Foto: Pixabay.com
Eesti Ekspress 21. veebruar 2018 08:31
Ema tahtis lapsest loobuda juba enne sünnitust, aga teda veendi, et ta saab hakkama. Nüüd on laps ajukahjustuse tõttu pime ja kurt. Tema isa kannab tütre sandistamise eest vanglakaristust. 

Eesti Ekspress kirjutab, mis on saanud emast ja isast, kelle hooletu käitumise tagajärjel on nende väike tütar nüüd eluaegne voodihaige. Mõned kuud tagasi vanglast vabanenud ema kinnitab siiani, et oleks pidanud lapsest kohe loobuma. "See oli viga, et ta endale jätsin," rääkis naine Ekspressile. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis. 

Õhtuleht kirjutas juhtunust 2016. aasta oktoobris.

Õhtuleht, 5. oktoober 2016. Foto: Õhtulehe arhiiv

2015. aasta 6. septembril läks tallinlannast ema (32) koos viieaastase pojaga linna ning jättis soovimatu lapse, viiekuuse pisikese tüdruku, üksi koju. Mõne aja pärast jõudis koju naise elukaaslane, kes leidis eest nutva lapse. Laps oli sündinud enneaegsena. Lapsel oli kõht tühi ning isa hakkas talle süüa otsima lubades endale samas ajal tööpäeva lõpetuseks õlut. Vaadanud kodus ringi, ei leidnud ta tütrele toitu. Laps nuttis edasi. Ühel hetkel, nagu Kristjan hiljem kohtu kaitsekõnes tunnistas, ärritus ta lapse peale, kaotas enesevalitsuse ja lõi teda mitu korda rusikaga pähe ja rindkerre. Kuid laps ei jäänud ikka vait. See juhtus alles siis, kui ta leidis lapsele süüa.

Õhtuleht, 5. oktoober 2016. Foto: Õhtulehe arhiiv