Hedvig HansonFoto: Erakogu
Toimetas Maily Mau 22. veebruar 2018 11:28
Laulja ja helilooja Hedvig Hanson kirjutas Eesti 100. sünnipäevaks laulu „Kodumaa“, mille sõnad on pärit Ellen Niidu samanimelisest luuletusest. Hanson sai innustust ettevõtja ja Eesti aukonsuli Singapuris Sonny Aswani soovist, et vabariigi aastapäevaks valmiks üks eriline laul. 

„Tundsin, et see peab olema lüüriline lugu, mis ülistab meie kodumaa ilu, loodust ja inimesi. Ellen Niidu luuletus sobib suurepäraselt laulu meeleoluga,“ ütleb Hanson.

„Rääkides Eesti iseseisvuse sajast aastast, siis olen sellest ligi veerandsaja aasta jooksul lähedalt osa saanud. See on olnud suurepärane aeg ning aastate jooksul on see maa, inimesed ja erinevad paigad saanud mulle väga lähedaseks. Olen väga rõõmus, et saja iseseisvusaasta tähistamiseks olid Hedvig ja tema bänd valmis looma laulu „Kodumaa”. Niimoodi sai muusikute abil teoks kingitus Eestile,“ sõnab Aswani.

Hedvig Hanson lindistas laulu Tallinnas bändiga koosseisus Kalle Pilli (kitarr), Peedu Kass (kontrabass), Allan Järve (flüügelhorn), Keio Vutt (tenorsaksofon) ja Margus Toompere (tromboon). Laulu seade tegi Kalle Pilli ja heliinsener oli Rauno Avel.