Parvlaev Foto: Aldo Luud
Toimetas Denes Kattago 21. veebruar 2018 18:21
Viimase seitsme aastaga on väikesadamate ehitustesse PRIA ja EASi kaudu süstitud üle 20 miljoni euro toetusi.

Paraku pole kõik miljonid asja ette läinud – toetusraha kasutamise kontrollidest on välja koorunud mitu juhtumit, mis on seotud nii soodustuskelmuste, toimingupiirangute rikkumiste, dokumentide võltsimise kui ka rahapesuga, kirjutab Äripäev.
 

Ka PRIA peadirektor Jaan Kallas tõdes, et kõige tõsisem korruptsioonimure kohalike omavalitsuste tasandil on praegu seotud sadamatega. 

Prokuratuuri andmetel käib praegu viis sellist kriminaalmenetlust - kaks neist on kohtusse saadetud, ülejäänud on veel kohtueelses menetluses.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri andmetel on keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo menetluses kaks sadamatega seotud kriminaalasja alles nii varajases staadiumis, et pole veel kedagi kahtlustatavana üle kuulatud, mistõttu ei saa prokuratuur uurimise huvides asjaolusid täpsustada.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

Mentide 27. veebruar 2018 12:48
töö on korruptsioon. Peeglisse unustatakse vaatamast.
ab 22. veebruar 2018 12:49
Milleks üldse need kroonu rahad? Kõik ju teavad, et see on koht, kus jagajale tühjad pihud ei jää ja siit ka need wärgid. Kadeduswärgid! Kõigile lihtsalt ei jätku! Pole ise ja paljud partnerid mingit toetust kunagi saanud ja siiani välja tulnud. Paraku neist, kes on saanud, on pooled nüüd soomes ehitajad! Ahnus ajas nn hauda!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS