Eesti Vabariigi 100. juubel

ÜHINE PRESIDENDIMATK: Arnold Rüütel annab teatepulga Kersti Kaljulaidile üle (1)

Toimetas Denes Kattago, 23. veebruar 2018, 09:54
Presidendid Rüütel ja Kaljulaid pärgade panekul Metsakalmistul. Foto: Teet Malsroos
25. veebruaril toimuvast Eesti Vabariigi 100. juubeliaastale pühendatud presidendimatkast võtavad osa nii Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid kui ka president Arnold Rüütel.

2004. aastast on Presidendimatka toetanud president Arnold Rüütel. Nüüd annab ta patroonluse üle president Kersti Kaljulaidile.

President Arnold Rüütel teel rahvaspordiürituseleFoto: TIINA KÕRTSINI

Samal teemal

MTÜ spordiklubi Presidendirada korraldatud matka start antakse traditsiooniliselt Aegviidu raudteejaama parklast pühapäeval, kell 11.15, kust üheskoos liigutakse Nelijärve kaudu Jänedale.

Matka pikkus on vastavalt füüsilisele vormile kas 10 või 7 km, nii suusarada kui ka kergliiklustee sobib liikumiseks kogu perele. Nelijärvel pakub sealne puhkekeskus matkalistele sooja teed.

Peale matka pakutakse Jäneda Täku tallis suppi ja teed nälja peletuseks, tantsuhuvilised saavad jalga keerutada ansambli Tants’n Trall saatel.

Jäneda lossis avab kell 12.30 ukse kolmas heategevuslik Papa Krimmi koogikohvik. Huvilised saavad seal müüa endavalmistatud kooke või muid hõrgutisi. Koogimüügi tulu läheb kingituseks Eesti Vabariigile,
täpsemalt Jänedaga seotud Eesti riigimeeeste jalajälgede jäädvustamiseks lossis.

Jäneda külaelu arendamise selts ootab „Eesti Vabariik 100“-teemalisi võistluskooke ning valitakse välja rahva lemmik. Võidukookide küpsetajaid ootavad auhinnad.

Matkalised saavad tulla kõikjalt, selleks puhuks liiguvad enne matka Tallinnast Aegviitu ja hiljem tagasi ka soodsate hindadega Elroni rongid, samuti liiguvad tasuta bussid Tapalt Aegviitu ja peale matka Jänedalt Tapale tagasi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee