Eesti Vabariigi 100. juubel

VIDEO | Sukeldujad viisid Eesti lipu 100 meetri sügavusele vee alla (18)

Toimetas Helen Pentsa, 23. veebruar 2018 09:45
Kaader videost
Eesti Vabariigi juubelinädala tähistamiseks viisid sukeldumisklubi  entusiastid sinimustvalge lipu 100 meetri sügavusele vee alla. 

"100 meetrit on kaks Pika Hermanni torni koos lipuga," rääkis sukeldumisklubi  Maremark instruktor Alo Toom. "Kuna rahvusvaheline hobisukeldumise piir on 40 meetri juures, siis sellest sügavamaid sukeldumisi teevad vähesed. Eestis on tuhandeid hobisukeldujaid, aga 100 meetri sügavusele saaks minna vaid mõni tosin - see eeldab spetsiaalset väljaõpet, põhjaliku planeerimist, õigesti ettevalmistatud gaase ja veatut plaani jälgimist – sest ohutus on kõige tähtsam." selgitas Toom. "Kui sada aastat tagasi polnud nii sügaval käinud ükski Eesti sukelduja, praegu mõni tosin, siis loodetavasti jõutakse koos tehnoloogia arengu ja teadmiste kasvamisega järgmise saja aasta jooksul sadadeni."
 
"Saja meetri sügavuselt turvaliseks ülestulekuks tuleb varuda vähemalt sada minutit," ütles sukeldumisinstruktor Janek Press. "Kuna vees kaaslastega lobiseda ei saa ja valitseb vaikus, siis oli hea mõelda iga minuti jooksul ühele aastale Eesti ajaloost."
 
Sinimustvalge lipu 100 meetri sügavusele viimisele aitasid kaasa sukeldujad Alo Toom, Janek Press, Hardi Isok ja Tanel Linnas.

Samal teemal

23.01.2018
ÄRA UNUSTA! Kõige tähtsamal päeval tuleb rahvuslipp heisata
16.01.2018
Kolm pikka päeva jää peal: vabatahtlikud otsijad tõid välja Munalaiu bussiõnnetuse ohvri
23.09.2017
Briti sukelduja ujus hai eest põgenedes ligi 8 kilomeetrit
21.07.2017
Hingamisguru Dan Brule: kõik kõrgel positsioonil ja edukad inimesed keskenduvad õigele hingamisele