Eesti uudised

EV100 | POMMID, KAHURID, KUULIPRITSID: 24. veebruaril saab näha Vabadussõja lahingu taaslavastust (1)

Toimetas Denes Kattago, 22. veebruar 2018 15:01
Eesti sõjamuuseum ja Saaremaa sõjavara selts korraldasid Eesti Vabariigi aastapäeva puhul Eesti sõjamuuseumi juures Viimsi mõisa pargis Vabadussõja-teemalise lahingu taaslavastuse.Foto: Alar Truu
Eesti Sõjamuuseum ja Saaremaa Sõjavara Selts korraldavad vabariigi aastapäeval Viimsis Vabadussõja-teemalise lahingu taaslavastuse „Lõuna wäerind 1919“.

Taaslavastus on 1919. aasta kevadtalvel Pankjavitsa mõisa lähedal toimunud lahingu ainetel.

Eesti sõjamuuseum ja Saaremaa sõjavara selts korraldasid Eesti Vabariigi aastapäeva puhul Eesti sõjamuuseumi juures Viimsi mõisa pargis Vabadussõja-teemalise lahingu taaslavastuse. Foto: Alar Truu

Lahingus osaleb üle 100 erinevate sõjaajaloo klubide liiget Eestist ja välismaalt, kelle relvastuseks on vintpüssid, kuuli- ja pommipildujad Eesti sõjamuuseumi kogust, tehakse ka pauku 76-millimeetrisest välikahurist.

Lahingu juhi Margus Sinimetsa sõnul püütakse pealtvaatajateni tuua võimalikult reaalne sõjaolukord. "Seejuures pole vähetähtis ka sõjameeste ajastutruu riietus ja varustus kuni pisiasjadeni, nagu rihmad ja rakmed,“ sõnas Sinimets.

Lahingu toimumispaigaks on Eesti sõjamuuseumi ehk Viimsi mõisa härrastemaja taha jääv ala. Selle eel ja järel saab sõjamuuseumi ees tutvuda kaitseliidu Harju maleva Rävala malevkonna relvastuse ja varustusega.

Eesti sõjamuuseumi vormi- ja relvanäitusel on võimalik tutvuda Vabadussõja-aegsete vormide ja relvadega.

Vabariigi 100. aastapäeva puhul taaslavastatav lahing algab sõjamuuseumi juures Viimsi mõisa pargis 24.veebruaril kell 14.00. Näidislahing kestab umbes 45 minutit.

Üritus ja sõjamuuseumi külastus  on pealtvaatajatele tasuta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee