Galeriid

Täiendatud!

SUUR GALERII JA VIDEO | PANGA PRESIDENT JA SABA PAKASES: EV100 kõik meenemündid müüdi kibekiirelt läbi (22)

Denes Kattago, 22. veebruar 2018 15:23
EV100 meenemüntide müükFoto: Teet Malsroos
Eesti Panga muuseumipoes täna kell 12 müügile tulnud EV100 juubeli kullast ja hõbedast meenemündid müüdi paari tunniga läbi. Sajad inimesed moodustasid pika järjekorra ümber kogu pangakvartali.

Pakasest hoolimata olid mõned inimesed saabunud järjekorda juba kell 5 hommikul.

EV100 meenemüntide müük ja Eesti panga president Ardo Hansson Foto: Eesti pank

Eesti sünnipäeva puhul müüs esimese pooltunni jooksul münte huvilistele Eesti Panga president Ardo Hansson. Müntide kujundajad jagasid huvilistele autogramme.

 

Samal teemal

„Eesti Vabariigi aastapäeva puhul välja antud müntide vastu on olnud üllatavalt suur huvi. See näitab, kuidas meie riigi sünnipäev rahvale korda läheb. Kahju on sellest, et kõikidele huvilistele juubelimünte ei jätku,“ ütles Eesti Panga president Ardo Hansson.

Kullast meenemündi on kujundanud Tiiu Pirsko ja Mati Veermets. Mündil on kujutatud rukkilille ja Eesti vanimat geomeetrilist ornamenti, mille sümbolid tähendavad täiuslikku õnne, arengut ja tasakaalu. Hõbedast meenemündi on kujundanud Margus Kadarik ja Toomas Niklus. Sellel on kujutatud Eesti sinimustvalge siluett maakeral ja Kristjan Jaak Petersoni luuleread.

Kogu mündi memorabiilima müüakse kohe läbi

Eesti Vabariigi 100. aasta juubelile pühendatud 2eurose mündi voldikud ja mündirullid müüdi juba nädala algul läbi. Saadaval on vaid üksikud mündid Omniva e-poes ja muuseumipoes.

Mündi tiraaž on sümboolselt sama suur nagu Eesti elanike arv ehk 1,3 miljonit. Erikujundusega 2eurose mündikaarte valmistati 10 000 ja üks kaart maksab 10 eurot.

Kullast ja hõbedast meenemüntide müük on osa Eesti Pangas toimuvatest vabariigi aastapäevale pühendatud üritustest. Esmaspäeval avas Eesti Pank rahvale uksed, et esitleda Iseseisvussaalis vabariigi aastapäevale pühendatud 2eurost käibemünti.

Laupäeval toimub aga Eesti Panga muuseumis perepäev, kus tunni aja jooksul on rahvale vaatamiseks välja pandud ajalooline kullakang. See on osa Eesti Panga varadest, mida hoiti kuni Eesti taasiseseisvumiseni Ameerika Ühendriikide keskpangas.

Samal teemal

12.02.2018
100aastaseks elanud eestlased saavad vabariigi sünnipäeva puhul meenemündi
23.01.2018
SUUR GALERII | Esileedid on läbi aegade kandnud nii omadisainitud kleite kui ka kodu- ja välismaiste moekunstnike loomingut
23.01.2018
EKSKLUSIIVFOTO JA VIDEO | Keskpank näitab EV100 puhul Eesti ajaloolist kullakangi
22.01.2018
VIDEO | Jüri Ratas juubelikõnes: iialgi varem pole meie riik olnud majanduslikult ja kultuuriliselt nii heal järjel