Eesti Vabariigi 100. juubel

VAATA FOTOSID | Vilnius värvub EV100 puhul sinimustvalgeks! (4)

Toimetas Denes Kattago, 22. veebruar 2018 10:29
Sinimustvalge VilniusFoto: S.Ziura
Vilnius ehib end Eesti lipu värvidesse. Sinimustvalge rüü saavad 24. veebruaril Kolme Risti mägi ja mitmed sillad. Leedu suurvürstide paleele heisatakse Eesti lipp ning kell 19.18 kõlab seal fanfaarimängija esituses Eesti hümn, et väljendada ühtekuuluvustunnet.

Sel õhtul värvub sinimustvalgeks veel üks Leedu sümboleid – kellatorn Katedraali väljakul. Sellega tervitab Leedu pealinn Eestit iseseisvuse sajandal sünnipäeval.

Samal teemal

Vilniuse linnapea Remigijus Šimašius ütles, et Leedut ja Eestit ei seo mitte ainult muutlik ajalugu viimasel sajal aastal, vaid ka ootused helgemale tulevikule, mis ühendab ja hingestab.

„Tänavune aasta on tähtis kõigile Balti riikidele, ja meil on nüüd väga hea meel anda panus Eesti iseseisvuse tähistamisse. Nädal tagasi pühitsesime me ise suurejooneliselt oma riigi sünnipäeva; Vilniuse tänavatel süüdati lõkkeid, kõlasid laulud, ning sel päeval olid meiega ka meie naabrid – eestlased ja lätlased. Aiman, millist rõõmu Eesti rahvas saabuval pidupäeval tunneb. Vilnius tähistab Eesti iseseisvust koos Eestiga ja kogu oma südamest,“  ütles Vilniuse linnapea.

Vilniuses on võimalik leida palju asju, mis meenutavad Eestit, need tuleb ainult üles leida. 24. veebruaril sinimustvalgesse rõivastatud Leedu pealinn on „Go Vilniuse“ kingitus Eestile Eesti iseseisvuse sajandaks sünnipäevaks.

Eesti, nagu ka Leedu, sai iseseisvaks sada aastat tagasi. 24. veebruaril 1918 kuulutati välja iseseisev Eesti Vabariik.

Loe kuidas Leedu tähistas oma riikluse taastamise sajandat aastapäeva reedel, 16. veebruaril.

Samal teemal

24.01.2018
VIDEO | Lõunanaabrite austusavaldus: Eesti lipp tõmmati lehvima Riia lossi torni
23.01.2018
FOTOD | Tallinna bussijaam ehtis end sinimustvalgesse
21.01.2018
GALERII | Gustav Ernesaksa kujule tõmmati müts pähe
20.01.2018
SADA SÜNDMUST, MIS MÕJUTASID EESTIT | 4. koht: „Ükskord me võidame niikuinii!“