Eesti uudised

Laste isast lahus elav vanem on seisukohal, et naine ei tohiks saada lapsi rohkem, kui ta suudab neid üksi üles kasvatada

ÜKSIKEMA: „Inimesed, kas teil tõesti ei ole mitte mingit eneseuhkust?“

Kristiina Tilk, 21. veebruar 2018 22:28

251 KOMMENTAARI

o
Oh issand 😂/ 20. märts 2018 11:13
Kommentaare lugedes on ikka igal ûhel oma arvamus ja ma arvan et oma elu elades ka sama. Peasi et lapsed kahe vahele ei jàà
m
maalt/ 22. veebruar 2018 15:51
aga miks ainult mehe konto vastu uuritakse ..miks ei uurita naise panga kontot..näiteks ..kui mina kohtus olin alimentide pärast..siis akseldati mind eest ja tagant..minu sissetulek oli 135- e pension ja naine soomes 2000-e lasterahad soomes üle 200-e...pluss korter ja muud hüved ..veel uus mees.aga oli ikka vähe
a
23. veebruar 2018 11:37
asi ei ole kontos , iga vanem panustab oma lasstesse võrdelt
k
kah üksikema/ 22. veebruar 2018 15:19
noorena olin mina ka uljaspea, et oh, saan ise hakkama, kasvatan oma lapse ise üles. Jah, kasvatasin küll, aga see oli väga raske just emotsionaalselt. Isadepäeval oli ikka pisar kurgus last lasteaeda viies, mis tundega ta laulis seal koos teistega oma issist, hiljem koolis poeg lihtsalt puudus sellel päeval kui oli mingi isadega üritus.Egoistid on need emmed, kes teadlikult lapse saavad, et kasvatavad üksi, see on mõnes mõttes lapse käest varastamine.Ega ta ei heitnud ja heida praegugi mulle midagi ette, aga vaevab mind see küll, lausa puuduses me ei elanud, pigem oli ka minul puudu tugevamast poolest, jah, ma sain ka lihtsamte meestetöödega hakkama, aga tihti tekkis tunne, et enam ei jõua ja taha
v
valus ja raske oli üksi poega kasvatada/ 23. veebruar 2018 22:36
aga keskkooli lõpus ütles kassijuhataja, et minu poeg oli klassi sümpaatseim ja tasakaalukam poiss, lõputunnistus väga hea, poiss tüdrukute lemmik. sain ju hakkama aga isa ei tundnud poja vastu mingit huvi, elab metsas üksinda- erak selline. poeg ei suhtle temaga.
ü
22. veebruar 2018 15:15
Üksikvanemlus on keeruline. Elasin mehega koos ja oli vaimustuses sõprade väikestest lastest ja soovis isaks saada. Minu rasedusest teada saades mõtles ümber, ta ei soovi veel 33. aastaselt isaks saada. Olin pettunud ja nutsin kaua. Suheldes oma lähedaste ja sõpradega jõudsin otsusele, et sünnitan. Terve raseduse aja isa ei tundud lapse vastu huvi. Peale lapse sündi saatsin teate, et tal on nüüd poeg, ka siis ei reageerinud. Minu valik lapsele isa nime mitte panna oli teadlik otsus. Ei ole isal lapse ees õigusi ega kohustusi, ei teki neid tulevikus ka lapsel. Nähes sõbrannalt millist vaeva peab nägema, et saada isalt elatis kätte tunnen, et tegin õige otsuse. Ei pea olema mõtlema, kas sel kuul isa maksab või mitte. Tean, millise summaga pean kuus elamiseks arvestama. Teine argument, mida tuuakse on, et nii jäetakse lapsel oluline isaroll täitmata. Bioloogilise isa puudumine ei tähenda, et isa ja mehe eeskuju lapsel puuduks. Tal on olemas vanaisa ja kaks onu, kes temaga meeledi teevad nn. meeste asju ja ajavad meesejutte. Isast olen ma püüdnud rääkida aga lapse arvates ei ole sellest mehest midagi vaja teada. Lisaks emarollile olen ma ka naine ja sooviks enda kõrvale meest, kellele toetuda aga ma ei usalda mehi nii palju, et luua peret või veel lapsi saada. Tean, et ei ole valmis teist last üksi kasvatama. Täna on mul tubli ja edukas teismeline laps, kes on võib olla pidanud vaimselt veidi kiiremini kasvama kui teised aga see ei ole temast veel memmekat teinud. See, et on ühe täiskasvanu sissetulek ei ole olnud takistuseks erinevatel üritustel, väljasõitudel ja huviringides käimisel.
m
mõnedel üksikutel veab, aga põhimassil mitte/ 22. veebruar 2018 15:40
Su lapsel on vedanud, et tal on vanaisa ja kaks onu, kõikidel ei ole. Aga isegi nemad ei saa andma poisile seda mida isa.
p
23. veebruar 2018 15:25
Parem olgu olemata kui on jõuga isa rolli surutud mees. Lisaks ei ole sellel lapsel kunagi vaja seda nn. isa rahaliselt üleval pidada ehk tema hooldekodu eest maksta.
Väga pean lugu selle ema otsusest ja tublidusest. Isa ei ole see, kes valmis teeb, isa on see, kes on olemas ja kasvatab ja hoolib reaalselt. Tõesti, emad, mõelge enne, mis karuteene te teete, mehele last jõuga kaela surudes. On seda vaja?
j
jah minu näoga onu on selline isa/ 23. veebruar 2018 22:37
k
kats/ 22. veebruar 2018 14:17
Mina olen selle ajakirjaniku lugusid nüüd nädal jälginud, neid siin õhtulehes avaldatud rohkem kui üks. Arusaamatuks jääb, miks leht tõesti sellist jampsi avaldab. Aru täpselt ei saa, kas see ajakirjanik on ise naine, kes elab või peab elama koos mehega, kellel on elatise nõue kaelas või on siis lihtsalt tegemist sellise inimesega, kes ei saa aru, mis toimub või, kellele ja, milleks on elatis mõeldud. Kui tegemist oleks objektiivse teema kajastusega, siis peaks välja tooma ka need argumendid ja nende inimeste lood, kelle lapsed tänu vanema poolt oma kohustuse mitte täitmisele halba elu elavad või , kellel rahalised vahendid on napid. Selle luguloo autor võiks aru saada, miks tegelikkuses riik on kolme ja enamalaste peredele hakanud maksma suuremat raha, seda just sellepärast, et tõenäoliselt perekonna tegelikest sissetulekutest jääb inimestel väheseks oma lapse ülalpidamiseks, olgu need põhjused siis missugused tahes, et raha peres pole. Ma iseenesest ei ole nõus, et riik maksab rongavanemate kohustused kinni, iga vanem ikka peaks ise oma lapsi kasvatama ja mingi haige jutt, et keegi saaks peres elatise arvelt rikastuda, arvestades meie majanduslikku olukorda, siis mis rikastumisest räägitakse.
p
22. veebruar 2018 15:42
Pigem see on väljamõeldud naine - sotsiaaluuringu projekt jälgimiseks, kuidas inimesed reageerivad
k
koletis naised / 22. veebruar 2018 13:15
Nad on olemas ja neil on erinevate meestega lapsed.
Meest otsivad selleks et lapsi ja ennast toita ja täis joota.
Raha pillajad valetajad vargad kellele on ükskõik kellega voodis ameleda,et raha saada.
Nad tunneb ära kohe kui uurida veidi selliste naiste eelnevat koletut elulugu.
t
Triin/ 22. veebruar 2018 14:19
Kui naised kõik nii koletised on siis armsad mehed, vaadake mehi. Pealegi on see tänapäeval moes ning ei pea muretsema, et keegi kogemata rasestub.
o
oh kui onnetud/ 22. veebruar 2018 15:22
on need meie mehepojad - naise ysk on nagu rotiloks kuhu te sisse kukute, eksole. ei tasu ameleda mingite suvalistega ilma kummita. mingid kombed voiks inimesel ikka olla. siis ei pea parast halama. aga ytlesk, et kas toesti teiesugune printsmees konnib ringi mooda eestimaad:) tule taevas appi!
n
23. veebruar 2018 15:27
Naine, kes võõra mehega ameleb ja pealegi kummita, on tõesti suvaline. Aga miskipärast mees on rohkem süüdi kui see suvaline naine.
t
Tubli/ 22. veebruar 2018 12:52
Mul oleks samuti ülimalt piinlik eksilt hakata midagi nõudma - nagu ise ei saaks hakkama. Veider, et selliseid saamatud naisi Eestis nii palju on, oma tutvusringkonnas on pigem hakkajad Eesti naised!
a
22. veebruar 2018 13:03
Ah et sul on lapse kasuks piinlik küsida seda, mis on lapsele seadusega ette nähtud, nu nu
a
A./ 22. veebruar 2018 13:32
Hurraaa!!! Elagi Eesti iivet tõstvad ISE hakkama saavad üksikemad! Selles väljendubki Eesti naise tugevus ja väärikus, et ta ISE kasvatab enda lapsed üles, ilma laste isalt MITTE MIDAGI ootamata...
Kas te ise ka saate aru, kui naeruväärne ja õõvastav see on?
Kas me oleme tõepoolest nii madalale langenud, et lati langetamiseks peab hakkama meteoriidikraatrit ISE kaevama?
k
kas just naeruväärne on,kui/ 22. veebruar 2018 15:14
nn.isad liduvad ega tunnista oma kohust isetehtud inimesehakatise ees?
See ei aja naerma, see natuke liiga kurb
Elatise maksmise eest põgenetakse nelja tuule poole, mis siin naerda
v
vastaks nii/ 22. veebruar 2018 15:50
iga vastutulijaga (loe alkoholilembelise peoloomaga, lõpetamata algharidusega, vägivaldsete kalduvustega, koera jalaga lööjaga) last lihtsalt ei tehta, parem, kui üldse voodisse ei roni. Ja endale muidugi peab piisavalt haridust ja elutarkust olema, et sellest aru saada. Aga elu on näidanud, et igal potil oma kaas.
t
To Tubli/ 22. veebruar 2018 15:02
Miks mehel on lapsed kuid mitte ühtegi kohustust ega väljaminekut nendele? Milleks siis üldse vaja oli, oleks saanud kuskilt doonori,
m
mehel on lapsi, aga nn.spermadoonoril neid pole/ 22. veebruar 2018 15:16
doonor tõmbab hõlmad vöövahele ja kaob uutele jahimaadele iivet tõstma.
Kas seda tohib eesti mehele pahaks panna.
Aga nüüd on sellistele meestele lisandunud ausad eesti naised, kes teevad kunagiste abikaasade vanemad paljaks ja saadavad kuuse alla koolema.
n
normaalne/ 22. veebruar 2018 18:48
Tundub et sul ei ole lapsi,siis on kõik targad.Kahju sellistest inimestest,sünnita ja kasvata,kahju et ainult sellist meest sa ei leia,kes tahaks sinuga koos elada ja lapsi kasvatada.
t
Tundmatu/ 22. veebruar 2018 23:11
Mina leian ikka nii ,et laps tehakse kahekesi ja peavad mõlemad vanemad lapse eest hoolitsema....Olen ise 6 last üksikasvatanud ja tean ,kuidas see mõjub lastele ! Kuigi mees viilis alimendite maksmisest kõrvale ei see mind huvitanud ,,,Laps peab sama oma osa !
e
23. veebruar 2018 15:36
Et siis alimentide saamine teeb lapse elu paremaks, aga see, kas laps isaga üldse suhtleb, pole oluline? Ok, aga ei maksa unustada elatise väljamõistmisel seda, et kunagi peab teie laps selle talle võõra hooldekodu eest tasuma hakkama.
t
Tubli/ 22. veebruar 2018 12:47
t
22. veebruar 2018 13:03
k
22. veebruar 2018 13:21
Kas tubli ema, kes saab ise kõigega hakkama, on egoist? Ei ole! Egoist on see, kes rvustab hakkajat naist!
t
To 13:21/ 22. veebruar 2018 15:03
Kui eks talle raha ei maksa siis mis tal üle jääb.
k
kui ei lähe anuma ja kerjama , kui saab omadega hakkama, on egoist ?/ 22. veebruar 2018 15:18
Äkki veel Putinist ja okupant ka?
nuu, kena mees ei saa irvitada ,kui lo.... eit tuleb nuiama krabisevat. See ju kurjast
t
tekstist peab aru saama, kriipsuke 13.21/ 22. veebruar 2018 15:51
mitte kes hakkama saab ,aga kes oma eneseukuse (ego) tõttu EI KÜSI
s
sul on muidugi/ 22. veebruar 2018 15:24
nii mugav elada - figaro siin ja figaro seal ja ei mingit muret. lapsed kasvavad ise ja peavad hakkama vanana sinu hooldekoduarveid maksma. eesti mehel puudub sydametunnistus, vaarikus ja mehena olete te lihtsalt naeruvaarsed tossikesed.

l
Lesk/ 22. veebruar 2018 12:46
Sellise suhtumisega võib lastele karuteene teha. Üks hetk issi avastab, et tervis kehv ja hakkab lastelt elatist nõudma. Niisuguseid juhtumeid on palju. Eriti tobe on see kui eemale hoidev vanem pole laste kasvatamisse aega ja sentigi panustanud, aga tõestada pole millegagi. Emme on uhke olnud...
l
lesele/ 22. veebruar 2018 13:58
Ei usu, et selliseid juhtumeid palju on, et lapselt, kellest oled ilma jäetud, hakatakse elatist nõudma. Mõned kindlasti aga üldjuhul sa ilmselgelt eksid.
u
usus pole küsimus/ 22. veebruar 2018 14:23
vaid selles, et rongaisal (või emal), vahet pole, on täielik õigus ülalpidamist nõuda, kui endal häda käes ja laps on seaduse järgi kohustatud vanemat ülal pidama. Ka sellepärast on vaja maksmised või mittemaksmised ametlikult fikseerida. Kui üks vanem pole nõudnudki, et teine maksab, ei vabasta see last kohustusest.
n
neid üleval pidamise nõudjaid on ,/ 22. veebruar 2018 15:20
Enam kui 10 .
Neil ju eostamise eest tasud saamata ja kuidas siis hoolivust ikka näidata
k
23. veebruar 2018 18:52
Kui üks vanem nõuab ja teine vanem nõude peale maksab, siis tekib lapsel kohustus maksnud vanemat kunagi üleval pidada (loe: tema hooldekodu eest maksta). Kui laps suudab kunagi hiljem ära tõestada, et lahuselav vanem pole tema kasvatamisse rahaliselt panustanud ja laps suudab selle ära tõestada, pole tal ka ülalpidamiskohustust.
j
ja tehakse DNA testid!/ 22. veebruar 2018 12:44
Saab ka nii nagu Venemaal, kasvatad emana lapsed üles ja 30- aastastena tahavad need ikka isa varandust! Kes oskab vene keelt, siis siin ikka ilmub lapsi !!!!
https://www.1tv.ru/shows/pust-govoryat/vypuski-i-dramatichnye-momenty/lyubov-i-slezy-docherey-aleksa...
n
Nimetame asju õigete nimedega/ 22. veebruar 2018 12:09
See ei ole eneseuhkus, see on egoism
e
egoism/ 22. veebruar 2018 12:24
see egoism on lubatud ainult juhul, kui laps mitte mingil moel ei kannata. seaduse järgi peab lapsega koos elav vanem lapse eest seisma ja teiselt vanemalt elatise nõudmine on kohustus lapse ees, seda ei tohi egoismist tegemata jätta. Kui teine vanem vabatahtlikult võrdselt ei hoolitse ega panusta, siis on lapsele elatise mittenõudmine kuritegu lapse vastu
m
Mimi/ 22. veebruar 2018 12:45
Täiesti nõus. Mingi tobeda jonni pärast lasta oma lastel vireledes üles kasvada - osta kaltsukast riideid ja huviringidesse mitte lubada.
Ja teiseks - miks mehed peaksid ilma igasuguse vastutuseta läbi elu kõndima. Et nii ongi, et üks pere tüütab ära, lähen vaatan uue ja parema ja see tüütab ka ära... jne?
h
Hea issi / 22. veebruar 2018 11:33
Aga siis pole vaja mõnitada oma meest, ükski mees ei taha elada lolli naisega
j
jabur jutt/ 22. veebruar 2018 12:14
Õige, ainult jääb arusaamtuks, miks ikkagi elatakse ja isegi lapsi eostatakse. Kas mõtleb ainult alumine pea?
k
Kas/ 22. veebruar 2018 12:21
Enne kooselu alustamist ja laste saamist ei olnud aru saada, kas tark või mitte?
p
paljud / 22. veebruar 2018 12:48
inimesed muutuvad, kui sõrmus sõrmes ja mees lõa otsas naise arvates.
r
rahvatarkus/ 22. veebruar 2018 13:07
Koer ajab küll karva, aga mitte kombeid, töötab ka meie ajal
j
jaa-jaa/ 22. veebruar 2018 13:48
Saavad sõrmuse sõrme ja kohe rumalad valmis, enne seda olid targad ja hakkajad ?
s
23. veebruar 2018 07:32
see kes arvab teda mõnitakse ta ei ole valmis õige otsuseed teha iga asja peale lejab põhjus kõik on süüdi ainuld tema ei ole milleski süüdi on osa meehed kes käituvad nagu arrakad tana siin homme seal
a
A./ 22. veebruar 2018 11:25
Kas see kommentaarium koos artikli autoriga on mingi Stockholmi sündroomi tugigrupp? See arusaam, et "väärikas" naine kasvatab nii palju lapsi, kui suudab üleval pidada, on päris palju vastutav meie negatiivse iibe eest. Ja kuna väärikas naine on pea et rahvuslik uhkus, siis iseenesest mõistetavalt paneme surve iibe eest naistele, osad inimesed arvutatadki täiesti vabalt, et kuna riik annab nii ja nii palju raha laste eest ja sellega maksab korteri ja söögi eest, siis miks naisel pole rohkem lapsi:) Kuna korter on olemas (pole täpsustatud, milline, aga noh kuuse all magama ei pea) ja süüa saab ka selle raha eest, mis riik annab (samuti pole täpsustatud, mida!) , siis miks rohkem lapsi ei ole? Ja nüüd selgub, et elatisrahast loobumine on samuti väärikas? Ühesõnaga, me jätkame selle kuvandiga, et naine siis üksi, väärikalt, hoolitseb Eesti iibe eest... Ja igasugu "perekonna kaitsjad" on jätkuvalt barrikaadidel selle eest, et geid ei saaks abielluda, kuna just nemad ohustavad meie rahvuse püsima jäämist...
Ma deklareerin täiesti otseselt, et ma ei kavatse mitte ühtegi last väärikalt ja üksi EV üles kasvatada ja sellise kuvandi jätkamisel siin ühiskonnas tuleb minna mitte paraadile ega ka mitte tõrvikurongkäigule vaid otsejoones lennukile...
j
jutt on õige, aga mis siin geid puutuvad asjasse/ 22. veebruar 2018 12:00
Jäta vähemalt siin geid rahule, kui just sinu tütar mõnega neist abieluranda ei kavatse purjetama ja ennast terveks eluks õnnetuks teha, sest see mees ju hinges ka edaspidi ihaldab kedagi teist mitte teda, tema on ainult udukateks. Ja muidu, vist peab küll uhke tunne olema, kui sa oled "õige usku" pööratud isiku äi või ämm, seda peaks tervele riigile teatavaks teha.
m
Mimi/ 22. veebruar 2018 12:49
Sa lugesid sõna "gei" ja kukkusid kohe kaitsma :D . Mina lugesin sellest lausest pigem välja, et "perekonna kaitsjad" hauguvad vale puu all, ehk siis tegelevad probleemiga, mis on meil Eestis üsna pisike ja tähtsusetu. Mitut geid Sa õige tunned? Aga mitut üksikvanemat?
k
Kannataja/ 22. veebruar 2018 11:09
EV kohtusüsteem ENSV aegne. Kohtunik määrab 99% lapse naisele. Pärast lapse ema tööl ei käi ,elab kopsakast lapsetoetusest ja lisaks tarbib alkoholi. Lapse eest hoolitsus on minimaalne jne.
k
Kriss/ 22. veebruar 2018 12:33
Milline on kopsakas lastetoetus Eesti Vabariigis???
k
Krissile/ 22. veebruar 2018 12:40
Mine kuskile maakohta elama,saad teada.
k
kui / 22. veebruar 2018 12:52
saab alimente kolme lapse eest 750 ja riik toetab 500 -ga, siis tuleb ju iga lapse kohta rohkem, kui mõnel pension.
e
22. veebruar 2018 15:55
Eesti Vabariigis on päris hea lapstetoetus, nt Ameerikas sellest mitte keegi isegi ühe kõrvaga ei ole kuulnud
t
To 11:09/ 22. veebruar 2018 15:06
Huvitav milline tutvusringkond peab olema, et arvad et emad tööl ei käi ja joovad alkoholi.
j
22. veebruar 2018 11:00
Julgesid teha, julge ka vastutust kanda. Vastutusest kõrvale hiilimine ei käi ainult laste kasvatamise kohta vaid ka kogu ülejäänud elu kohta. Skeemitamine käib nii asutustes kui ettevõtetes. Krabatakse paremad palad endale ja siis lastakse jalga, töötajatele ei maksa töötasu keegi.
t
Triin/ 22. veebruar 2018 10:37
Lgp loo autor, millise eeskuju sa oma lastele annad? Kas elus on vastutaja kõige eest naine? Loodan väga, et sa ei ole poegade ema. Selliseid vastutus tundetuid mehe hakatisi on juba küllalt, kelle pereväärtused on nulli lähedal.
e
22. veebruar 2018 11:15
eeskuju on vastav - mehed on ainult isased -spermadoonorid
t
Triin? / 22. veebruar 2018 11:53
Pereväärtustest rääkides- naisena julgen öelda, et meie naised on nagu laadaliccid. Täna siin, homme seal. Abielu ei väärtustata. Oleks ju vägagi normaalne, kui lapsed sünniks abielus olevatel vanematel, et tervel perel oleks üks perekonnanimi.
j
Jah/ 22. veebruar 2018 12:22
Ja mehed väärtustavad, tahavad kihluda ja ametlikult abielluda ?
t
To Triin?/ 22. veebruar 2018 15:08
Mida see abielu annab? Kui ei taheta enam koos olla minnakse lahku, abielu seda ei takista. Mida see üks perekonnanimi siis annab? Võibolla mees/naine ei soovi enda perekonnanimest loobuda?
l
laste/ 22. veebruar 2018 12:53
saamise üle otsustab vaid naine, mehelt pole küsitudki, kes siis vastutama peaks?
a
Aga / 22. veebruar 2018 13:51
Mees niipalju mõelda ei suuda, et kui ta lapsi ei taha, siis aitab kumm?
l
Lugupeetud Lumehelbekesed! / 23. veebruar 2018 19:05
Mitmendas sajandis te elate? Perekonnaõpetuse tunniski räägitakse, et kondoom ei ole rasestumisvastane vahend, vaid hädavariant. Kas teie emad on teile jätnud rääkimata emade ja tütarde jutud ning nad ei ole teid suunanud naistearstile? Olete midagi pillidest jms. kuulnud?
Naisena, praeguseks kahe täiskasvanud tütre emana, on mul piinlik neid kummijutte lugedagi.
m
miks panete pahaks ,kui naisel on mõistus ja ta oskab rehkendada,mitu/ 22. veebruar 2018 15:41
last ta suudab kasvatada .
Vahel juhtub, et vikatimees kutsub isa enneaegu. Kõik pole ju spermadoonorid.
Kui spermadoonor jalutab vastutuse ja elatise eest, no mida siis ?
Olen ise pojapoja vanaema ja kasvatasin -koolitasin üksi.
v
23. veebruar 2018 09:03
vikatimees võib iga kell selle uhke ema ka ära kutsuda. järelikult ei tohigi keegi lapsi saada.

e
Ema kolmele / 22. veebruar 2018 09:56
Siinkohal ma pean vajalikuks oelda - kui sa ei ole rikas, nii et sa saad oma lapsed kõike lubada ja kindlustada tulevikuks raha ka ülikooli - Ok ara küsi raha. Seni aga - see on LAPSE õigus, mitte ema otsustada. Seaduse jargi peaksin sina kui lapsevanem ja esindaja kaitsma lapse õiguseid ja see raha on lapsele kuuluv ja tema õigus samuti seda saada. Nagu ma eelnevalt utlesin, oled rikas - sõna otses mottes ja suudad sellele vastu vaielda, voi siis on see nii vaike summa sinu jaoks, et suudaksid ise tõestada et see laps on selle raha hoopis sinu poolt saanud - palun vaga. Senini aga on see lapse õigus. Sul puudub õigus oelda lapsele, ekskursiooni ei saa Sest raha ei ole, aga reaalselt pole sa absoluutselt isegi tegelenud sellega, et see raha olemas oleks milleks lapsel õigus on. Selge? Loodame et see andis nii mõnelegi emale arusaama.
e
egoist/ 22. veebruar 2018 10:37
kes küll laste õigustest mõtleb, eneseuhkus on tähtsam vaatamata sellele, et ta lapse suhtes võib olla lausa laastav
e
Ema kolmele / 22. veebruar 2018 09:56
Siinkohal ma pean vajalikuks oelda - kui sa ei ole rikas, nii et sa saad oma lapsed kõike lubada ja kindlustada tulevikuks raha ka ülikooli - Ok ara küsi raha. Seni aga - see on LAPSE õigus, mitte ema otsustada. Seaduse jargi peaksin sina kui lapsevanem ja esindaja kaitsma lapse õiguseid ja see raha on lapsele kuuluv ja tema õigus samuti seda saada. Nagu ma eelnevalt utlesin, oled rikas - sõna otses mottes ja suudad sellele vastu vaielda, voi siis on see nii vaike summa sinu jaoks, et suudaksid ise tõestada et see laps on selle raha hoopis sinu poolt saanud - palun vaga. Senini aga on see lapse õigus. Sul puudub õigus oelda lapsele, ekskursiooni ei saa Sest raha ei ole, aga reaalselt pole sa absoluutselt isegi tegelenud sellega, et see raha olemas oleks milleks lapsel õigus on. Selge? Loodame et see andis nii mõnelegi emale arusaama.
v
vanaema/ 22. veebruar 2018 10:33
Jah, see on LAPSE õigus ja ema lapse eestkostjana otsustab selle õiguse üle. Huvitav, mis õigust sa siis taga ajama hakkad, kui see isa seisab vanaduses põdurana laste ukse taga ja nõuab ka ülalpidamist. Perekonna sedause järgi on tal selleks täielik õigus, kui on lastele elaitist maksnud.
v
vanaemale/ 22. veebruar 2018 11:18
Kõik mehed ei ole sead nagu kõik naised l..d, ja laste õiguste eiramine on kuritegu. Kasutad lapse abitu seisu ära oma huvides.
r
reku/ 22. veebruar 2018 09:55
Enamus naisi aga on palju kavalamad. Lapsed tehakse majanduslikult kindlustatud mehega. Leitakse põhjus lahutuseks, ja siis alimendid peale, mis on aga piisavalt suured, et ei pea ise tööl käimagi.
v
Vaevalt/ 22. veebruar 2018 10:12
need maj. kindlustatud mehed nii äpud on, et ilma võitluseta kohtus lastest loobuvad. Võib juhtuda ja tõenaliselt juhtubki nii, et elatisraha maksmise kohustuse saab hoopis laste ema. Tänasel päeval arvestatakse lastekaitses ja kohtusi juba kes suudab lastele paremaid elu ja õppimistingimusi anda.
r
reku/ 22. veebruar 2018 11:15
Mis seal võidelda. Kohtunikud ja avalikkus on võtnud algse seisukoha mehe süüdistamiseks, ja selle murdmine pea võimatu. Mitte keegi ei usu tõsiasja, et ka ema võib lastest mitte hoolida.
ü
Üksikisa/ 22. veebruar 2018 11:46
Argumenteeritult ei ole miski võimatu. " Hoolimine " ei ole argument laste kasvatamiseks, selleks on vaja palju enamat.
t
to vaevalt/ 22. veebruar 2018 21:55
Aga enamasti on nii kohtunikud, prokurörid ja kindlastl lastekaitsetöötajad ise kah naised.
Ja nagu ütleb va nasõnagi, et ega hu,nt hunti ei mu.rra.
j
22. veebruar 2018 10:18
ja mehed on nii rumalad, et sellest aru ei saa
t
Tundub,/ 22. veebruar 2018 10:26
v
vastupidi/ 22. veebruar 2018 11:10
enamus teevad ikka tol gus tega. ja siis ise üksi rabavad, kujutavad ette, et on kangelased. täpselt nagu artikli-mammi.
t
to reku/ 22. veebruar 2018 21:57
Praegu on õnneks DNA analüüsid. Aga mõnekümne aasta eest polnudki vaja majanduslikult kindlustatud mehega lapsi teha. Piisas, kui tollele lihtsalt kaela m ä ä r i d a.
m
22. veebruar 2018 09:54
ma olen mustamäe lastekodus kavanud minul ei olnud vanemad aga mul oli kodu kus ma üles kasvasin mul väga meeldis kui kasvataja iga õhtul luges meile ramatut põnevad jutud muinasjutud kus me saime valida mängud, meid õppetadi varakuld ise endaes holitsema ja ka rumid korras hoida suuvel olime olnud laagris kus me pidime ise rohima peenrad meil jatkus aega ka sporti tegema ja mängida kõik oli ilis tore aga seda miis mu hinges oli ja milles ma puudus tunsin mu enda vanemad kes loobusid minus. minu jaoks suur tähendus on pere
k
kahjuks/ 22. veebruar 2018 10:12
Aga kirjutama ei õpetatudki.
m
22. veebruar 2018 10:15
ma olen olnud vene lastekodus
k
kahju on hoopis sind, raske elada kurja südamega/ 22. veebruar 2018 10:20
Ja see ongi sinu ainuke argument?
e
22. veebruar 2018 10:28
t
tegelik elu/ 22. veebruar 2018 09:53
uhkus uhkuseks aga laps tahab süüa
ä
Ära / 22. veebruar 2018 10:13
siis sünnita kui last toita ei suuda.
ä
ärasaatuse keerdekäigud, lugupeetud "ära"/ 22. veebruar 2018 10:41
Eks tapmine on parem ja tõhusam lahendus isegi siis kui lapse isa alguses on täitsa olemas ja ise soovib last.
v
22. veebruar 2018 13:26
Vaevalt loo autori lapsed näljas on, kohe mitte ei usu!
p
Paljulapselised üksikemad/ 22. veebruar 2018 09:51
Ma pole ka kunagi aru saanud sellest, kui naine räägib, kui jube inimene tema eks oli, kuid ometi on ta selle mehega teinud lausa kolm või rohkem last. Üks laps, see on arusaadav - ei tundnud inimest veel nii hästi jne. Aga rohkem kui üks laps - sel juhul eksi kallal vingumine pole enam eriti tõsiseltvõetav.
s
Stockholmi sündroom / 22. veebruar 2018 09:57
Palju selles elus on arusaamatut. Mina näiteks ei saa aru, miks osal ÕL kommenteerijatest halbade ja õelate kommentaaride kirjutamine on nagu õhk hingamiseks.
k
Ka üksikema/ 22. veebruar 2018 10:19
Mina olin oma eksiga abielus 13 aastat, kaks last. Ja tõesti, ta oli väga hea mees kellega julgesin kaks last teha.Kuna ta oli tõesti lahe ja seltskondlik mees, siis tekkis muidugi talle austajannasid, üks preilike oligi visam ja sinna mu abielu läkski.Alguses mees isegi maksis elatist, ilmselt süümepiinadest, aga siis hakkas uus naisuke ju kamandama, mida võib ja mida mitte maksta(kusjuures mehe makstud raha oli palju palju alla miinimumi). Ja nüüdseks ei maksa midagi. See väide, et vaadake kellega mitu last teete ei pea paika! Inimese õige loomus tuleb välja alles lahku minnes.
k
Kui naisest/ 22. veebruar 2018 10:29
ikka voodis asja ei ole siis leiabki mees krapsakama.
p
Paljulapselised üksikemad/ 22. veebruar 2018 10:35
Ega ma ei pidanudki silmas naisi, kellel laste isa nö õige loomus alles hiljem avaldus. Mind võtavad nõutuks need emad, kes hiljem räägivad, et mees oli õudne juba algusest peale, isegi võibolla vägivaldne. Kuidas sellise mehega jõuti mitme lapse tegemiseni, on küll väga veider.
o
Oojaa/ 22. veebruar 2018 10:52
Mehe soovid on ju pühad. Mees peab ikka mees ka olema selleks, et tahta temaga voodisse minna. Töökorras asjandus, mis sagedasti kikki läheb ja oma osa nõuab, ei tee veel mehest meest. Ka ahvid on tõelised sugumürsud.
k
kahe tütre isa/ 22. veebruar 2018 09:40
ei ole kummagi tütre ema minult kunagi minagi nõudnud. ja lapsed pole minu nimel ka. ja ei pea nad ka mind tulevikus kanseldama või vanadekodu eest maksma. üldse aru ei saa, miks lapsi oma nimele tehakse. pärandus teen testamengiga niikuinii.
ü
üksildane ja kuri/ 22. veebruar 2018 09:58
Sellepärast sa siin oled üks peahaukujatest.
õ
õnnelik laps/ 22. veebruar 2018 10:08
Aga tütar ise? Kas tal armastust ei ole vaja isegi kui ta seda kõva häälega ei nõua?
k
Kas siis/ 22. veebruar 2018 10:43
raha ja nimi on ainukesed asjad, mis garanteerivad armastuse?
a
->Kas siis // 22. veebruar 2018 11:20
antud isik ei räägi ju ainult rahast,
a
22. veebruar 2018 11:39
Antud isik elab lihtsalt võimete kohaselt!
t
/ 11:39,/ 22. veebruar 2018 12:06
tema võimetest sul ei ole õrna ainugi
k
Kirjandusklassikast/ 22. veebruar 2018 09:36

ü
Ühe vitsaga ei saa neid asju paika lüüa/ 22. veebruar 2018 09:33
"Tema meelest tundub veider minna lahus elava vanema käest raha nõudma. „See on ju alandav. Nii saamatu ei saa täiskasvanud inimene ometi olla, et ta ei suuda iseseisvalt hakkama saada ja vajab selleks, et elus toime tulla, kellegi teise rahakotti kõrvale,“ selgitab Mari."
Hea, kui on asjalik ema ja saab ise hakkama. Köik ei saa.
Elatusraha peaks määrama kohus, arvesse võttes iga erinevat olukorda eraldi. Edasi mingi ametkond peaks seda jälgima, sest elus võib muudatusi olla - töökoha vahetus või töö kaotamine näiteks.
Kergemeelselt lapsi ei peaks muretsema ja see on siiski naise otsustada. Ja kui mehel pole naisega tõsisemaid plaane, siis pidagu hoolt, et laps ei sünniks.
N.Liidus oli ehk õigem lahendus: ühe lapse korral alimendid 25 % palgast ja kahe lapse - 33%, kolme ja enama - 50%.
n
Nii/ 22. veebruar 2018 10:16
olekski õige, et elatisraha määratakse protsentides vastavalt ema või isa sissetulekule kuus.
L
// 22. veebruar 2018 09:33
Laps on kahe täiskasvanud inimese ühine projekt ja siis tuleb ka mõlemil vastutus võtta kuni ta on täisealine.Tingimustes saab ju ka väärikalt kokku leppida,ilma eneseuhkust kaotamata.
Aga kui lüüa pea kuklasse,et minul on eneseuhkus ja pole mingit abi vaja,näitab see ainult kibestumist
n
naine/ 22. veebruar 2018 09:56
Miks? Mina olen üksikvanema laps ja mõtlen täpselt samamoodi. Ma ei hakkaks eales mehelt kerjama lapsele raha kuigi seaduslikult oleks tal see kohustus. Kui mees tahab ise panustada, siis on see võimalus, aga kui ei taha, siis on tema vaba valik.
Samas, eks kogu see asi saab alguse ikkagi mehe/naise valikust. Kui ikka ööklubis suvaline jorss/tibi koju tassitakse ja lapsed tehakse, siis ongi pärast jama.
v
Vildakas pere vildakas peremudel/ 22. veebruar 2018 10:23
Ei imestaks, et su ema sõimab mehi ja sulle sisestab ,et nad kõik on saatanast.
a
Aga / 22. veebruar 2018 10:49
Kuidas on võimalik naise kommentaarist vihkamist välja lugeda ???
v
vastus agale/ 22. veebruar 2018 12:08
See kajastub tütre elusuhtumises.
a
Aga näe on / 22. veebruar 2018 12:25
Kui mees tahab ise panustada, siis on see võimalus, aga kui ei taha, siis on tema vaba valik. -siit loevad mõned vihkamist välja
e
ei näe/ 22. veebruar 2018 12:40
Millest või kellest jutt?
m
22. veebruar 2018 13:29
Muidugi, üldiselt pole see mingi kuritegu, kui ema ise hakkama saab. Kui rahakott lubab, ega ma isegi siis kerjama hakkaks. Hindan sellist entusiasmi. Egoismiga pole siin mingit tegemist.
s
skoor/ 22. veebruar 2018 10:01
Mõne jaoks ühisprojekt on ainult seks, ja isi see ei pruugi olema mõlemate poolt vabatahtlik, irw
s
Skoor/ 22. veebruar 2018 10:18
on vist naine kes võtab või hakkab allkirja vastu seksima, muidu saab veel mees vägistamis süüdistuse kaela.
s
Skoor / 10:18, / 22. veebruar 2018 10:45
noh ikka, ja fakti tõend on olemas ja lastele elatist saab nõudma täitsa ametlikult, ei pääse sa vennike kuskil, mina ei hakka oma uhkusega hooplema, mina nõuan oma lapsele seda mis tal kulub seadusega
ü
22. veebruar 2018 09:27
üksik vanem ei pea patriodi mängima, kes lapsega kodus peabki tegelema, just ema, lapsed tihti jaavad haigeks kes peab holitsema ikka ema ja korraliku toita ja lugeda muinasjutu ja ka mängida, lapsed vajavad õiged arengud, aga see kõik sõltub ka isas kes peab vastutama ja panustama oma lapse elu.
h
Heh/ 22. veebruar 2018 09:42
[...] aga see kõik sõltub ka isast, kes peab vastutama ja panustama oma lapse elu. [...]
---
Väidan, et suur osa probleemidest abielus ja sellega kaasnevatest lahkuminekutest tulenevad sellest, et NAISED pööravad oma mehest/portnerist eemale ja panustavad kogu oma energia lastele. On loomulik, et mehed sellisel juhul lahkuvad. Seega - milline on NAISE VASTUTUS PERE EES?
Lisaks olukorrad, mil naine leiaab, et tema enda vallitud partner enam ei sobi ja ta petab oma partnerit - kas ka sellisel juhul, kui naine on üheselt põhjustanud perekonna lagunemise, peab mees maksma oma (eks-)naise jätkuvate lõbustuste eest?!
:|
m
22. veebruar 2018 10:51
meie kõik vastutame oma tegudeest, meie valime oma tee milline tee valime seda ka saame
m
Meie/ 23. veebruar 2018 17:47
seadused ongi üheselt naiste poolt ja mehed surutakse ülekohtuselt nurka!
e
eesti naine / 22. veebruar 2018 09:25
Lapsi peakski olema just niipalju kui ema üksi suudab kasvatada. iialgi ei tea, mis elu tuua võib ja isast ilma jäädakse, alati ei kõnni isa pere juurest minema, juhtub ka õnnetusi ning haigusi, mis viivad lastelt isa. Kõige nõmedam ongi see hädaldamine ja kerjamine, tuleb teha tööd, et oma 2-3 last üles kasvatada, pole ju kindlasti tarvis seda, et lapsi oleks 5-10 . Kui pole isa, saavad lapsed varem täiskasvanuks, õpivad tegema koduseid majapidamis-töid ja leivad koolivaheajakski mingi raha teenimise võimaluse, nii kasvavad üles inimesed, kes ei virise ega oota abirahasid vaid saavad läbi elu ise hakkama.
h
Hmm/ 22. veebruar 2018 09:44
Aga kui emaga midagi juhtub? Mis siis isa tegema peaks? Sama kehtib ju ka siis meeste puhul.
V
.../ 22. veebruar 2018 09:57
Väikeste laste olemasolul tuleks teha elukindlustus, mis aitab just sellisel juhul, kui midagi juhtub.
J
... -le/ 22. veebruar 2018 10:25
Ja see kindlustsus on mingisugune ema ja isa koopia, kes kasvatab last armastusega ja hoolivusega?
t
teame teame/ 22. veebruar 2018 10:04
Tüüpiline eesti mehe hüüdlause, irw. Muidu vanasti nõnda võis olla saartel, sest meri nalja ei mõista. Meie ajal läheb asendamiseks - viin ja nalja ei mõista.
t
Triin/ 22. veebruar 2018 10:40
Kui kellegagi midagi traagilist juhtub siis riik maksab toitekaotus pensioni antud lapsele. Selle jutu järgi on ka see kerjamine. Kas maksad selle siis riigile tagasi? Või ütled riigile aitäh mina ei soovi?
t
Triin/ 22. veebruar 2018 10:41
Kui kellegagi midagi traagilist juhtub siis riik maksab toitekaotus pensioni antud lapsele. Selle jutu järgi on ka see kerjamine. Kas maksad selle siis riigile tagasi? Või ütled riigile aitäh mina ei soovi?
m
Miks/ 22. veebruar 2018 09:23
Miks peaks last kasvatama üksi???See on ikka kahe inimese projekt ja vastutus!
k
Kas tõesti.../ 22. veebruar 2018 09:37
kirjutas selle artikli Mari,aga mitte Mart? Kuidas saab üks ema uhkusest rääkida,seda ei panda lastele selga ega lauale! Väga kummalised arusaamad! Ma mõistan seda,et elatisraha suurus võib isadele ülejõu käia,aga ajada nina uhkusest püsti,et midagi pole vaja,see on juba liigategemine lastele,muidugi kui Mari just miljonär on. Sellise seisukohaga emal ei ole esikohal laste heaolu,vaid enda kibestumised.
n
naine, üksikvanema laps/ 22. veebruar 2018 10:01
Mina elaks parem tagasihoidlikumalt, aga kelleltki raha kerjama ka ei läheks! Valikute küsimus! Samas, normaalne naine saab enda ja 1-2 lapse kasvatamisega ka üksi hakkama. Rohkem lapsi teha mehega, kes pärast lastest niipaljugi ei hooli, et nende kasvamisse panustada... Nojah, ma ei pea seda normaalseks naiseks...
ü
üksikvanema lapsele/ 22. veebruar 2018 10:27
Kas sa said käia ringides, laagrites, reisisid koos emaga, külastasid kultuurüritusi, käisite väljas söömas?
v
Vanaisa/ 22. veebruar 2018 11:26
Kas isa peab maksma,et ema saaks lastega kõrtsus söömas käia?
i
Isa/ 22. veebruar 2018 12:28
peab maksma, et ema saaks lastega enam-vähem normaalselt elada. Vanaisa ei tea vist, miks ja kus ja kuidas tänapäeval väljas söömas käiakse.
m
22. veebruar 2018 11:15
Miks peaks,+ kus sa elanud ooled? Elu pole lilleaed, elu pole must+valge, täna võib+olla kõik ilus, aga homme? Lahkuminekud jäävad ja muud põhjused ka, miks üksi lapsi kasvatama jäädakse. Artikli autor on lihtsalt ettenägelik ja piisavalt uhke. Et lapsed süüa tahavad, teab ta ise ülihästi! Tema ei lähe mehe vanematelt midagi kerjama, ta on tubli ja saab hakkama! Mis vingute siin, kadedad olete, et ema saab ise hakkama!?
m
Marta/ 22. veebruar 2018 09:22
No hästi on kui ema jõuab lapsi üksi ülal pidada. Aga siis peab üsna suur palk olema, mida siiski vähestel naistel on. Teada on ju, et naised saavad meie riigis üsnagi väiksemat palka kui mehed. Kui lähtuda sellest, et sünnitada nii palju lapsi kui ema üleval jõuab pidada, siis heal juhul üks laps sünnibki. Aga riigi ja rahva kestmiseks ei ole selline suhtumine jätkusuutlik. Tegelikult rohkem kui raha mõjub sündimusele lapsevanemate suhte haprus. Väga kergelt minnakse lahku, kergelt petetakse. Varemalt peeti lahkuminekut lausa häbiasjaks, nüüd imestatakse kui mõned üle 5 aasta on koos elanud.
m
Mutt/ 22. veebruar 2018 09:59
Siinkohal meenub aastatetagune meediastaari uhkustamine oma pikaajalise suhtega mis oli kestnud juba terve aasta !!! Kuidas siis nimetada 30-40.. aastast abielu? Jah, see jääb paljudele kättesaamatuks kuna - " igal jõululaupäeval tutvustatakse lastele uut isa "
Iga lontrusega ei pea kohe kokku elama ja lapsi tegema, et pärast kohtumisi kulutada. Vastutustunne on selle nimi!
a
Aga / 22. veebruar 2018 10:52
Ei saa ju elada 30-40 aastat koos ja siis hakata lapsi tegema, paar aastat tutvust võiks ikka piisav olla.
m
mann/ 22. veebruar 2018 09:19
See on väga rumal jutt. Esiteks lapsel on vaja mõlemat vanemat ja nii on. Ema ei suuda kunagi lapsele asendada isa. Ja teiseks miks ta arvab et tema lapsed ei vääri paremat kui tema neile võimaldada suudab??? Uhkus on tore asi aga nõme on uhkuse pärast võtta ära oma lapselt mida ta vajab. Ja pole üldse kindel et laps talle tulevikus selle eest aitäh ütleb äkki hoopis küsib et miks minul ei olnud selliseid võimalusi mida oleks tahtnud
k
kui/ 22. veebruar 2018 09:31
lapse isal on juba teine naine, siis mida on lapsel -lastel sealt loota? Oleks isa hoolinud, maksaks vabatahtlikult lastele.
n
Naine/ 22. veebruar 2018 09:32
Ta ju sellele rõhubki, et suhted isaga säilivad ja isal on võimalik vabatahtlikult oma last aidata. Kahe käega toetan seisukohta, et naine peab sünnitama just nii palju lapsi, kui suudab kasvatada, inimesel peaks mõistust niipalju olema.
k
küsiks/ 22. veebruar 2018 10:09
Kuidas sa ette tead, kui palju ta suudab kasvatada!?
k
Küsijale/ 22. veebruar 2018 10:38
Üldjuhul lapsi sünnitatakse siis kui juba mõistust jagub ja majanduslik olukord seda võimaldab. Lapsed taiskasvanud ja ka juba neli puberteedikast imearmsat lastelast. Ei ole riigilt sentigi abi saanud, aga mõlemad lapsed on tublid maksumaksjad. Vanemad peavad aru saama, et lapsi sünnitatakse endale, mitte riigile. Siis on kõik õnnelikud.
a
Aga / 22. veebruar 2018 10:55
Iga inimene ju teab, milline perekondlik tugi, haridus, töökoht ja olemasolevad elutingimused tal on ja selle alusel ei ole raske järeldusi teha, kas võimalik on kasvatad 1 või 5 last.
m
mannile/ 22. veebruar 2018 10:14
Sa ei saanud ju teemastki aru, blondiin! Siin pole teemaks, kas laps vajab mõlemat vanemat või mida nad väärivad.
n
naine/ 22. veebruar 2018 09:08
Olen üksi lapse üles kasvatanud ja ei poolda, et nii peakski last kasvatama. Laps vajab isa kohalolu ja ta vajab isa toetust ka majanduslikult. Kui laps kasvab suuremaks, siis ta saab sellest aru, et isa on tema suhtes hoolimatu ja see on tema jaoks emotsionaalne katastroof.
K
.../ 22. veebruar 2018 10:03
Kas parem oleks, kui laps suureks saades teada saaks, et ta ema sunnib kohtu abil isa talle raha maksma või see, et isa lihtsalt ei hooli? Ega kohus ei saa muud teha kui sundida raha andma, isaga kasvamine on hoopis teine teema!

t
Tegelikult/ 22. veebruar 2018 09:06
peaks olema nii,et kui naine hakkab abielu ajal ringi litutama siis ei peaks mees midagi maksma:On ju kindel,et naine hakkab mehelt saadud raha enda jaoks kasutama mitte laste jaoks.Agu kui mees hakkab ringitõmbama siis peab küll lastele elatist maksma.Vot nii.
E
,/ 22. veebruar 2018 09:24
Ega siis ära minemine ja ringitõmbamine ei ole samad asjad.
t
to tegelik/ 22. veebruar 2018 09:41
väga naiivne soovitus! See oleks järgmine kohtulugu,et kes ikka hakkas esimesena litutama ja kui naine (sinu arvamus) hakkab mehelt saadud raha enda peale kulutama,siis sooviksin väga teada,et kelle raha eest siis lapsi kasvatatakse? Nõme!
t
to tegelikult/ 22. veebruar 2018 10:11
Aga vastupidi tohib või? Ja mis mees see selline on, kes valib endale elukaaslaseks vastava kalduvusega naisi!?
1
10:11/ 22. veebruar 2018 15:18
Kahjuks ükski mees ei tea millise naise ta saab.See selgub alles kui natuke koos elatud.Ja naised oskavad väga hästi oma iseloomu varjata.
a
Aga / 22. veebruar 2018 16:08
Mees peaks ikka natuke naist ja tema perekonda tundma õppima enne kui koos elama hakkab. Poole aasta või aastaga peaks ikka iseloom seöguma, pole ju vaja nädala pärast koos elama hakata.
i
isa/ 22. veebruar 2018 09:06
Ma võtaks hea meelega oma lapse enda kasvatada, aga seadus seda kahjuks ei võimalda mitte kuidagi kohe.
v
Võimaldab/ 22. veebruar 2018 10:23
küll, kui tõestad kohtus et sinul on lapsele rohkem pakkuda kui emal. Esmalt oma ruumikas kodu, parem sissetulek, koolide, lasteaedade lähedus jne. Kui sinu laps veel elab emaga kuskil üürikorteris on kohtus jutt sinu kasuks lühike.
i
isa/ 22. veebruar 2018 11:29
Meie riigis kahjuks sellist kohust ei ole, läbi proovitud asi juba.
l
22. veebruar 2018 09:05
läksin oma lapse isast lahku tema truudusetuse pärast ,lapsega kohtuda lubasin aga loobusin elatusrahast mida nagunii ei oleks laekunud vaid oleks pidanud seda kerjama aga vähemalt ei pea minu laps teda kunagi potitama hakkama kui ta enam endaga hakkama ei saa,
t
to 09.05/ 22. veebruar 2018 09:43
selle otsusega sa küll ei päästa lapsi vajadusel isa potitada.Selle otsuse teevad ikka lapsed ise ja see ei pruugi sinu omaga kokku minna!
j
Jah, kuid/ 22. veebruar 2018 11:05
siis saavad lapsed vabaduse ise selle potitamise üle otsustada. Elatist saades muutub see seadusega kohustuslikuks.
p
Palun/ 22. veebruar 2018 09:05
lõpetage juba see teema,sest väga palju erinevaid elusid ja lahkumineku põhjuseid.Jah,mõningatel juhtudel naised ise süüdi ja samamoodi ka mehed süüdi,kuid lapsed kasvatatakse ju ikkagi suureks,kas seda papi pappi saadakse või mitte.Kui ikka siga mees ja elada ei osanud siis peab osalema laste kasvatamisel.
s
Siga mees EI pea osalema laste kasvatusel/ 22. veebruar 2018 09:10
Aga seadusega on paika pandud, kui palju peab maksma.
Kui naine üldse ei pea vajalikuks rahalist abi, siis on teine asi.
e
ei lõpeta/ 22. veebruar 2018 10:13
Tegelikult peaks lõpetama seda koerapulmadelaadset elu.
a
Aiku/ 22. veebruar 2018 08:53
See artikkel on järjekordse feministi üllitis. Meil naistel pole mehi vaja. Piisab sekslelust, spermast, külmikust ja katseklaasist. Varsti lisandub Tallinnasse veel üks rongkäik, kus seda kõike kuulutama hakatakse.
o
oh jah/ 22. veebruar 2018 09:26
Jälle pahasti? Kui raha küsitakse, siis vereimejad ja kullakaevurid, kui raha ei küsi, siis feministid ja ülbikud ?
k
koletis naistest/ 22. veebruar 2018 08:51
Peab enne naise tausta teadma,enne kui ligi lähed.On naisi kes teevad 5 erineva mehega lapsi abielluvad aga mehega et mehe vanemate varandust saada.Valetavad laste isade kohta.Naise lapsi kasvatavad teised.Ja nüüd need pensionärid, koletis naised ,saavad lisaks iga lapse pealt veel lisa raha,mis on täielik seaduse rumalus.Koletis naistest tuleb kohe lahti saada,enne kui hilja nad hävitavad kõigi elu.
k
koletisnaisele maksate/ 22. veebruar 2018 09:43
nii, et sahiseb, aga head naised vaadaku ise ,kuidas saavad?
a
appi/ 22. veebruar 2018 09:49
kas vaatasite viimati õudusfilme koletistest. Kui teil on sellest mõni isiklik näide,siis hoidke see endale,sest võtke teadmiseks,et ükski laps ei loobu emast ,olgu ta ükskõik kui hoolimatu! "Teeved lapsi 5 erineva mehega,et mehe vanemate varandust saada..." _ midagi on ikka väga sassis,kas peas või loos!
h
Helen/ 22. veebruar 2018 08:51
Eks iga naine peab lapsesaamisel arvestama, et mingil hetkel võib ta lastega üksi jääda ja kui laste isa enam mingit moodi ei taha aidata, siis naine peab üksinda pere toitmisega hakkama saama. Üksikvanema puhul on alati mure, et kui naisega peaks midagi juhtuma, näiteks jääb raskelt haigeks, satub õnnetusse, kes siis laste eest hoolitseb ja leiva lauale toob (eriti kui lastel pole vanavanemaid, kes saaksid vajadusel appi tulla ja laste eest hoolitseda).
Samas on ka nõme, kui mees lihtsalt minema kõnnib, lapsed hooletusse jätab ja uue naisega uue pere loob ja ehk sealt ka mõne aja pärast minema kõnnib. Vastutus on lollidele. Kus küll sellised mehed on kasvanud? Kas nendel pole ema või õdesid ja kas nad ei mõtle, kuidas oleks, kui mõni mees oleks nendega sel moel käitutud? Paraku nad ei taju, et igal teol on omad tagajärjed ja tuleb vastutada oma järglaste eest (eriti kui mees tahtis lapsi saada). Kurb, et järjest rohkem tuleb meil kärgperesid ja järjest haruldasem on, et vanemad saavad üheskoos rõõmu tunda oma lastest ning hiljem ka lastelastest ja lastelastelastest. Ikka tundub keegi teine ahvatlevam olema ja on ka palju selliseid naisi, kes meelitavad abielumehi, et too endale saada. Mnjah.
m
Miks/ 22. veebruar 2018 09:23
sa ei ole toonud kommentaaris peamist põhjust?
Naised just selle suure elatise pärast tõrjuvad mehed lastest eemale ja ei anna laste kohta mingit informatsiooni. Kui kaua kestab selline suhe, kui sa oma lastest midagi ei tea??? Ükskord sa ju loobud ja siis oled hoolimatu ning lapsevaenulik.
h
Huvitav/ 22. veebruar 2018 09:40
Tänapäevalon facebookid ja asjad ning minu isa pole ikka huvi näidanud mu vastu, kuigi ise jubedalt tahtis last. Seega asi pole ema tahtmises ainult, vaid isas.
s
Sul oli FB konto juba sünnist saati?/ 22. veebruar 2018 10:04
Kui laps teeb endale 13 aastaselt FB konto, siis selleks ajaks võivad suhted olla lootusetult katkenud. Sa oled ise juba piisavalt suur, et isaga kokku saada. Võta isaga ühendust ja rääkige asjad selgeks. Süüdistada on lihtne, kuid ehk teab isa juba ammu ema jutu põhjal, et sina ei soovi temaga suhelda.
k
kurb...../ 22. veebruar 2018 09:53
kui naine peab juba enne abiellumist või elukaaslase leidmist mõtlema hakkama,et kas ma ikka suudan lapsi üksi kasvatada.Jätke hala! Ise valite kaaslase,osake elada! Kui ei saa elatud,siis minge igaüks oma teed ja võtke laste ees vastutus!
k
ka ema/ 22. veebruar 2018 08:49
kasvatasin ka yksinda poja suureks, ei saanud sentigi tuge. Oleksin soovinud väga, et lapse isa oleks olnud lapsega mingilgi määral yhenduses, raha polnud mulle oluline. Nägin kuidas laps isa tegelikult igatses. Ei saa aru sellistest meestest/naistest, kes oma lapsed hylgavad. Täna ei taha poeg sellest inimesest midagi kuulda, kuigi olen palunud, et vöiks ikkagi ju korragi isaga kohtuda aga vastus on konkreetne ei.
n
Nii ja nüüd/ 22. veebruar 2018 11:20
mõtle, kui oleksid nõudnud sellelt isalt elatist. Iga kuu oleks mingi summa arvele tulnud ja sellega asi piirdunud. Mis sa arvad, kui see sandistunud isa nüüd poja uksele koputaks ja hakaks ülalpidamist nõudma. Seadusega oleks tal õigus seda nõuda. Vaevalt, et ka teie edasised suhted jääksid muutumatuks, ta süüdistaks just sind sellise situatsiooni tekitamises.

m
Mures isade pärast/ 22. veebruar 2018 08:45
Ei saa üks- ühele võtta. On palju naisi, kes ongi hea elupeal väljas. Pigem vaja rääkida ka isadest, kes ei ole tahtnud lapsi. Praegune poliitika raiub ainult ühte, et mehed süüdi! Kuidas küll vastutusele võtta naisi?
v
Vana mees/ 22. veebruar 2018 09:22
Tegelikult pole siin tarvis vastutusele kedagi vötta,kogu see teema on aetud puntrasse ja jutt käib justkui söjavölgade tasumisest riikide vahel...Lugedes neid artikleid ja kommentaare märkad seal harva,et keegi räägiks lapsest vöi lastest! Jutt ikka emast ning elatist mitte maksvast isast! Siin on tegelikult näitajaid-suhtumist-töekspidamisi nii tohutult palju,et praktiliselt on igal inimesel täiega oma seisukoht ja kogemus elust.Yldistada on lihtsalt idiootne ja siit ka idiootsed regulatsioonid lahku läinud perede toimetulekute teemal.Ei vaidle vastu,on isasid,kes teadlikult vingerdavad elatisrahade maksmisest körvale...Aga no naised,olgem ausad ja seda vähemasti iseenda vastu! Kuulus tutvumisportaal,9000 nö. vabat naist(kusjuures lapse(stega),vaid yksikud suhtlevad laste isaga,enamus otsib meest,kes armastaks lapsi! See,et mehel ka omal lapsed,on märgitud:Pole probleemiks! Kuidas nyyd asjad siis sujuma hakkavad kui see lapsi armastav mees saabub naise ja tema laste ellu rahakotiga,mis tolmab ,kuna mees armastab oma lapsi? See köik tundub justkui vana Baskini anekdoot aga reaalsest elust 1:1 vöetuna! Köigepealt tuleks lahku minnes söjakirves,laste nimel,maha matta ning "rahupiipu popsides" asjad läbi arutada,kuidas edaspidi kohustused-plaanid paika panna,et mölemitel normaalselt edasi elada kannataks! Saite koos hakkama,saate ka lahus,tahtma peab vaid! Rahaga ei topi purunenud pereelu auke kinni,laste kasvatamisest peavad mölemad lapsevanemad aktiivselt osalema! Ja ongi nii,et tuleb leppida uue pereudeliga uues suhtes,kus on ka ex abikaasal koht oma laste körval! Lihtne tegelikult aga see kuradi ego ju tapab reaalsustaju! Pigem papp olgu laual ja pätt silmapiirilt kadunud! :D
m
Mina/ 22. veebruar 2018 08:44
Haige artikkel. Kui lapse isa tuleb kunagi lapselt küsima oma hooldekodu kulude maksmist, kas sa siis ka jääd sellele arvamusele, et isa täna last ei peaks toetama. Mõtle ikka natuke kaugemale ka.
n
no aga mõtlebki kaugemale/ 22. veebruar 2018 11:30
Kui isa ei ole lapse kasvatamist toetanud, siis ei ole tal ka tulevikus lapselt midagi küsida. Loe perekonnaseadust! Sellekohased kohtulahendid on täitsa olemas.
S
?/ 22. veebruar 2018 12:49
Sul tuleb kõigepealt tõestada, et ta pole sind toetanud. Toetus ei ole ainult pangakonto väljavõte.
s
22. veebruar 2018 08:39
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
0
08:39/ 22. veebruar 2018 09:08
Kuidas on see teemaga seotud?
m
Mart/ 22. veebruar 2018 08:32
Elatistega pole vaja majandada, kui lapsi ka pärast lahkuminekut kahasse kasvatatakse, nagu https://lapselevanemad.ee/lahendus ettepanek ja idee on. Muidu aga uhkusest lapsi viletsamates tingimustes hoidmine on samasugune äärmus, nagu lahuselava vanema viimse püksinööbini paljaks tegemine. Kui lapsi koos ülalpeetud ei saa ja kokkuleppele ei jõua, siis on lastega harvem tegelevalt ja neisse vähempanustavalt vanemalt elatise saamine igati asjakohane. Seda ei peaks nõudma, seda ei peaks kohtus "peale panema". Elatiste suurus peaks olema seadusesse tänasest mõistlikumalt ja erisusi arvestavamalt kirja pandud ning lahuselaval vanemal peaks endal olema uhkust oma lastele ülalpidamist anda.
i
irww/ 22. veebruar 2018 08:28
et siis kõik peaksid olema hiromandid, et oma elu ette näha, kas suudab kasvatada või ei suuda, kas juhtub õnnetus, haigus või mitte! Äärmiselt rumal.
s
22. veebruar 2018 08:18
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
azza/ 22. veebruar 2018 08:50
Rahune maha-saime juba aru,kui õnnelikuks papa Edgari uus ihuliige sind teeb.
n
Nõges/ 22. veebruar 2018 08:10
Mõlemapoolne rahaline panus on ok, arvestades võimalusi ja mõistlikkust!Hetkel on olukord, kus üksikvanem saab ainult ühepoolselt Küsida, Absurd kuubis! Üksikvanemal tuleks siis samuti jalgealune tuliseks kütta, kui ei suuda iga kuu lapsele raha tõestada- laps otsekohe lastekodusse ja võlg selga! Lisaks keeld ilusalongidesse! Hirmus olukord riigitasandil üks, olgu või peast segane, aga peab kogu aeg tarbima! Kohutav!
n
naisterahvas/ 22. veebruar 2018 08:33
olen selle Mariga ühel nõul- tuleb iseendale selgeks teha, mitu last oled võimeline Ü K S I kasvatama kaelakandjaks.
Aga nn,korralikud naised lähevad ka laste isa vanemaid paljaks tegema , see on vist ülim.
s
SDF/ 22. veebruar 2018 07:39
Selline naine on muidugi iga mölakmehe unistus. Tõmbub alandlikult kõrvale, kui mehel uus silmarõõm, kolib lastega jalust ära, midagi ei nõua. Mölakmees tõmbab aga ringi ja ajab liblikaid taga, mis tal lastest. Normaalne mees ei laseks iial sellisel asjal juhtuda. Olen ka ise lahutatud, kuid lapsi kasvatame endise mehega siiski koos. Minu eksmees ei soovi, et lapsed kasvaksid vaesuses ja lastega suhtlemine on ka tema enda huvi, mitte mingi sundus.
n
Nõus/ 22. veebruar 2018 07:55
Kommentaariga 100 prossa
s
See naine on väga tark/ 22. veebruar 2018 08:33
Tegelikult teeb ta oma lastele suurima kingituse tulevikule mõeldes. Nimelt, perekonna seaduse järgi on elatist maksval mölakmehel õigus vanaduses neilt lastelt samuti ülalpidamist nõuda.
k
kas olete ise see mölakmees,SDF ?/ 22. veebruar 2018 08:36
kui elamispind on mehe oma, ega suurt valikut pole. Võta oma lapsed ja kao eluga.
Kui naine on olnud pisikestega kodune mõnda aega, pole tal ka raha .

v
22. veebruar 2018 07:14
vanasti abortid ei tehtud sünnitasit naised palju lapsi tugevad lapsed jaaid ellu, meie ei saa südista kõikides pattustustes naisi, elu ja olu on mutunud nii raskeks miis paneb mõtlema, kas ma suudan kas ma saan hakkama ja kuidas ma saan hakkama see küsimus kindlasti on paljudel emadel
e
ehholalist/ 22. veebruar 2018 08:31
Langesin iseseisvuse esimesel aastall. Edaspidi olin lihtsalt hämmeldunud näitleja elulaval. Minu lapse mängiasjad oleks samuti mahtunud ära harilikku kingakarpi. Tere, aitäh, head aega...
V
/// 22. veebruar 2018 12:07
Vanasti elasid lasterikkad pered taludes. Lapsi sündis palju, sest ei olnud tõhusaid rasestumisvastaseid vahendeid, surmaga lõppevate laste nakkushaiguste ravi oli olemattu ja lastest kasvas tallu tööjõud. Nõuka ajal laste arv peredes aina vähenes. Kodused majapidamised ei vajanud nii palju töökäsi (linnastumine, tehnika areng), laste surevus tänu arstiabile vähenes. Palju tehti aborte laste arvu reguleerimiseks peres. Abort oli legaalne ja ainus kindel vahend soovimatu lapse ilmaletoomise vältimiseks. Elu oli stabiilsem ja kindlustunne tuleviku suhtes suurem.Tänapäeval stabiilsus ja kindlustunne on olemattu ja väga hoolega tuleks oma võimeid hinnata. Eriti laste soetamise puhul peaksid tegema seda emad. Saavad nemad ju eelkõige hoiduda rasedusest tänu meditsiini arengule. Enamus rasestumisvastaseid vahendeid on toodetud ju naistele.
e
eneseuhkus/ 22. veebruar 2018 07:06
On küll eneseuhkust, aga seda leivale ei määrita. Aga miks ainult naisel peab eneseuhkus olema, kus on lahus elava mehe eneseuhkus? Üks normaalne, uhke mees maksab korralikult elatist ja tegeleb oma lastega ka pärast kooselu purunemist. Ja uhke ema teenib omalt poolt lisa ja panustab laste kasvatamisse. Mingile naise eneseuhkusele rõhumine on lihtsalt loll emotsionaalne jutt.
t
Tillidmaharaiduda augud kinni toppida/ 22. veebruar 2018 06:53
h
hilja , hilja/ 22. veebruar 2018 07:13
nüüd tuleb kummardada ja alandlik olla , muidu kaob seegi leivaraas suust.
a
aga kuidas siis meie verevendadest akadeemikud hakkama saavad/ 22. veebruar 2018 08:37
kui mulgud kinni ?
Valgetel maha neh, siis pole konkurentsi. Seda kõlvatut .
M
?/ 22. veebruar 2018 05:59
Minul aga küsim6s.Miks võtate lastelt isad?Kas lastel ei ole isa vaja?
Ma usun,et saate üksinda lastega hakkama,aga kas lapse hingeeluga olete kursis,mida tunneb see hingekene.Paljudel lastel on oma isa olemas,aga miks minul ei ole.
8len 5 täiskasvanud lapse ema ja näen ja kuulen pidevalt,kui oluline on ladtele isa.Kohati tähtsam,kuo ema,sest ema on iseenesest mõistetav,etvta on olemas.
i
imelik/ 22. veebruar 2018 08:29
Kus on keegi väitnud, et elatisraha mitteküsimine võrdub kohe lastelt isa võtmisega? Minu uhkus ei lubanud samuti laste isalt alimente nõuda, kui see järgmisse pessa lendas, ometi ei keelanud ma lastel temaga suhelda, kui soovi oli. Kasvatasin ise oma lapsed üles täiesti enda teenitud rahaga ja ka isaga on lastel head suhted.
Kuidas küll inimesed aru ei taha saada, et head inimsuhted on sellest närusest rahanumbrist palju-palju olulisemad!?
i
imelikule/ 22. veebruar 2018 09:26
v
Veel imelikum/ 22. veebruar 2018 10:03
loen imeliku kommentaarist välja,et kui isa ei pea lastele toetust maksma, siis lastel isaga suhted head ja rahanumber on lihtsalt närune. Keda siin naeruvääristada?
m
Mis jura/ 22. veebruar 2018 05:10
Et siis mehed võivad lapsi teha palju hing ihkab ja minema kõndida ilma mingisuguse vastutuseta? Ei ole päris õige ikka.
n
nonoh/ 22. veebruar 2018 05:55
"mehed võivad teha" ! Miks mitte, kui lastakse teha. Ennekõike peab naine teadma, mida ta lubab teha ja kellel teha. Naine, sul on ju aega kui võtad omale lastetegija ja ei küsi, kas temast on ka isana asja. Sa ei pea seda küsima, sa ei pea midagi, kui ei taha.
Sellepärast peakski olema kihluse-aeg ja ametlik abielu, tutvumine partneri sõpradega, vanematega, perega, teadma millisest kodust ta tuleb., milline on ta vaimne tase j, vastutusvõime, kohusetunne, haridus, töövõime.Ainult rumal naine saab sellest kõigest teada allaes siis, kui juba ootab "elukaaslaselt" last
Abielu ei hoia kedagi koos. Kuid vähemalt sa oled püüdnud sellele aluse panna, vähemalt arvad, et kõik võib hästi minna. Oled hoolinud oma edasisest elust ja sündivatest lastest. Hoolinud endast. Kes hoolib sinust, kui sa ise ei hooli.
Ja usu, naine, kui ei leiagi kedagi, kellest oleks asja abikaasana, isana, siis võid ju alati teadlikult saada lapse ilma koledate probleemideta edaspidi jagades maid ...
e
Ei noh/ 22. veebruar 2018 09:31
Kõik mehed ikka peaksid ju teadma, kuidas lapsed tulevad. Kui lapsi ei taheta, siis peaks mees ka huvi tundma ja abinõud tarvitusele võtma, mitte ütlema, et naise asi, las teeb, mis tahab. Need ju mehe lapsed ka.
k
Kuule noh/ 22. veebruar 2018 12:26
Kas saaksid lähemalt rääkida neist meeste abinõudest lapse eostamisest hoidumiseks. Üks abinõu on kondoom, mis ei anna 100%list kindlust. Teine on vasektoomia, mis toimib pea 100%, kuid muudab mehe sigimisvõimetuks jäädavalt. Ühte katkestamine samuti ebakindel. Kas on veel midagi tõhusat meestele kasutamiseks eostamisest hoidumiseks, et nad ei peaks lootma naiste peale selles osas.
k
Kuulen kuulen / 22. veebruar 2018 14:02
100 % kindlust ei anna mitte ükski vahend peale vasektoomia ja steriliseerimise, ka naiste poolt kasutatavad vahendid võivad teatud terviseprobleemide puhul alt vedada. Kui ikka üheöösuhte ajal kaine olla ja kondoomi kasutada, ei tohiks meestel väga probleeme olla.
e
eksole/ 22. veebruar 2018 08:23
jurale. lapsi tehakse kahekesi. kui ühel mõistust napib siis teisel peaks seda olema. mitte vehkida lõpmatuseni neid teha.
k
Kuule jura/ 22. veebruar 2018 08:36
Kus sina siis oled, kui mees sulle last teeb? Istud jalad risti nurgas või?
j
Jah/ 22. veebruar 2018 08:37
ja kui need "isad" kord vanad ja väetid on, tulevad laste ukse taha ja nõuavad hooldamist.
s
Sull/ 22. veebruar 2018 09:59
Ja naised võivad teha lapsi niipalju kui tahes,lootes meest hiljem koorida,,,...
i
Inimene/ 22. veebruar 2018 02:49
Väga asjalik ja õige artikkel teistele naistele,tegelege rohkem lastega teil läheb ju kogu aur ainult raha välja pumpamise peale,ööselgi ei saa rahulikult magada,võtke asja inimlikult
l
lihtne inimene/ 22. veebruar 2018 02:21
Jaapanis näiteks peetakse häbistavaks elatisraha nõudmisi... ise süüdi, et peret luua või koos ei osanud hoida
j
Jah/ 22. veebruar 2018 07:54
Jaapanlased saavad isegi aru et nôudma ei pea vaid tuleb endal anda!
h
hmm to lihtne inimene/ 22. veebruar 2018 09:03
i
ik/ 22. veebruar 2018 09:22
Pole vaja ajada seda jama. Kes selle lapse eest peab siis esmajoones maksma, ikka lapsevanem. Kui on sinu tuleb maksta ja kõik, mingeid vabandusi ei tohi olla. Rääkida naistest, kes mehi ära kasutavad, et laps saada ja pärast raha küsivad, vot see on naeruväärne.MEES ,KUI EI SUUDA PÜKSIS HOIDA VÕI KUMMI PEALE TÕMMATA,ON SEE SINU VIGA! SEE MÕTLEMINE,ET MINA VÕIN NAISTEGA TEHA JA MINUGA SELLEST MIDAGI EI JUHTU,TULEB ÄRA UNUSTADA!!!!
k
kuulge ik// 22. veebruar 2018 09:36
On veel teinegi võimalus- naised, hoidke püksid jalas, meeste püksid lihtsalt ongi nii tehtud, et käivad eest lahti. Ühte asja ärge ka ära unustage, mitte keegi pole andnud naistele õigust ilma mehelt küsimata teha talle laps kaela, et lapse kulul pärast ise ka elatud saada. Lapse saamine peab olema kokku lepitud, aga mitte naiste kavalus meest endaga siduda ja lapse kaudu oma elujärge parandada, vaadakem hoolikalt ringi, noored naised ja 2 korda vanemad mehed- mis see on, kas tõesti armastus?
s
Sull/ 22. veebruar 2018 10:03
Naine,kui sa ei suuda mehele kummi peale panna ja siis loota,et last ei tule,parem ära mine mehega voodisse. Mees ei roni naisega voodisse vastu naise tahtmist...!!
n
No/ 22. veebruar 2018 11:01
Vähegi normaalne mees peaks oma kummiga ikka ise hakkama saama. Või Sull ei oska/suuda?
t
Tubli/ 22. veebruar 2018 13:59
Naine, kes mehe loata ja talle pillide kohta valetades lapse teeb ja siis elatist hakkab nõudma, tuleks kelmiks tembeldada ja kriminaalile kohaselt kohtulikult karistada.
a
A/ 22. veebruar 2018 14:48
Alati on mees süüdi.. ja neid süüdistatakse ka samamoodi kohtus et hoia püksis siis vms.. Praeguse seisuga on lapse tegemine kõige tõhusam äri. Nt 3 last ja teenid üle keskmise palga juba lastega kodus istudes,kui lasteaeda lähevad, siis saab ju niisama istumise eest. Lapse saamine oli kunagi ikka õnn, rõõm ja tegid ikka enda jaoks. Aga mis nüüd.... Mis pere see ilma lasteta on.. Paljud tahavad oma pere saada jne. See asi peakski jääma pere'ks.. Mitte äri'ks.. Alati ei lähe kõik nii nagu soovitud ja kedagi suudistama hakata on ka tobe. Mõlemad on võrdselt süüdi ja leidke pigem põhjus lahku minemises, ei ole ainult mehed kes ära jooksevad, naised jooksevad sama palju aga lihtsalt koos lastega.. vähesed mehed kes naisele järgi ei anna ja lapsed endale nõuavad.
j
Jah/ 22. veebruar 2018 16:12
Arvad, et naine paneb need lapsed kuskile riiulisse, kus nende peale sentigi raha ega minutitki aega ei kulu ja elab üksi sellest rahast ?
e
Egoisti arvamus-/ 22. veebruar 2018 02:14
mehed tulevad ja lapsed jäävad.
Olen üksikema, 3 last. Mulle väga meeldis, et mees ei maksnud alimente, ega suhelnud lastega.
Läks teise naisega, tulid uued lapsed ja raha oli neil endalgi vaja.
h
hmm/ 22. veebruar 2018 09:04

k
22. veebruar 2018 00:36
Kristiina Tilk - tema neid ju teeb lugege pealkirja :-)
n
Naine/ 22. veebruar 2018 00:35
Mis mõttes naine peaks saama nii mitu last...?! Kas naine on Neitsi Maarja, et ilma meheta lapse saab? Lõpetage ära see meeste solvamine nendega mitte arvestades ja neid tähtsusetuks pidades! Lapsed saavad mees ja naine, mitte ainult naine ning mõlemad peavad ka laste kasvatamisse panustama. Kas kohal olles või eemalt, aga mõlemal on võrdsed kohustused.
a
Aga / 22. veebruar 2018 09:34
Võib ju ka lauset natuke muuta, aga mõte jääb ikka samaks. Naine peab saama koos mehega nii mitu last, kui ta suudab ilma meheta üles kasvatada. Paljugi mis juhtub.
d
Demagoogitseda / 22. veebruar 2018 14:53
võib alati. Lapsed ühe vanema kasvatada jätmine on teise vanema laiskus ja vastutustundetus, on siis jutt emast või isast. Kui oled lapsed soetanud, tuleb võtta (tegelikult väga lahe) vastutus ja tegutseda, mitte lauseid sõnastada.
d
Demagoogitseja/ 22. veebruar 2018 16:17
Ja kuidas siin kommentaariumis siis tegutsema peaks? Siin on enda seisukohtade selgitamiseks ikka vaja lauseid moodustada ja lihtne see ei ole, sest mõned ei suuda loetust hästi aru saada.
n
Naine / 23. veebruar 2018 17:57
Peab koos armukestega nii mitu last saama kui ta jõuab ilma korterita rahvale jagada kasvatamiseks!
m
M/ 22. veebruar 2018 14:27
Meie seaduse järgi on kohustused ainult mehel. Naisel õigused..
o
oeh/ 22. veebruar 2018 00:30
tasulist muidugi ei lugenud aga juba algus oli tõeline jura sellel üksikemal. kuidas saab olla uhke selle üle, et laseb mingil mehel lapsed taha teha ja siis näed ise vaeva, et neid kasvatada + maksad ka kõik ise? et seesama mees, kellel silmarõõm tekkis sel ajal, kui naine lapsi kasvatas, saaks oma elu mõnusamalt elada ja tal rohkem raha oleks? ehk siis olla põhimõtteliselt oma endise mehe sponsor ja kinkida oma laste raha talle? ja siis veel eputada selle ajalehes, peab ikka poolearuline emme olema. sellistel on tavaliselt rikkad vamead, kes kõik kinni maksavad, tean ka sellist emmet, kes vanemate kulul elab, aga ise nii uhke.
loomulik on, et kui on ühised lapsed, siis panustatakse võrdselt, kui üks elab nendega koos ja tegeleb igapäevaste muredega ja teeb toitu ja koristab ja põetab ja süidutab, siis teine vastavalt maksab rohkem. pole ju nii raske aru saada?
o
Oh,/ 22. veebruar 2018 02:43
t
..../ 22. veebruar 2018 08:38
v
Vanamees/ 22. veebruar 2018 00:03
Ei uskunud ,sügav kummardus ,endal 4 poega ja kõik suured ,aga naine tahtis teist !
l
Laura/ 21. veebruar 2018 23:50
Mina ei mõista seda, et kuidas see kerjamine on, kui mees ka enda lastesse rahaliselt panustab?
j
Jumala ôige/ 22. veebruar 2018 07:52
See tekst oli joivôrd haige et ei oska midagi öeldagi. Las mees laseb uude peresse nagu kägu, treib seal ka paar last jne. Ärgu vastutagu millegi eest. Lapsel pole vaja kraanist sooja vett, elektrit, riideid, süüa ega muud. Isegi kõrgepalgalisena läheksin kohtuni välja. Ossid vôtku vastutust!
v
vaidlen/ 22. veebruar 2018 08:23
Tekstist juba paistab, et asi ongi ainult kättemaksus - Isegi kõrgepalgalisena läheksin kohtuni välja. Ossid vôtku vastutust!
Minul oleks küll häbi, sest ISE olen ju sellise ossi oma lastele isaks valinud.
j
Jah/ 22. veebruar 2018 09:35
Vaidled, et mitte oss ei ole süüdi, vaid hoopis ossi naine ? Ka peale paarikümneaastast normaalset elu on inimesed hakanud veidralt käituma, kes seda ette suudab näha.
s
sel üksikemal/ 21. veebruar 2018 23:36
pole mitte mingit eneseuhkust, aina upitab end, mina nii ja mina naa, võtke minust eeskuju...
Milleks talle sellist eneseupitust tarvis on, teab ta pangaarve vaid. Ju sai mingit pappi, kui siiN papist kirjutama tuli lausa "vabatahtlikult". Kas sai tellimuse kelleltki, või on uus mees "vanade" lastega, kes uude ellu mahutuda ei taha. Muidu ju ei plõksiks.
Näitab vai rongaisade väiklust, need nüüd ikka lootusetult tagajalgadele aetud, ei suutnud nad varem raha teenida, nüüd peavad veel pooletoobiseid artikleid treima ning kirjaautoritele pappi maksma...üks kõik kellele, AINULT mitte oma lapsele.
Tee sellistega iivet:) Ptui!
m
Maxelvi/ 22. veebruar 2018 00:35
Ära plõksi - mõtle ja kaalutle palun enne ja loe veel kord, kui oma arvamust avaldad .
a
arvamust saab avaldada aruga inime/ 22. veebruar 2018 08:53
aga tänasele modele on naisterahva aru vastunäidustatud ,Ametlikult meil ju veel islam puudub, aga noh, eks targamad vaata tulevikku.
l
Läkski modereerimisele/ 21. veebruar 2018 23:26
Mis on modereerida- kui ütlen naisena, et olen oma lapsed ise ( ilma isalt raha kerjamata ) üles kasvatanud suures armastuses. Kahjuks selline kommentaar ei sobinud.
s
21. veebruar 2018 23:38
Sa peaksid mehe tänuvõlglane olema, et eostas, küll siis juba sobiks.
a
aga isegi nõukogude naisseltsimehed/ 22. veebruar 2018 08:55
ei saanud mitte ühtegi last teise naisseltsimehe abil.
e
ehk/ 22. veebruar 2018 08:59
arvati et lapsearmastaja. Modereerimise "teed" on kummalised
n
Naine 48/ 21. veebruar 2018 23:24
Olen nõus. Lapsed on minu omad surmani. Esimene mees suri, kui ma olin väga noor.Lapse kasvatasin inimeseks üksinda. Teine mees ei soovinud kaasa lüüa lapse kasvatamisel ja nii on.Ma ei kujuta ette, et käin ja anun raha.Ühtki halba sõna ma lapsele isa kohta ei räägi. Reisime palju ja olen oma laste üle uhke! Teist last tuleb veel 10 aastat koolitada. Koik Mis sa lastele kingi( ema armastus), tuleb tuhandekordselt tagasi. Ja see on väga hea tunne.
o
Oh,/ 22. veebruar 2018 02:44
Mitte keegi pole kellegi oma.
i
..../ 22. veebruar 2018 08:41
ilmne, et Sa ei ole lapsevanem, et saada aru, mida tähendavad sõnad, et laps on minu OMA
t
to naine 48/ 22. veebruar 2018 10:13
natuke segaseks jääb! Teine mees oli hea,aga last ei soovinud kasvatada. Nii hea mees,aga lapse kasvatamiseks oleks pidanud raha anuma.Ei saa aru! Üks hea mees ja isa aitaks ka ilma anumata last kasvatada ja mis rahade eest siis reisitakse? Emaarmastusest oleme kõik juba ammu ammu kuulnud ja teame seda!
m
23. veebruar 2018 07:14
mees kuni surmani minu oma laps kuni surmani minu oma kõik on minu oma

k
kes/ 21. veebruar 2018 23:00
neid rumalaid lugusid treib ja milleks. Ühte inimese mingit suhet ei ole vaja reklaamida nagu reaalsust.