad ise kontrollisid.

Paul Manafort Foto: Reuters/Scanpix

Robert Manafort ühines Trumpi valimiskampaania meeskonnaga  2016. aasta märtsis. Juba juunis, kui Trump vallandas Corey Lewandowski, sai temast uus kampaaniajuht. Sama aasta augustis vallandati ka tema. Manafort oli sattunud kriitikatule alla oma sidemete pärast Ukraina Vene-meelse ekspresidendi Viktor Janukovõtšiga. 

Paul Manafort Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

05.05.2018
Trumpi endine kampaaniaülem üritas tunnistajaid mõjutada
25.04.2018
AASTA AMETIS: kas eriprokurör Robert Mueller julgeb hakata Donald Trumpi ahistama?
22.02.2018
Trumpi ja Venemaa seoste juurdlus esindajatekojas on sisuliselt läbi
14.02.2018
Trumpi kauaaegne nõunik talutati Valgest Majast välja turvameeste saatel