Eesti Vabariigi 100. juubel

Loe peaministri kõnet täismahus!

VIDEO | Jüri Ratas juubelikõnes: iialgi varem pole meie riik olnud majanduslikult ja kultuuriliselt nii heal järjel

Toimetasid Annika Erg, Denes Kattago, 22. veebruar 2018 19:11

104 KOMMENTAARI

o
oLENEB/ 24. veebruar 2018 18:02
misasi on heal järjel. Kas see, et väga suur osa inimestest on Soomes ja ka mujal tööl? KAs see, et meie palk võrreldes teiste Euroopa riikidega on kordades väiksem? Rakvere töölised streigivad, kuna on töötanud 10 aasta sama palgaga !! Ja keegi ei tee sellest väljagi. Peaminister on nii rumal, et isegi välismeedia paneb seda tähele. Okei, maksud maksudeks, aga mingigi alandlikkus ja ausus võiks meie riigijuhtidel olemaski olla. Maakohtades sured enne ära, kui kiirabi kohale jõuab. Nagu viisakus rahva suhtes või midagi. Ainuke hea asi siin on meie inimesed ja kaunis loodus ja see ongi Eestimaa. Riik kui selline on hetkel ikka väga halvas seisus.
m
mees/ 23. veebruar 2018 18:19
h
Haritud pensionär/ 23. veebruar 2018 15:29
Tere. Eo ole mõtet kommenteeridagi kui räägid tõde tuleb vastus teie kommentaar ei vasta nõuetele. Isiklikult mõtlesin hullemat valetajat ei ole peale Ansip aga näete mida oskab üks kesik savipätsu broiler kui hea väljaõppega. Kuulsin, et Savisaar olevat end ära kastreerida lasknud, armee aastapäevaks kas on tõsi. Kena päeva ja head armee aastapäeva.
j
Jauram/ 23. veebruar 2018 16:38
Vana vene-kroonu soldatina tähistan ma seda päeva , mitte ratta-lurjuste juubelit !
a
23. veebruar 2018 17:05
Ansip oli kullatykk ja majandusmees vörreldes Ratasega,kes ei oska mingeid otsuseid rahva heaks vastu vötta
j
Jessauul/ 23. veebruar 2018 13:52
Ei saa nõustuda sellistedeklaratiivsete ja sisuliselt valede hüüatustega. Eriti puudutab see kultuurilist poolt. Väita, et selles vallas pole kunagi nii hästi olnud saab kas ohmu või valelik. Seda sellepärast, et eesti keel on enneolematult tugeva surve all. Kõrgharidusest ja tööelust (eriti IT) surutakse eesti keelt välja. Isegi ameeriklane ütleb ETV saates, et on imelik, kui igas Eesti väikelinnas on poodide; asutuste nimed inglise keelsed. Osa kõrg- (kunsti) kultuurist on jäetud sisuliselt ilma (ainult KULKA) arvestatava riigi toeta (kujutav kunst, kirjandus, helilooming). Kirjanduse, muusika ja filmi valdkonnas ilmub üha rohkem ebaprofessionaalset ja kunstiliselt küündimatut haltuurat. Maa piirkondade rahvamajadel ei ole raha, et maksta ringijuhtidele (tantsujuhid, koorijuhid), mis paneb perspektiivis löögi alla kogu laulu/tantsu-peo traditsiooni. Selles olukorras väita, et asi on parem kui kunagi varem on rumal ja kohatu.
n
naine/ 23. veebruar 2018 13:29
Ei see teie valitsus seda nüüd üksi küll pole teinud. Ei tasu väga kiita ennast, eelneva töö tahate unustada.
ä
Ära laula neid laule Ratas mida juba lauldi enne sind kui sa olid Tallinna abillinnapea/ 23. veebruar 2018 13:24
Kuidagi Deja vu tunne on et kuidagi tuttav sirin! Kas REF ad või IRL või SDE on talle selle kirja. Et nüüd me oleme Nüüd me saime nüüd on mannapudrumäed ja piima jõed. Meie kes me oleme nüüd nii heal järjel! Jah Ratas teie mitte meie! Meie ei sa 4000 eurot kuus, Meie ei ole Teie, Meil ei ole sidemed Kremliga. Ratas kui tahad siis ole aus, ega Füüsikat ei sa murda tema ainsust kui tema ainsus ei ole lagundatav. Ikka 1 suppilusikast ei sa tervet 20 kulbitäit!
h
helle / 23. veebruar 2018 09:57
EKS igaüks peab ennast kiitma ma ei näe küll -mida see valitsus on head teinud
m
mina küll näen/ 23. veebruar 2018 11:08
Nad on, teise riigi loomisest saati, jõudnud ühe aastaga enim makse tõstnud kui teised kümne aastaga kokku.
m
Mida/ 23. veebruar 2018 12:12
need Laari, Ansipi ja Rõivase valitsused paremini tegid? Samuti tõstsid nad makse, aga viimane on lihtsalt paremini meeles. Ümmargune jutt ja valed olid ka nende jutus, veel rohkemgi, kui praegu. Eriti vastik oli rõivas! Rumal ja lapsik poisike! Loomulikult saan aru, et refitrollid on täisvõimsusel tööle pandud, aga arvestage sellega, et mida rohkem praegust valitsust sõimate/laimate, seda rohkem neid kaitsma hakatakse. Minul on toimunud küll selline asi, et ma pole kunagi keskerakonda pooldanud, aga nüüd, kui neile (eriti Ratasele, Simsonile ja Repsile) ülekohut tehakse, seda rohkem neid pooldama olen hakanud. Vihkan reformi valet ja sõimu, et võimule saada!
k
kolla/ 23. veebruar 2018 08:38
1988 rääkis nlkp peasekretär umbes smamasugust jura aga krahhini oli jäänud kõigest paar aastakest.

v
vähk/ 23. veebruar 2018 07:51
seltsimees Ratas võinuks ka öelda oma kõnes kus see unelmate riik asubigatahes mitte tänapäevases Eestis mida ta nn.peaministrina juhib.kirjutage esmalt alla sotsiaalhartale,pärast vaatame mis sellest Ratase jutust alles jääb kui seda ka täitma hakatakse nii nagu ette nähtud.
r
random/ 23. veebruar 2018 08:53
Ratas nägi unenägu
Päriselt pole sel nägu
Teinud hoopis kägu
Jääb üks suur läbu
Mis on tema nägu
m
Miks/ 23. veebruar 2018 12:13
te Ratast süüdistate. Ta on nii vähe aega võimul olnud. Miks teie kallir reform siis seda ei teinud? Ärge ikka kogu teiste süüd ka Ratase kaela ajage!
z
Zz/ 23. veebruar 2018 07:34
..kle mine...aktsiis lätis..ette-tulumaks laes..kütus-h hinnad punases..muda pension jne..
k
Kas/ 23. veebruar 2018 12:14
su pension oli reformi ajal kõrgem? Minul küll mitte.
n
nõuka ajal/ 23. veebruar 2018 12:56
oleks kordades kõrgem võrreldes min. palgaga.
a
ain/ 23. veebruar 2018 07:15
!!!elagu kommunistide juhitav vabariik!!!
j
Jauram/ 23. veebruar 2018 06:58
Kuidas küll selline Jorss sellist kõnet julgeb pidada ...!? Eilses lehes oli kuidas puudega inimeste karguraha vähendatakse, lausa võetakse ära (invatarbed) ! Kas 100-aastasele eestile on vaja karke, ehk korjatakse needki kargud kokku mis juba välja jagatud !? Karguvabariik !!!
j
Jauram/ 23. veebruar 2018 11:22
Kuule Jorss ! Tänases lehes on ... kataks laua elurataste vahele jäänutele ...?! Kuidagi lähevad sul Jorss sõnad priiusest lahku ...! Kus see ,,RIKKUS" on ??? Ah soo, küsimus pole laua katmises aga kuidas nad on tekkinud kui priius-rikkus on kõikjal või on see vaid teadlik sõnamulin, möla !?
j
Juubeli kõnes on / 23. veebruar 2018 06:44
" unustatud " Eeati 100 tegelikud kangelased. Eesti iseseisvuse 100. aastapäeva hakul tasub meenutada, et iseseisva Eesti ja üldse Eesti riigi ning rahva tegelikud kangelased pole see ahne ja ennast täis uusnomenklatuur, kes praegu võimul, vaid vabadusvõitlejad, kes andsid oma elu, tervise ja vabaduse Eesti iseseisvuse eest. Need olid Tiit Madisson, Mart Niklus, Lagle Parek, Vello Väärtnõu, Jüri Kukk ja nende kaasvõitlejad, kes istusid Eesti iseseisvuse nimel lausa vangis.
Neist viimastest täna ei räägita ja eks sel ole omad põhjused, mis aga ei tähenda, et neist ei võiks rääkida ja see ei pisenda nende tähtsust ajaloos. Need inimesed on tähelepanuta jäänud, kuna nad pole ahned tõusikud ja trügijad, nagu praegune võimul olev uusnomenklatuur, kelle põhiline funktsioon on välisriikide ees lömitamine ja eesti rahva hävitamine. Rahva hävitamise seisukohalt ei erine praegune nomenklatuur eelmisest. Lihtsalt meetodid on veidi erinevad, aga tulemus on sama: rahvaarvu langus. Eestlaste arv on langenud viimase 100 aasta madalaimale tasemele. Mida ei suutnud nõukogude aeg ega küüditamised, seda suutis uusnomenklatuur oma ahnuse ja ülbusega. Nad peavad end Eestis kõige tähtsamateks, aga tegelikkuses on nad närused kaabakad, kelle üle mõistavad kohut järgnevad põlved. See on täiesti selge. Ning tuleb aeg, kus Madisson ja tema kaasvõitlejad tõstetakse uuesti au sisse. See on täiesti kindel.
<
23. veebruar 2018 06:30
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
o
Oled/ 23. veebruar 2018 12:16
sa mingi teismeline, et su mõtted ainult "munade" ümber käivad?
p
Parem elu/ 23. veebruar 2018 06:17
Parem elu on ka nendel, kes piiritaga tööl käivad ja siis võivad omale lubada siin midagi osta. Eesti palgast ei saa midagi. Saavad lapsedki parema koolihariduse jm. Eestist väljaspool töötavate inimeste raha tuuakse Eestisse ja nüüd hõisatakse, et siin on hea elada. Aga millise hinna eest! Loodan väga, et riik ei hakka nendelt inimestelt matti võtma!
b
baphomet/ 23. veebruar 2018 05:34
Kõige viletsamad peaministrid- Rõ#ivas ja Ra#tas. Kahju Eestist.

k
kahjuks/ 23. veebruar 2018 02:38
pole nii rikas et Eestis elada saaks...vaesena on mujal parem elu, eriti veel lastega. Vaatame seda Eesti elu aga tagasi küll ei julge tulla, laste pärast neil nii palju võimalusi ees. Eestis tundub pole mitte mingeid võimalusi inimestel jäänud...peost suhu elatakse, hirm tuleviku ees...
n
nii tore/ 23. veebruar 2018 00:45
See on ju see vana idamaine tarkus kus inimestel seotakse silmad kinni ja nad kompavad elevanti ja pärast kirjeldavad teda sambana, müürina, toruna või piitsana, kes mida katsus pimesi, meie liider samuti katsub suurt rahapakki ja ongi kohe kõigil kõik hästi.
t
Tim/ 23. veebruar 2018 00:15
Loosunglikult pole suurt midagi muutunud ainult,et enne ülistati Moskvat aga nüüd siis Brüsselit
k
KIITUS Reformierakonnale!/ 23. veebruar 2018 00:47
KIITUS Reformierakonnale, kes on paljude aastate jooksul viinud Eesti riigi nii HEALE järjele! Ratase valitsus püüab aga riiki PÕHJA lasta!
r
random/ 23. veebruar 2018 08:59
Mis sina oled selleks teinud et nad suunda muudaks ja kuulaks?Ilmselt sama palju nagu mina Mitte Midagi(MM).Siin on meile omane argpükslik käitumine.
v
võruke/ 23. veebruar 2018 00:09
Kuidas küll see Ratas oskab nii lühikese ajaga nii palju plära kokku ajada. Ta ei tea ju üldse kuidas väljaspool pealinna rahvas elab. Tema teada ongi kogu Eesti riik Tallinn.
k
Kena järg jah/ 23. veebruar 2018 01:58
Tööpuudusest on saanud tööjõupuudus ja palgataset veavad eestlastest võõrtöölised. Hinnarallit seevastu veavad viimase aja valitsused. Letid on lookas ja raha pudeneb näppude vahelt, eks olegi juba siiber sellest pereviineris.
k
Kui pole vaesust, siis ei ole ka kulutusi/ 22. veebruar 2018 23:59
Kui meil kõik nii hästi elavad, siis miks Eesti riik kardab seda Euroopa sotsharta vastuvõtmist?
n
Nad ei karda/ 23. veebruar 2018 08:26
Nad lihtsalt ei võta, et säilitada siin orjanduslik kord.
Kui tööandja osutub petturiks, kelmiks või lausa kriminaaliks ja töötaja hakkab riigilt oma põhiseadusega tagatud kaitset otsima. siis riik suhtub temasse kui istandusest ärakaranud orja.
Alandades, temalt raha välja pressides jms toimetades.
Ma loen neid pealkirju ja mulle tundub, et meie valitsev klass räägib mingist hoopis teisest riigist, kus sellised edulood toimuvad.
j
juga/ 22. veebruar 2018 23:57
Nõdramõistuslikke on mitut liiki. On agressiivsed-pahatahtlikud ja sõbralikud, keda ära kasutatakse. Meie heaoluühiskonnas elav rahvas on siis see teine variant. Ja järelikult on valitsusjuhtidel turvamehed hoopis võimalike agressiivsushoogude ohjeldamiseks, et rahvale käsipidi kallale ei läheks. Et vara veel, saab edasi lüpsta.
m
Maali/ 22. veebruar 2018 23:39
Ratas, mine räägi ka kodutute varjupaigas seda juttu! Riik isegi ei võimalda neile seda, et nad ei haiseks ühistranspordis!
k
Kardula Koor/ 22. veebruar 2018 23:30
Ratas: meie elu on läinud paremaks.
Rahvas: meil on teie üle hea meel.

v
vanasõna eestile sobiv/ 22. veebruar 2018 23:28
Vene ütlus - "vsem vsjo, a nikomu nihuja"
n
no/ 22. veebruar 2018 23:24
küll nüüd luuletas pika ja ümmarguse umbluu kokku, elu läks kohe ilusaks kuuldes kui hästi meil kõik on...
m
Martt/ 22. veebruar 2018 23:20
Kas see mees on tõesti täiesti selge mõistuse juures??
j
Jauram/ 23. veebruar 2018 15:13
Tal pole seda olnudki ! Ta ei tea sõna ,,MÕISTUS" tähendustki !?
ä
Ära valeta!/ 22. veebruar 2018 23:06
Ka heal vanal vene ajal ei olnud nii vaeseid inimesi kui peaegu. Saan aru, et kodutuid ei peeta enam inimesteks, rääkimata väga pisikese pensioniga elajatest!
p
pensionärid pole kõige hullemas seisus/ 22. veebruar 2018 23:30
Kui palju inimesi käib tööl mingi 600-700€ eest millest jääb 0 senti vaba raha kui minimaalselt elad.
m
Minu/ 23. veebruar 2018 12:25
meelest just praegune valitsus tahab pensionäride ja vaeste elu paremaks teha. Korraga pensione miinimumpalgani tõsta ei saa. Kust see raha võetakse? Miks te aru ei saa. Mida te siin lahmite. Kas refivargad tõstsid teie palku/pensione? Miinimumpalka tõsteti ka 10.- euro kaupa. Iseendal muidugi tunduvalt rohkem. Olen töövõimetu (füüsilise puudega), aga saan võimalustest aru ja ei vingu.
k
kuidas / 23. veebruar 2018 13:04
nõuka ajal said pensionid töötajatel alata min. palgast, nüüd ei saa, järelikult elame viletsamini, kui siis. Kuidas saab siis öelda, et nii hästi pole kunagi elanud, kui praegu?
s
Saab/ 23. veebruar 2018 13:51
küll, sest refide valitsuse ajast elame juba natuke paremini. Palju korraga ei saa.
o
oh sa taavi vigurivänt/ 22. veebruar 2018 22:55
valel ajal võtsid sõna-ootame ikka esimese aprilli ilusti ära ja siis võtame sellel teemal sõna, eksole!?
m
Mida / 22. veebruar 2018 22:48
oligi tarvis tõestada: riik 100, valitsus 18. Lapsesuu ju ei valeta.
k
Kõva riik/ 22. veebruar 2018 22:53
Klavlit jälgib kotkapilgul kommentaare. Isegi nõukaajal ei olnud selliselt kõrgel tasemel tsensuuri.
m
Mart/ 22. veebruar 2018 23:08
Eks ka mina arenen. Olin Glavlitis omal ajal osakonnajuhatajana hea õpipoiss.
m
maalt/ 22. veebruar 2018 22:34
Üks riigi edukuse näitajaid on tugev elujõuline maarahvas.. Meil on väiketalud välja suretatud. Koolid, lasteaiad, arstipunktid, kauplused, postkontorid likvideeritud. Kelle heast järjest Ratas räägib? Ennast koorekihiks pidav , töörahvast viimast välja pigistav seltskond ei ole kogu Eesti taseme näitaja. Silmakirjatsejad, niisugused!
k
Kas/ 23. veebruar 2018 12:28
maaelu suretas välja Ratas? Kas koolid, lasteaiad, arstipunktid jne. likvideeris Ratas? Vaadake ikka reformivaraste poole kui süüdlast otsite.
o
olgu kes / 23. veebruar 2018 13:05
tahes, aga ei saa ju siis öelda, et nii hästi pole kunagi ...
v
vaatan õiges suunas/ 23. veebruar 2018 13:27
Maaelule kabelimatsu paneva haldusreformi kinnitas just nimelt Ratas!
o
oehh/ 22. veebruar 2018 22:23
Kultuuriliselt heal järjel ? Isamaaliste tagakiusamine, eestluse hävitamine on hea ?

j
Jüri/ 22. veebruar 2018 22:22
Eesti eliit, st mõisnike ustavad kupjad ja aidamehed, elab tõesti aina paremini. Eesti kohta see jutt küll ei kehti.
j
Jauram/ 22. veebruar 2018 22:17
Mul on selline tunne, et annaks nende mõnitavate sõnade eest nende ütlejale vastu molli !
Nii tugev ... , et vääname käed ja jalad, raputame, õigemini varastame penskarite-väetite taskud tühjaks ja siis ülistame ,,jõukust", peame pidu ! Aitähh, 100-aastane EESTI !!!
ü
Üks lugu/ 22. veebruar 2018 21:42
Platnoi oma kongikaaslastele: Eeh, kambrikaaslased, teil on minuga vedanud, tänu minu hoolitsusele olete saanud oma tekid(muidugi õiglase obroki eest) , saate ilusti oma naridel pikutada, aga sina Saanjok võid seal tagumises nurgas konutada, niikaua, kui vanematelt raha tuleb, siis vaatame.... Eeh mis te ilma minuta teeksite, vaat kui teil ka oleks niipalju raha kui mull, mis siis juhtuks.... hukka läheks te selle raha pärast, laisaks....
s
SUUR TÄNU EELMISTELE VALITSUSTELE REFORMIERAKONNAGA!/ 22. veebruar 2018 22:07
Meie riik on nii HEAL järjel TÄNU Reformierakonna valitsuse PIKAAJALISELE ja HEALE tööle meie riigi hüvanguks! AITÄH Ratasele eelmiste valitsuste kohta sellise hinnagu andmise eest!
h
Haha/ 22. veebruar 2018 21:35
Kedagi ei huvita mis see sotsialist räägib. Trump ütles et tema ebalojaalsust USA ei unusta!
e
22. veebruar 2018 21:18
Ei t ea millises Eestis Jüri elab? Mina näen vaesust, võlgades ja nälgivat rahvast kes rabab hommikust õhtuni, et miinimum kätte saada. Kahju, et poliitiline ladvik elab kusagil roosa manna Matrixis. Võiks lõpuks ärgata.
k
kuulan/ 22. veebruar 2018 21:17
ja nagu nõuka aeg oleks tagasi. tollal rääkisid parteilased sama juttu täpselt aga nii hullusti teine eesti küll ei elanud.
v
Vale / 22. veebruar 2018 21:05
vale otsa ei lõpe ükskord otsa,päälik on rääkinud

m
mul/ 22. veebruar 2018 20:45
on häbi elada sellises riigis. kohutav ebaõiglus, valelikkus...
s
selle kuldsuu jutu kõrval on teine artikkel/ 22. veebruar 2018 21:09
"Väetimad jäeti kõrvale: riik keeras mõned puudega inimestele mõeldud hüvitised kinni"
k
kuna/ 23. veebruar 2018 13:08
neid on nii palju juurde tulnud heast elust, sunniti tööle ja tervis halvenes.
j
jaa/ 22. veebruar 2018 20:43
Kõrval on nagu mõnitamiseks artikkel; Väetid jäeti kõrvale: riik keeras mõned puudega inimestele mõeldud hüvitised kinni . Kas majandus ongi tänu puuetega inimestelt ära võetud rahadele nii heal järjel?
ä
Ähh!/ 22. veebruar 2018 20:41
See ei ole kesikute teene. Tasuta asjade jagamine, "tagaukse" lahtihoidmine, Eest Vabariigi esindamine Euroliidus Eesti Vabariigi vaenlase poolt, potentsiaalsete valijate äraostmine ametiseisundit kuritarvitades, arutu finantspoliitika, miinuses eelarve jne. Kõik ei tule kohe meelde. Ehk keegi aitab!
k
Kuule Ratas/ 22. veebruar 2018 20:29
Tule palun pilvepiirilt maapeale ja vaata reaalset elu-olu,mitte ära vaata läbi roosade prillide.
e
Eesti heaolu mudel/ 22. veebruar 2018 20:14
17 000 € on samaväärne kui 140 €.
m
meie esimesele inimese-lamba kloonile/ 22. veebruar 2018 20:12
Vene tsaariperekond oli ka arvamusel, et 1913 oli Venemaa jõukam kui eales varem. Millega see 4 aastat hiljem lõppes?
n
nentija/ 22. veebruar 2018 20:09
seltsimees karl vaino rääkis nõuka ajal seda sama.
J
./ 22. veebruar 2018 20:08
Ja nüüd tuleb veel lisada, et kõik see ilu on tänu Keskerakonna targale juhtimisele.

m
mina/ 22. veebruar 2018 20:06
jüri,pärast eddkkarja ja reffe, arvasin, et tuleb uus pätsu aeg,millest rääkis mulle MINU VANAISA ja ütles ca mulle teadlikult 5 aastasena,kuulates Ameerika Häält- sina poiss oled sündined EW aastapäeval.Lause oli õnneks lühem kui ühel kom presidendil,aga kas tõesti on Eesti kohe kommunismi jõudmas
r
RS2/ 22. veebruar 2018 20:06
Täna ei ole ju veel 1 Aprill ?
v
Vilets riik,/ 22. veebruar 2018 20:05
nõuka ajal sai varem pensionile ja pensionid olid kordades suuremad kui min. palgaga võrrelda.
c
cccr/ 22. veebruar 2018 21:58
Sellel palju kirutud Venemaal saavad naised 55a. ja mehed 60a. pensionile.
s
Sa/ 23. veebruar 2018 12:32
võid siis sinna minna! Mina eelistan kasvõi väikese pensioniga, aga Eesti riiki.
m
min. pension/ 23. veebruar 2018 13:10
on praegu 160 euri, eelistad seda?
v
Vilets riik-le/ 22. veebruar 2018 22:00
No kui sa ikka ei tea, siis ära lobise!
Huvitav, palju siis nõukaajal oli miinimumpalk? Sellist mõistetki ei olnud olemas. Seega, millest see pension kordades suurem oli? Oli ikka tohutu see pension, ema sai mul 40 rbl. ja isa 65 rbl. MIlline õndsus - raha polnud kuhugile raisata. Tegelikult ka, raha üle muidugi ei jäänud, aga osta ka midagi ei olnud. Elu, ku lill. Oi aegu ammuseid?
v
Van Ames/ 22. veebruar 2018 22:37
Sinu ema ja isa polnud järelikult tööl käinud.
Minu ema sai penssi 110 ja isa maksimumi, 134 rubla.
Ema oli metsamajandis raamatupidaja (mitte pea) , isa eluaeg elektrik, parteisse polnud kumbki kunagi kuulunud ega ka muul moodi aktivistid olnud, tegid lihtsalt eluaeg ausalt oma tööd. Osta midagi polnud.... mina sain küll kõik mis vaja, kui miskit polnudki siis Ivan gorodist või Lenskast ikka sai.
Ahjupeal magajad on iga riigikorraga rahulolematud.
Kõht oli täis, tuba soe ja homse päeva pärast polnud muret.
Mina 18 aastase autokoolist tulnud nolgina sain esimese palga 180 rubla. Peale sõjaväge sain juba 250 ja elu oli tõesti lill ilma sarkasmita.
Ah et väljamaal ei saanud käia? Mina ei käinud tolla ja pole ka selle riigikorra ajal eestistki välja saanud, isegi Soomes pole käinud, mida otsima? S i tt see elu on kuid olen siiski kodus ja see on kõige tähtsam ja ümber on tuttavad inimesed kes hätta ei jäta.
l
Lobiseja/ 22. veebruar 2018 22:50
Nõukaajal oli vääriline palk 120 rubla. 120 ja rohkem said bussijuhid, kraanajuhid ja paljud muu eriala töölised. Töölise pension oli ka 120 rubla. 40 rubla sai pensioni minu naabrinaine, kes ei olnud nõukaajal päevagi palgalisel tööl olnud. Tegeles ettevõtlusega ja maksuamet ei tundnud üldse selle naise vastu huvi. Põhimõtteline naine ootas valget laeva, kui see laev saabus saabusid ka vargad, kes ta lambad ära varastasid ja röövlid, kes tagusid terasoraga pähe ja nõudsid raha, mille ta ka viimse sendini neie andis. Politseinikud tulid kohale ja ütlesid, et kui tagsiteel kohtame teda, siis võtame kinni aga nad ei kohanud ja memm suri hiljem kurvastusse.
t
to 22.00/ 23. veebruar 2018 01:37
minu ema läks 1978a lihttöölisena pensionile ja sai pensioni,120 rubla kuus,lisaks võttis väikese 80 rublase kuupalgaga töö ja sai kuus 200 rubla kätte ja rahapuudust ei olnud,korteriüür+vesi+kanalisatsioon+prügivedu kokku oli umbes 4 rubla kuus+elekter,suvel kopikad,talvel kuskil rubla kuus ja kaubast liikus kõike,leti alt muidugi,aga kui huvi ja raha oli,siis sai kõike.
v
Viletsale riigile/ 23. veebruar 2018 21:37
Maksimum pins oli nõukaajal 120 rutsi. Miinimum palk ilmselt poole väiksem.
ä
Ära sa märgi.../ 22. veebruar 2018 20:02
Räägi vaid enda eest,mina küll isiklikult seda väita ei saa.Pigem iialgi varem pole elu nii sarnane olnud ellujäämis kursustele...
j
Ja veel lisan,/ 22. veebruar 2018 20:20
et jutt on hea,kuid ei vasta tõeselt reaalsele tänasele..loen ja mõtlen,kui kahepalgelised ja ilustava jutuga riigi esindajad meil on...ausus ja vastutustunne puuduvad kahjuks,tõesti kõik müügiks ja müüdud...
k
kõik müügiks/ 22. veebruar 2018 20:00
Praegu on hea aeg müügiks, saab riigist parema hinna. Juri alustab sadamast.
a
A / 22. veebruar 2018 19:59
Eestis iga viies vaene ,Venes iga kuues -Venes elu veelgi parem !
o
Optimist A-le/ 22. veebruar 2018 22:02
Aga mida sa passid, tõmba lesta sinna venemaa poole!
v
vaat kus/ 23. veebruar 2018 13:15
küüditaja tuli välja, kas esivanemate veri sunnib?
e
22. veebruar 2018 19:57
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
e
Ei noh/ 22. veebruar 2018 20:03
nad ise elavad küll juba kommunismis.
s
sain siis nüüd teada/ 22. veebruar 2018 19:42
et riik, see on need 101 klouni. Kõik teised meie riigi alla ei kuulu!

j
Juhan/ 22. veebruar 2018 19:39
Kolmekümnendate teisel poolel oli elu täielises EW väga hea.
m
mees/ 22. veebruar 2018 19:35
m
Majanduslikult heal järjel/ 22. veebruar 2018 19:28
Aga miks väga paljud võõrsil elavad ja tööl käivad ,Ärge puhuge mulle .
j
ja jaa/ 22. veebruar 2018 19:35
auto ostan Leedust, õlle ostan Lätist , töötan Soomes, Eestis on tõesti hea elu...
l
22. veebruar 2018 21:48
Leedust küll autot ei soovita osta,saad kolmest kokku keevitatud või veel hullema isendi.
s
Sellepärast/ 22. veebruar 2018 19:42
nad saavadki liikuda mööda ilma,et Eestis on hea elu.Inimesed on ikka uhked lähesaste suhtes,kui keegi saab mõnda heasse kooli õppima või teha tööd kus parem palk.
n
Nõuka ajal/ 22. veebruar 2018 20:07
oli siis ka, sai liikuda tervelt 1/6 planeedist, paljud käisid ka Siberis tööl :).
n
no ütle,/ 22. veebruar 2018 20:16
kas see pole mitte loomulik,et edasi liigutakse,mitte aga vastupidi.Mööda ilma liikumine on nüüdsel ajal samuti loomulik,eriti kui oled sunnitud piiritaha tööle minema,et perel katus peakohal oleks.Niipalju siis paremast palgast.
Tundub,et oled alles koolijuts,arenguruumi seega küll ja küll.
n
Nõuka - le/ 22. veebruar 2018 22:04
No anna minna sinna siberisse - ka täna on see võimalik.
a
A / 22. veebruar 2018 19:58
Kus see Jüri peaks seda teadma
e
22. veebruar 2018 19:19
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
Aga Eesti 100/ 22. veebruar 2018 19:45
see on lihtsalt nõme. Kahju, et meie hulgas nii palju lolle inimesi on.