Eesti uudised

JÄLLE VIGA! Hümniseaduse eelnõu seletuskirjas on Eesti Vabariigi väljakuulutamise kuupäev vale (129)

Ohtuleht.ee, 22. veebruar 2018 16:39
Martin HelmeFoto: Teet Malsroos
Eile jõudis avalikkuse ette, et EKRE saatis välja hümni kaitsmise reklaami, kus oli hümni pealkiri ja sõnade autor vigaselt kirjutatud. Täna selgus, et piinlik viga on ka hümni seaduse eelnõu seletuskirjas.

Martin Helme kirjutas seletuskirjas, et Pärnu Endla rõdult kuulutati Eesti Vabariik välja 12. veebruaril 1918. aastal, ehhki tegelikult toimus see 23. veebruaril.

Apsakat märkas ka ajaloolane Jaak Juske, kelle arvates ei saa olla tegu lihtsalt näpukaga.

"Lugesin EKRE algatatud Eesti hümni seaduse seletuskirja ja ei uskunud oma silmi: ajaloolase haridusega Martin Helme kirjutab, et Eesti Vabariik kuulutati välja 12. veebruaril 1918. Tule taevas appi!" imestab Juske Facebookis.

"See ei ole lihtsalt näpukas. Sellist põhimõttelist viga ei tohiks endale riigikogu liige ja pealegi veel ajaloolane lubada. Asi on seda hullem, et teatavasti kuupäevi 1.-13. veebruar 1918. aastal kalendris üldse polnud, kuna mindi üle uuele kalendrile. Nii tundub, et EKRE jaoks pole Eesti riiki üldse olemas. Või elavad nad mõnes teises riigis," arvas Juske.

Õhtulehel ei õnnestunud Martin Helmelt kommentaari saada.

Samal teemal

13.03.2018
Helme riigikogus: äkki laulame järgmisel aastavahetusel kõik koos „Õllepruulijat“? See on ka tore rahvuslik laul, mis südames
02.03.2018
Sooneutraalsus ja „juudipärasus“: hümnidebatte on peetud kogu aeg
26.02.2018
EKRE käilakujud meedianõunik Kadri Paasi lahkumisest: ega meil pole siin saientoloogide sekt, et minna tuleb ainult jalad ees
21.02.2018
PIINLIK PILT | Hümni kaitsev EKRE kirjutas poliitreklaamis hümni pealkirja ja autori nime vigaselt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee