Maailm

Ratas arutab ELi liidritega eelarveperioodi prioriteete ja mahtu (2)

Toimetas Denes Kattago, 23. veebruar 2018 08:05
Jüri RatasFoto: Teet Malsroos
Peaminister Jüri Ratas osaleb täna Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide mitteametlikul kohtumisel, kus arutatakse esimest korda liidu järgmise, pärast Brexitit 2021. aastal algava eelarveperioodi prioriteete ja mahtu.

 

Samal teemal

Lisaks on kõne all Euroopa Parlamendi kohtade jaotus ja EL-i tippjuhtide valimine.


Eelmisel nädalal saatsid Ratas, Läti peaminister Māris Kučinskis  ja Leedu president Dalia Grybauskaitė ELi kolleegidele ühispöördumise, kus teatasid, et Balti riikide hinnangul peab järgmine eelarve tagama paremad ühendused, piirkondade ühtlasema arengu ja heaolu, õiglasemad otsetoetused põllumeestele ning rahastuse rände  ja julgeolekuküsimustega tegelemiseks.


Ratase, Kučinskise ja Grybauskaitė teatel on Balti riigid veendunud, et ühiste ja uute eesmärkide saavutamiseks peavad liidu ressursid küündima üle ühe protsendi ELi 27 liikmesriigi rahvamajanduse kogutulust. See tähendab, et Eesti, Läti ja Leedu soovivad arutada ELi ametikaaslastega, kuidas säilitada praeguse pikaajalise eelarve taset ka pärast Brexitit ning on valmis suurendama oma panust ühisesse eelarvesse.


Mitteametliku Euroopa Ülemkogu eel kohtub Ratas oma Balti ja Põhjala kolleegidega.


Ennelõunal osaleb Ratas Euroopa Liidu, Aafrika Liidu, ÜRO ja G5 Saheli riikide konverentsil, mille eesmärk on leida panustajaid Saheli ühendväe loomisse ning toetada Mali rahuprotsessi. Saheli riigid on Burkina Faso, Mali, Mauritaania, Niger ja Tšaad ning nad kuuluvad Sahara-taguse Aafrika piirkonda, mille arengut pärsivad terrorism ja vägivaldne äärmuslus ning vaesus.


Peaminister naaseb Eestisse hilisõhtul.

Samal teemal

13.02.2018
Brexitlased kardavad, et Euroliit varastab Põhja-Iirimaa
23.01.2018
ÕL OLÜMPIAL | Jüri Ratase ümmargused vastused valmistavad tuska ka välismaal
22.01.2018
GALERII | Tartu tunnustas aukodanikke ja kuulas peaministrit
22.01.2018
Peaminister Tartus: Me vajame perepoliitika ühiskondliku lepet