Eesti Vabariigi 100. juubel

Täiendatud!

FOTOD | EV100 eel mälestati riigi ühte loojat Konstantin Pätsi ja teisi riigivanemaid (12)

Denes Kattago , 22. veebruar 2018, 10:34
Eesti Vabariigi loojatest Konstantin Pätsi mälestamineFoto: Tiina Kõrtsini
Tallinnas Metsakalmistul toimus täna riigivanemate haudadel riiklik mälestustalitus. Teiste seas mälestati ka Eesti Päästekomitee esimeest, Eesti Ajutise Valitsuse esimest peaministrit ja ühte Eesti Vabariigi loojatest Konstantin Pätsi.

Riigivanemate mälestustseremooniale oli saabunud hulk rahvast, teiste seas ka vabariigi president Kersti Kaljulaid ja veteranpoliitik Tunne Kelam.

Üles oli rivistatud nii kaitseväe auvahtkond kui Pätsi korporatsioonikaaslased Fraternitas Esticast.

Vaata galeriist!

Eesti Vabariigi loojatest Konstantin Pätsi mälestamine

Samal teemal

Metsakalmistul peetud mälestusteenistusel pandi Eesti riigijuhtide kalmudele ühine pärg presidendi, riigikogu ja valitsuse poolt, mille leinalindile oli kirjutatud „Eesti rahvalt“. Tseremooniast võtsid osa Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja riigikogu aseesimees Enn Eesmaa.

Eesmaa sõnul avaldame me Eesti riigi 100. sünnipäeva eel lugupidamist ja erilist tänu nendele inimestele, kes erinevatel aegadel olid meie riigi tüüri juures ning andsid selle loomisse ja ülesehitamisse hindamatu panuse.

„Meenutades ajalugu kerkivad meie vaimusilma ette riigi loomise ja kaitsmisega seotud sündmused – nii raskused kui ka rõõmud nende kõrval, omal ajal tehtud otsused, riigimeeste võitlustahe ja soov luua iseseisev riik ning kindlustada selle tulevik. Just tulevik oli ja on Eesti inimeste kätes, millele on rajanenud meie riigijuhtide tegevus,“ ütles Eesmaa.

Pärjad ja meenutushetked olid Eesti Päästekomitee esimehe Konstantin Pätsi perekonna rahulas, peaminister eksiilis Tõnis Kinti haual, peaminister eksiilis Aleksander Warma haual, riigivanem August Rei haual, Konstantin Koniku haual, president Lennart Meri haual, riigikogu endise esimehe Ülo Nugise haual.

Pärg asetati ka kenotaafile – üheksale teadmata hauas puhkavale riigivanemale: Friedrich Karl Akel, Ado Birk, Kaarel Eenpalu, Jüri Jaakson, Juhan Kukk, Heinrich Mark, Ants Piip, Jaan Teemant ja Jaan Tõnisson.

Tänast mälestusteenistust Metsakalmistul jäävad meenutama pärgade ja lillesülemite kõrval leegitsevad leinaküünlad.

12 KOMMENTAARI

a
Ando 23. veebruar 2018, 01:47
TJJõmmake nüüd hoog maha-meie Isamaa saab 100,mitte poliitikud.Järgmist sada näevad tänastest ainult käputäis,nii-et,pühitsegem sõbralikult need mõned päevad.
e
Errata 22. veebruar 2018, 23:21
Birk ja Mark ei olnud riigivanemad.
Kint ja Warma ei olnud "peaministrid eksiilis".
Meril ja Nugisel pole eelnimetatutega midagi ühist.
Parandage need vead ära.
Loe kõiki (12)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee