TULUDEKLAREERIMINE (ARNO SAAR)

Tulude deklareerimisel näitab maksuameti kodulehekülg abikaasale üle kantava maksusoodustuse summat ka vallalistele ja vabaabielus olijaile, keda see võimalus tegelikult ei puuduta. 

Inimestes on aga segadust tekitanud, et infot maksusoodustuse summa kohta, mida on võimalik abikaasale üle kanda, kuvab tulude deklareerimise veebileht kõigile inimestele, sõltumata nende perekonnaseisust, vahendab ERRi uudisportaal.

Maksuameti avalike suhete juht Rainer Laurits ütles, et edasikandmise võimalust kuvatakse kõigile, kuna eelmiste aastate kogemus näitab, et kõik abielud ei pruugi olla kantud registrisse.

Maksuamet ei pea ühisdeklaratsiooni kadumisest tingitud tagasimakstavate summade vähenemist suureks ja seda just maksusoodustuste ülekandmise võimaluse tõttu.

"Eelmise aasta tuludeklaratsiooni alusel jääks muudatuse tulemusel ca 450 inimesel kokku 160 000 eurot tulumaksu tagastamata üldise maksuvaba tulu kasutamata jäämise tulemusel, eeldusel, et nende abikaasade sissetulekud ei muutunud aastaga," rääkis Laurits ja lisas, et 2017. aastal tagastati 98 miljonit eurot.

Jaga artiklit

2 kommentaari

W
www  /   10:02, 22. veebr 2018
mina sain täna juba tagasi .aitüma
M
Mait  /   09:03, 22. veebr 2018
Tehniliselt on protsess lihtsaks tehtud küll. Aga selgitavast jutust on seal puudus kõvasti. Selleasemel et kõigile arusaadavalt kirjutada "kuulub tagasimaksmisele" või "tuleb juurde maksta", selleasemel on seal maksimaalselt keerulise sõnastusega raamatupidamisterminid, millest saab aru 1% eesti inimesi.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis