Eesti uudised

Tartu Kõrgem Kunstikool soovib saada nimeks Pallas

Kunstikool Pallas andis endast märku: üheskoos lumele ja pildile (1)

Asso Ladva, 22. veebruar 2018 15:30
PURGIS! Sõna „Pallas“ on täiesti loetav.Foto: Kristin Hansen / Tartu Kõrgem Kunstikool
„Vaadake kaamerasse, siis te jääte igavikku! Mitte siia, kaamera on üleval!“ juhendab Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõud Vallo Kalamees oma kooliperet, kes õhust pildistava drooni tarbeks moodustas sini-must-valges riietuses lumisele staadionile sõna „Pallas“.

Lumme kaevatud tähtede järgi rivistunud seltskond hõiskab ja lehvitab peade kohal surisevale droonile, Kalamees ja droonijuht jagava järjest käsklusi, et inimestest moodustatud kujundid ka piltidel kirjatähtede moodi paistaksid.

Eesti lipuvärvides riietuse saavutamiseks leidsid kunstikooli õppejõud ja tudengid erinevaid võimalusi. Kui musta riietusega probleeme ei ole, siis sinise saavutamiseks läksid käiku magamiskotid ja töökitlid, valget tooni andsid nii daamilikud suurrätid kui ka lapsepõlve karumüts.

Idee väljakäija ja korraldaja, kunstikooli raamatukogu juhataja Edith Hermann lisab, et Tartu Kõrgema Kunstikool taotleb endale Pallase nime ja ettevõtmisega näitas koolipere oma toetust sellele plaanile.

„Meil on ilus Eestimaa talv, miks mitte lipuvärvidega valgele lumele kirjutada „Pallas“?“ küsib Hermann.

„Tartu kunstielu keskus ja vaimu kandja kunstikool Pallas tähistab tänavu 99. aastapäeva ja Eesti vabariik sajandat, sel puhul mõtlesime kogu koolipere ühele pildile koguda,“ räägib Kalamees, kui rahvas kiirel sammul külma käest sooja koolimajja tagasi tõttab.

„Lootsime vähemalt sada inimest pildile saada, ma arvan, et enam-vähem nii palju vast oli ka,“ lisab Kalamees. „Ja kui meil on olemas droon, miks siis teha tavalist aulapilti.“

Samal teemal

28.09.2018
Peaaegu tundmatu taies: pallaslase Vardi ainus hiigelmaal tagasi kohal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee